Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra Iné nástroje Bicie nástroje Cvicenie s rytmom alebo metronomom?

Cvicenie s rytmom alebo metronomom?

Vsetko, co by ste chceli vediet o bicich..

curahala Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

Co by ste doporucili, cvicit podla nejakeho rytmu (automaticky bubenik alebo iny zdroj) alebo striktne metronom :?:

Poslať 21 Jún 2007, 13:36
LP_drummer Obrázok užívateľa
inventár
inventár

no ja nechcem odporucat,ale ja som sa ucil normalne tak,ze som si odpocul bicie z pesnicky,naucil som sa to a potom som pustil pesnicku a do toho som hral...proste ako keby s kapelou... 8)
DRUMS : SONOR 3005 AUTUMN HIGH GLOSS FUSION 2 SET
HEADS : REMO EMPEROR WEATHERKING (ALL TOMS) , EVANS EMAD CLEAR (BASS DRUM) , EVANS ST (SNARE DRUM)
PEDAL : SONOR DP 492 S DOUBLE BASS DRUM PEDAL
HI-HAT : SABIAN B8 14" , CRASH : ZILDJIAN A CUSTOM MEDIUM 18" , SPLASH : STAGG MYRA 8" , RIDE : ISTANBUL MEHMET SULTAN 20" , CHINA : STAGG LION 18"
STICKS : GOODWOOD 7A & CSIBI STICKS 4

Poslať 23 Jún 2007, 11:36
radeq Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

metronom je jednoznacne zaklad, ale samozrjme, ked cvicite s nejakou kapelkou s cdecka - kvazi playalong, tak to urcite nie je na zahodenie, ale v metronome si vies udat tempo...takze ked nieco nejde, spomalis, a cvicis pomalsje...tot moj nazor :)

Poslať 25 Jún 2007, 10:16
inventár
inventár

jj...mas pravdu...ja cvicim zlozitejsie veci od pomalsieho tempa a potom postupne idem do tempa v ktorom to ma byt,napr. nejake zlozitejsie kopakove beaty alebo vyhravky...ale metronom je fakt zaklad na udrzanie tempa... 8)
HEADS : REMO EMPEROR WEATHERKING (ALL TOMS) , EVANS EMAD CLEAR (BASS DRUM) , EVANS ST (SNARE DRUM)
HI-HAT : SABIAN B8 14" , CRASH : ZILDJIAN A CUSTOM MEDIUM 18" , SPLASH : STAGG MYRA 8" , RIDE : ISTANBUL MEHMET SULTAN 20" , CHINA : STAGG LION 18"

Poslať 11 Júl 2007, 18:11
sasha Obrázok užívateľa
domáci pán
domáci pán

no jo metronom je to dobraa vec ale osobne radsej si pustim nejake CD alebo nejaky Koncert a ficiim aa potom s kapelou hraaame a taaak metronom len sem tam pouzivam ale musim sa polepsit. Najlepsie sa mi hra ked si stiahnem iba nejake akusticke veci znamych pesniciek to je supeeeer

Poslať 12 Júl 2007, 13:56
inventár
inventár

jj...stiahnut si nejake skladby bez bicich a do toho improvizovat...to je pecka,ale asi este nie pre zaciatocnikov...tam uz musis vediet nejaku tu techniku,drzat tempo a mat spravny feeling,lebo aj to dost spravi...a ne hrat krcovito,jak ked sa ucis prvu lekciu v hudobnej... :lol:
ja to niekedy tiez uplatnujem,ked nahodou kapela nemoze,tak idem do skusobne sam,zapojim si mp3 player do mixu a ficim...a takto sa da rozvijat aj kreativita... 8)

Poslať 12 Júl 2007, 14:07
sasha Obrázok užívateľa
domáci pán
domáci pán

jj suhlasiim

Poslať 12 Júl 2007, 14:41
inventár
inventár

:P 8)

Poslať 12 Júl 2007, 16:02
sasha Obrázok užívateľa
domáci pán
domáci pán

tak ked pre zaciatocnika tak treba stiahnut nejake videa pre zaciatocnikov a podla toho niektore su celkom fajneeee :wink:

Poslať 12 Júl 2007, 16:12
MS4U Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

Prvá podmienka dobrého muzikanta je musí udržať tempo, Základným rytmom u každého jedinca je jeho tlkot srdca. Udržanie tempa vlastne znamená vycibriť si rovnaké časové vzťahy medzi dobami v rôznych tempách a to sa dá len permanentným cvičením buď s metronómom (nezáživné, nudné), hotovej sekvencie (hotová skladba) alebo patern na samohrajke. A držanie rytmu je najpodstatnejšie u bicistu, perkusionistu, doprovodného gitaristu a basáka, lebo to je rytmický základ kapely. U ostatných mierna latencia rytmus až tak nerozhádže (okrem razantných jedincov ale tí sa časom vylučujú z partie)a dokonca urobí takú jemnosť v skladbe a nie je to také septické - strojové.

Poslať 12 Júl 2007, 18:17
inventár
inventár

jj...uplny suhlas... 8)

Poslať 12 Júl 2007, 19:56
sasha Obrázok užívateľa
domáci pán
domáci pán

jou jou ja tiez suhlasiiiim 8)

Poslať 01 Aug 2007, 17:25
Lukas Obrázok užívateľa
domáci pán
domáci pán

A je v tom vobec prakticky rozdiel ked sa cvici podla metronomu alebo s automatickym bubenikom :?:
H&K Cream Machine + kombo PEAVEY Valveking112 + FIRE-08 strat SSH

Poslať 02 Aug 2007, 10:41
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Lukas píše:
A je v tom vobec prakticky rozdiel ked sa cvici podla metronomu alebo s automatickym bubenikom :?:

Povedal by som takto: Najdolezitejsie je vobec cvicit. Ci uz to bude bez alebo z metronomom alebo pri drum automate. :!:
Ale rytmiku a presnost je dobre cvicit popri presnych uderoch. metronom je najmenej rusivejsi, ale aj na automate sa da nastavit alebo nastavit kratky konkretny uder. A potom vela ludi (povedzme uz trochu pokrocilejsich) si najradsej pocvici z drums automatom, nakolko je to zabavnejsie. 8)

Poslať 06 Aug 2007, 10:24
inventár
inventár

ja som teraz zacal cvicit tak,ze pridem do skusobne a prvu hodinu cvicim (ucim sa) nejake nove veci,co sa tyka techniky a potom hram rozne improvizacie pri ktorych tieto nove techniky uplatnujem,a tym ich zdokonalujem a pouzivam v roznych rytmoch a tempach...napr. vcera som sa naucil jednou (pravou) nohou zahrat na kopaku triolu v dost rychlom tempe,metalisti to poznaju,znie to fakt dobre a husto...a potom som si zahral s viktorom taku mensiu impro. s pouzivanim a vkladanim tychto trioliek...
takze takto momentalne u mna funguje cvicenie... 8)

Ďalší

Späť na Bicie nástroje