Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra Iné nástroje Bicie nástroje jaké činely?

jaké činely?

Vsetko, co by ste chceli vediet o bicich..

Poslať 17 Aug 2009, 10:26
ciga nováčik
nováčik

Chtěl bych se zeptat jaké by ste mi doporučily činely kolem 5-ti tis. Chtěl bych sadu tří činelů, tak přemýšlím mezi těmito:
istanbul-alchemy-ms-x-set
paiste-pa-014uset
sabian-solar-3-pack
zildjian-pz4pk

Poslať 24 Dec 2009, 15:04
Drumstick Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

Uz je to asi neaktualne ale nevadi. Odporucam radsej kupit pouzivane kvalitnejsie cinele ako nove lacne ktore aj tak dlho nevydrzia.

Poslať 25 Dec 2009, 01:50
zetto129 Obrázok užívateľa
domáci pán
domáci pán

naozaj chces porovnavat paiste a zildijany? :P
"makat, makat a este raz makat" to je kluc k uspechu :)

Poslať 25 Dec 2009, 17:03
nováčik
nováčik

zetto129 píše:
A co ma porovnavat? Obe znacky su spickovi vyrobcovia cinelov

Poslať 26 Dec 2009, 18:42
zetto129 Obrázok užívateľa
domáci pán
domáci pán

Drumstick píše:
zetto129 píše:
A co ma porovnavat? Obe znacky su spickovi vyrobcovia cinelov

ta si ce nesom odbornik, ale podla mna sa paiste nemoze zildijanom rovnat..a to som nepocul nizke rady :) ale to je vec osobneho vkusu :)
"makat, makat a este raz makat" to je kluc k uspechu :)

Poslať 27 Dec 2009, 12:07
nováčik
nováčik

Asi by si sa cudoval keby si vedel kolko vyrocov robi profi cinele.

Podla lacnych serii by som si vobec nevytvaral meno o celej znacke lebo mam dojem ze si porovnaval Paiste 101 a Zildjian K series :lol:

Poslať 05 Jan 2012, 09:39
monsieurlamode nováčik
nováčik

ja mám fixáciu na Zildjian, takže som neobjektívny radca..

Poslať 04 Mar 2012, 17:45
Boro nováčik
nováčik

Pekný deň všetkým. Do témy a problematiky bicích nástrojov sa absolútne nerozumiem preto potrebujem radu. Akú konkrétnu činelu(solo) by ste odporučili pre dychovku. Spýtam sa radšej tu lebo v predajniach býva tendencia odporučiť to najdrahšie s presvedčením, že hocičo lacnejšie nemá zmysel kupovať. Alebo absolútny nezáujem a predajú akýkoľvek shit. Prednosťou by mala byť asi výdrž a cena, no nie na úkor kvality -čiže značky. Za akékoľvek postrehy vopred ďakujem. Zdraví Boro

marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Boro píše:
Pekný deň všetkým. Do témy a problematiky bicích nástrojov sa absolútne nerozumiem preto potrebujem radu. Akú konkrétnu činelu(solo) by ste odporučili pre dychovku. Spýtam sa radšej tu lebo v predajniach býva tendencia odporučiť to najdrahšie s presvedčením, že hocičo lacnejšie nemá zmysel kupovať. Alebo absolútny nezáujem a predajú akýkoľvek shit. Prednosťou by mala byť asi výdrž a cena, no nie na úkor kvality - čiže značky. Za akékoľvek postrehy vopred ďakujem. Zdraví Boro

Napísal si:

"Prednosťou by mala byť asi výdrž a cena, no nie na úkor kvality - čiže značky."

ale to si vymenoval práve najpodstatnejšie atributy :)
Výdrž je dosť závislá od spôsobu použitia a kvalita (zvuku) spočíva v tajomstve konštrukcie a materiáloch = práve cena.
AK CHCEŠ NAOZAJ KVALITU MUSÍŠ ÍSŤ PO ZNAČKE.
Môžeš sa rozhodovať, či to bude Zildjian, Sabian alebo iná zvučná značka, ale toto nikdy nemôžeš porovnávať s noname lacnými činelami.
Takou kompromisnou značkou je napr. PAISTE, skús pozrieť niečo tam, ale aj tam su nacné šity ale aj lepšie série, ale tie su zase cenovo inde... :arrow:

Späť na Bicie nástroje