Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra Iné nástroje Bicie nástroje Lacná bicia sada

Lacná bicia sada

Vsetko, co by ste chceli vediet o bicich..

Poslať 06 Jan 2008, 06:26
Tomas Obrázok užívateľa
domáci pán
domáci pán

vsetci tu kydate na amatky, jasne, ze su teraz podstatne lepsie bubny, ale v tej dobe ked ficali tu moc ani na vyber mozno ani nebolo, jasne, ze z amatiek nedostanete zvuk ako z inych novych bicich, ale da sa na tom hrat, aj ked je to niekedy zverina, moj nazor je, ze dobry bubenik zahra dobre na hocicom, my mame v skusobni aj amatky aj premiery, ani jedny nie su moje, lebo nie som bubenik, jasne, ze tie premiery hraju podstatne podstante lepsie, ale aj na amatkach sa da, aj ked ten zvuk je biednejsi, samozrejme v dnesnej dobe kupovat amatky je blbost, ale kdo ich uz ma raz kupene a su ako tak zachovale, pripadne opravene, tak preco ich nevyuzit, zobrat a spalit je uplna blbost, kazdy nastroj si zasluzi uctu, nech je akykolvek
NECH ŽIJE DAVOVÁ PSYCHÓZA!!!

www.bandzone.cz/tzb

Poslať 06 Jan 2008, 11:50
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Uctu si zasluzi kazdy nastroj uz v principe. U AMATI bicich je problem, ze ich priemery boli robene v cm resp. mm. Sucasne blany su v palcoch a priemery nesedia. Je treba kupovat o trochu vacsie bany. Moze to byt a aj je to problem, aj ked som gitarista viem to od bubenikov s ktorymi som v kontakte. A tam je hlavny problem... :?

Poslať 07 Jan 2008, 10:23
LP_drummer Obrázok užívateľa
inventár
inventár

jj.presne tak ako pisal marian...vo vacsine pripadov tie rozmery nesedia...a este robia tie bubny dost plytke..to mi tiez nejako nelahodi...
DRUMS : SONOR 3005 AUTUMN HIGH GLOSS FUSION 2 SET
HEADS : REMO EMPEROR WEATHERKING (ALL TOMS) , EVANS EMAD CLEAR (BASS DRUM) , EVANS ST (SNARE DRUM)
PEDAL : SONOR DP 492 S DOUBLE BASS DRUM PEDAL
HI-HAT : SABIAN B8 14" , CRASH : ZILDJIAN A CUSTOM MEDIUM 18" , SPLASH : STAGG MYRA 8" , RIDE : ISTANBUL MEHMET SULTAN 20" , CHINA : STAGG LION 18"
STICKS : GOODWOOD 7A & CSIBI STICKS 4

Poslať 07 Jan 2008, 11:09
V.I.P.
V.I.P.

Ale ako pisal tomas, ked nie su bubaky posluzia aj AMATI. A ked je dobry hrac, tak to moze aj celkom dobre vyzniet. Ved kedysi sa u nas vacsinou hralo len na takychto bicich! :wink:
Naposledy upravil marianguitar dňa 07 Jan 2008, 21:46, celkovo upravené 1

Poslať 07 Jan 2008, 11:31
inventár
inventár

jj..to je u mna svaty vyrok...ze dobry bubenik zahra na kazdych bicich...cize ked si niekto mysli ze jeho amatky su uplny grc,tak to moze byt scasti aj jeho chybou 8)
HEADS : REMO EMPEROR WEATHERKING (ALL TOMS) , EVANS EMAD CLEAR (BASS DRUM) , EVANS ST (SNARE DRUM)
HI-HAT : SABIAN B8 14" , CRASH : ZILDJIAN A CUSTOM MEDIUM 18" , SPLASH : STAGG MYRA 8" , RIDE : ISTANBUL MEHMET SULTAN 20" , CHINA : STAGG LION 18"

Poslať 28 Jan 2008, 22:46
Style Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

Hmm, netvrdil by som rovnako ako ty LP_drummer, je rozdiel hrat a hrat, a ked sa nieco rozpadava, asi sa natom nebude dat hrat aj ked si neviem aky dobry...to mas ako jazdit na dobrom kvalitnom aute a na rozheganom trabiku...mozes byt sofer aky chces, ale vysledny efekt bude v kazdom pripade inaksi ;)

kazdopadne, uz sa budem asi opakovat, ale kto hlada cenovo dostupne bicie...doporucujem BASIX, nie preto, ze ich mam aj ja, zaco sa vobec nehambim, ale preto, ze su taktiez v roznych triedach a "vybavach" od triedy Junior, cez Classic az po Custom....a zamerne hovorim cenovo dostupne BICIE, pretoze najdete aj lacnejsie ala STAGG, NRG, ci nizsie rady PEAVEY, ale toto ja nepovazujem za bicie....ked uz tak bicie zacinaju od BASIX a vyssie, ak chcete :oops:
Trieda CUSTOM 717 tobacco fade lakovane drevo vyjde dnes okolo 17 litrov a to mate na vyber sady:
BD 22"x18", alebo 20"18"
SD 14"x5,5"
TT 10"x9", alebo 12"x10"
TT 12"x10", alebo 13"x11"
FT - zavesny je 14"x14", alebo na zemi 14"x14" ci 16"x16"

Tak si skuste vybrat :) a je k tomu samozrejme standard HW
Basix Custom 717, Meinl, Yamaha Flying Dragon - DD, Evans.

Poslať 28 Jan 2008, 23:24
Style Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

Ahoj Marian,

Hmm co s nimi? Daju sa kupit aj na splatky...ale hovorim, pre zaciatocnikov najlepsie zohnat nejake zachovale AMATKY spod ruky....myslim, ze mi daju vsetci drummeri zapravdu, asi kazdy z nas zacinal na AMATI...tieto bicie nemaju az taky zly zvuk, ked sa skombinuju s dobrymi blanami a clovek sa s nima trosku pohra co do ladenia...len ten skur...hardware...clovek musi mat nato nervy a hlavne aspon 2 tony lepiacej pasky :)

Kazdopadne, ako si uz myslim aj ty spominal v niektorom z Tvojich predoslych prispevkov....treba dat pozor na rozmery, kedze Amatky maju priemery v cm a dnesne blany su vylucne v palcoch...

Poslať 28 Jan 2008, 23:55
V.I.P.
V.I.P.

No viem to z nasho obchodu - praxe, ze vacsinou to na AMATkach nesedi. predavame EVANS a s AMATkami su problemy. :wink:
Spominal si, ze ti co na to nemaju si to mozu kupit na splatky. No hej ale to potom preplatia este viacej (+20 - 30%) a druha vec je ze kazdy chce hrat dnes, teraz hned.... :lol:
Jedna volba je kupit nieco starsie s tym, ze to nie je znicene.... :(
A aj preto sme napr. uz tebou spominane bicie PEAVEY dostali do ceny cca 12. 500 - 13 tis s HW. Predli sme ich uz dost a v ramci tejto ceny je spokojnost.... :wink:
Pre nasich zakaznikov okrem toho ponukame obutie blanami EVANS a znackove cinely ZILDJIAN za special ceny pre aktivne cinnych ludi na nasich strankach /WEB - FORUM - BAZAR/.
Som rad, ze si sa pridal aj ty. Bubennici nam tu chybaju.Gitaristov je dost :lol:
Aj ked na druhej strane potesi kazdy novy clovek na tomto diskusnom fore a najma ak je prinosom do diskusie a je napomocny mladsim a menej skusenym kolegom - muzikantom.... :wink:

Poslať 29 Jan 2008, 10:28
inventár
inventár

no ked to niekomu pomoze,ze usetri 5 litrov tak Sonor-y 505 alebo 507 sa predavaju za cca 12 tisic aj s hw vratane slapky...ja som na nich tiez zacinal (mal som to stastie ze som nezacinal na amatkach) a bol som s nimi za tu cenu nadmieru spokojny...v tej dobe stali dokonca 15 500,-
ale s dobrymi blanami a pohranim sa s ladenim sa z nich da fakt dost vytiahnut...a to tiez nehovorim za to ze som Sonor-ista,ale za to ze som mal moznost byt ich vlastnikom a viem ako to hralo...a za tu cenu,hmmmm... 8)

Poslať 29 Jan 2008, 14:05
Style Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

marianguitar, v podstate mas pravdu, ale dnes vacsina velkych obchodov ponuka splatky s 0% navysenim, nas gitarista si tak kupil MARSHALL JCM 2000 ci ako sa to vola...stalo to vyse 30 litrov a ma to na splatky s 0% takze vsetko je to v podstate o hladani spravnej volby...kazxdopadne, bazarove bicie doporuccujem aj ja, ale radsej cez inzerat, ako z obchodu, kedze si ich clovek moze fyzicky vycekovat a dat pozor ci nie su "dobite"
A ako hovori LP_drummer o tych Sonoroch, myslim, ze aj to je urcite lepsia volba ako NRG ci STAGG, alebo PEAVEY...tot moj skromny nazor...a ak mozem byt osobny....ja bych do tych 502 asi nesiel...radsej nech "ocino s mamou" prihodia nejaku lovu a kupi sa uz vyssia rada...no ale ako sa vravi: NIKDY NEHOVOR NIKDY :D

Poslať 29 Jan 2008, 18:44
inventár
inventár

no sak jasne je to na kazdeho osobnom usudeni...ked uz chodi niekto nejaky ten rocik do hudobnej a az potom si ide kupovat bicie tak urcite by som uz doporucil nieco vyssie..ale pre zaciatocnikov a samoukov (ktorym som napokon aj ja) to je myslim docela dobra volba...ved napriklad najnizsia rada od Pearl je myslim o nejakych 5-7 tisic drahsia (ked nie viac) jak od Sonor-u
ale ani proti tym Basixom urcite nic nemam...tiez perfektna volba...za malo penazi dost vela muziky..

Poslať 06 Feb 2008, 20:51
Style Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

A teraz este isli cenovo dolu...myslm tie basix...ale dnes je na trho tolko tych lacnych bicich, ze si ma pomaly clovek problem vybrat ktore by sa mu sikli :)

Poslať 07 Feb 2008, 10:23
inventár
inventár

jj...niekedy to je problem...ale staci poskusat a hned je vyber uzsi...lebo nie su lacne bicie ako lacne bicie...takze treba (ak sa da) vyskusat...

Poslať 11 Feb 2008, 12:00
Style Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

Presne tak LP_Drummer, dnes skor stoji otazka, co su to lacne bicie a vlastne co je to dnes lacne? 10 000, 20 000, 30 000? Kazdy si moze povedat to svoje....pre mna napriklad lacne bicie uz su za 20 000 kedze podla mojho nazoru (admini a vlastnici fora...je to moj nazor a nikomu neberiem ten jeho) bicie za 10 000 nie su bicie, ale akysi pokus o "bicie" kedze v dnesnej dobe len za 1m3 kvalitneho dreva zaplatite viac ako 4-5 tisic kotun..aspon na SR a predpokladam, ze bicie sa asi nevyrabaju z dreva vytazeneho na SR :) ale ktovie, mozno aj ano...
Takze este raz, rada pre zaciatocnikov, ktori nemaju viac ako 10 000 - kupit dobre hrane bicie od niekoho, kto sa chce posunut s kvalitou sdpracovania a zvuku vyssie, teda napriklad Pearl Export, Yamaha Stage Custom (alebo aj Raydeen), hrane Basix, Sonor 502 - hrane...toto uz su kvazi bicie z tych kvalitnejsich a je mnoho bicmanov (vid LP_Drummer), ktori sa ich zbavuju, kedze sa posuvaju o niekolko tried vyssie a tieto bicie sa daju, po dobrej dohode kupit za velmi dobre ceny...poznam z vlastnej skusenosti...mame tu este napriklad aj Tama ImperialStar, ci StageStar....nove stoja od 15000 vyssie..ale uz som sa asi rozkecal....

PredchádzajúciĎalší

Späť na Bicie nástroje