Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra Iné nástroje Bicie nástroje Cvicenie s rytmom alebo metronomom?

Cvicenie s rytmom alebo metronomom?

Vsetko, co by ste chceli vediet o bicich..

Poslať 06 Okt 2007, 20:20
OondroO Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

mnoo, tempo , to je skoro zaklad kazdeho bubenika , ...ja doma cvicim s metronomom , co mam v PDAcku , ... takze si dam sluchatka , nastavim rychlost BPM , a frciim ... hram selijake paradidle atd ... podla danej BPMky .. 8)
Obrázok
ObrázokD-R-U-M-S are my LIFE !!!Obrázok

Poslať 07 Okt 2007, 22:16
jarojaros Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

Tiez cvicim gitarove sola s metronomom, respektive s automatickym bubenikom. :wink:

Poslať 08 Apr 2008, 20:28
Boris Belica Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

Ja odporucam skor metronom, kvoli tej rusivosti, co spominal Marian. Ide o to, ze pri bicom automate su nepresnosti menej citit. Staci si len skusit zahrat akordy do bicieho automatu a potom do metronomu a niekedy clovek uvidi ako hra nepresne. :wink:
citát Braňa Progrockera: "Mam na haku ci je niekde gitara alebo nie je ... kaslite na gitary a radsej viac pocuvajte. ;-) "

sepak Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

curahala píše:
Co by ste doporucili, cvicit podla nejakeho rytmu (automaticky bubenik alebo iny zdroj) alebo striktne metronom :?:

Nic by nemalo byt prisne striktne a nariadene, niekto ma moznost cvicit s metronomom a vyhovuje mu to, tak ide. Niekto ho nema a tak vyuzije ine doplnky na udrzanie rytmu (automatiocky bubenik atd).

Ondskan Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

Cvičil som so songami, potom s metronomom a teraz s drum patternom. Ten automat mi príde momentálne naj spôsob, možnosť zmeny tempa tak ako u metronomu a neni to len nezážívne pípanie. Ja som mal potom problém ze som sa sústredil pri nom. Toto mi príde také uvolnenejšie.
Guitarist level - 16
Experience/Next level: 64292000/5532600
Gear:
Godin Progression w/ RM Pickups Magic Rails
Schecter C1 w/ SD TB4 + SH2
Laney TT50H
Checha 1x12" open back - Celestion GT12-75
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper
http://bandzone.cz/guitarelectrification