Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra Iné nástroje Bicie nástroje Lacná bicia sada

Lacná bicia sada

Vsetko, co by ste chceli vediet o bicich..

Poslať 11 Feb 2008, 16:26
LP_drummer Obrázok užívateľa
inventár
inventár

jj..to je pravda...take 505-ky aj s nejakymi plechmi sa jazdene v pohode daju zohnat za nejakych 12-13 tisic...aj tie stage custom su neni zle riesenie,tiez na tu cenu hraju pekne 8)
DRUMS : SONOR 3005 AUTUMN HIGH GLOSS FUSION 2 SET
HEADS : REMO EMPEROR WEATHERKING (ALL TOMS) , EVANS EMAD CLEAR (BASS DRUM) , EVANS ST (SNARE DRUM)
PEDAL : SONOR DP 492 S DOUBLE BASS DRUM PEDAL
HI-HAT : SABIAN B8 14" , CRASH : ZILDJIAN A CUSTOM MEDIUM 18" , SPLASH : STAGG MYRA 8" , RIDE : ISTANBUL MEHMET SULTAN 20" , CHINA : STAGG LION 18"
STICKS : GOODWOOD 7A & CSIBI STICKS 4

Poslať 14 Feb 2008, 12:48
Style Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

Hmm Myslim, ze tato debata je uz asi u konca, alebo sa mylim? Je este nieco co by sme mohli poradit zacinajucim bicmanom? Ake bicie, ake zostavy, ake slapky a podobne???
No ale jedna rada nad zlato: CVICIT< CVICIT a este raz CVICIT :) najlepsie ked si zozeniete nejake tie noty a hlavne na maly bubon - rudimenty, syncopy a podobne a az pak zacnete cvicit nohy....v prvom rade je tu nezavislost koncatin, potom rytmika, a samozrejme v neposlednom rade aj drzanie paliciek :)
Basix Custom 717, Meinl, Yamaha Flying Dragon - DD, Evans.

Poslať 14 Feb 2008, 18:47
inventár
inventár

jj...nezavislost koncatin je asi najhlavnejsia vec,a casto krat aj ta,pri ktorej mnoho zacinajucich hracov nadava a straca trpezlivost,ale cvicenim sa to da zmaknut za celkom kratky cas 8)
HEADS : REMO EMPEROR WEATHERKING (ALL TOMS) , EVANS EMAD CLEAR (BASS DRUM) , EVANS ST (SNARE DRUM)
HI-HAT : SABIAN B8 14" , CRASH : ZILDJIAN A CUSTOM MEDIUM 18" , SPLASH : STAGG MYRA 8" , RIDE : ISTANBUL MEHMET SULTAN 20" , CHINA : STAGG LION 18"

Poslať 14 Feb 2008, 20:11
ArEs Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

Poslať 15 Feb 2008, 10:20
inventár
inventár

praveze lava ruka musi vediet co robi prava a naopak,ale nesmie to po nej opakovat... :lol:

Poslať 15 Feb 2008, 10:23
ArEs Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

som sa len snazil byt vtipny .. :lol: .. ja sa polepsim .. :wink: :lol:

Poslať 15 Feb 2008, 13:32
Style Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

No ale v podstate mas pravdu Aresko :) prava sice vie co robi lava a naopak, ale obe musia robit nezavisle na sebe nieco ine ;) Prava robi shuffle a lava ide osmicky. Lava robi swing a prava ide triolu a podobne :) ale to uz zachadzam do detailov heh
Basix Custom 717, Meinl, Yamaha Flying Dragon - DD, Evans.

Poslať 15 Feb 2008, 16:02
inventár
inventár

jj...uz si to strasne prespekuloval....a ares,sranda je tiez potrebna,takze pohoda 8)

Poslať 03 Jan 2009, 15:46
AS_plus44 Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

ako vidim uzavreli ste tuto temu s tym ze ked niekto chce lacnu sadu a aj dobru, tak nech si vyberie sonorky 505 (LP_drummer neviem ci si sa pomylil, alebo uz zmenilo cislovanie ale teraz je najnizsia 507) alebo nejake Basixy... teraz som natrafil na Yamaha Gig Maker.... neviem, nemal som moznost ich vyskusat(pocut), takze nevem ako su na tom...ale predpokladam ze budu dobre...
(odkaz od marianguitar-a: link som ti zmenil, nakolko konkurencne obchody tu linky nebudu mat. Mohol si kludne uviest link na vyrobcu... :x )
http://www.mercatinomusicale.com/allegati/661054.jpg
momentalne sa rozhodujem medzi tymi sonorkami, a yamahami...ak mozte, tam mi pomozte, alebo nieco ine odporucte...kedze som beghiner bez penazi, nemam inu moznost... :oops: thx

oukeey na buduce budem vediet....sorry

link na produkt(vyrobca): http://www.yamaha-europe.com/yamaha_europe/slovakia/10_musical_instruments/40_drums/10_drum_sets/10_drumsets/10_no_series/92_gigmaker/index.html
Naposledy upravil AS_plus44 dňa 04 Jan 2009, 13:54, celkovo upravené 2

Poslať 03 Jan 2009, 19:08
sasha Obrázok užívateľa
domáci pán
domáci pán

ja by som este mozno odporucila pozriet sa na bicie Mapex alebo Taye. Myslim si ze je to omnoho lepsie alternativa ako Basix.

Poslať 03 Jan 2009, 23:46
nováčik
nováčik

no Basixy som neratal ako najspravnejsiu volbu...ako si si mala moznost vsimnut, ja som sa skor pytal na tie sonorky 507 a Yamahy....

ale urcite prijmem radu od skusenejsich...teda co sa tyka znaciek sa v tom az tak nevyznam pretoze o niektoryh znackach ktore mi spominali znamy co su v anglicku alebo usa tak väcsinu som ani nepocul a ze su dobre...take klasiky ako Ludwig, Dw, PDP drums, alebo OC drums, tie mi neiceco vravia...

tak preto sa obraciam na vas, skusenejsich, zeby ste mi poradili s vyberom...(cista komplet sada bicich do tych 13litrov) i ked netusim ci mi poradite, lebo vy uz plavete v inych vodach...

Poslať 08 Jan 2009, 15:31
sasha Obrázok užívateľa
domáci pán
domáci pán

Je to na tebe myslim si ze ak pozries Sonor, Taye,Yamaha alebo Mapex nic tym nepokazis. mozno este ked tak tak pozri po bazaroch i ked nove je predsa nove

Poslať 26 Apr 2009, 19:29
ciga nováčik
nováčik

Chtěl bych se zeptat co by ste řekli na tyto bicí stagg:
kámoš je prodává za 4tis. Kč

Obrázok

Obrázok

Poslať 28 Apr 2009, 17:14
nováčik
nováčik

no tak nechce za nich vela, lebo dobre vie, ze to bude este chciet vela investicii...

jednoznacne preblanit, pridat nove plechy, neskor asi aj vymenit slapku, a dalsie veci, ktore z fotky nezistis...

dalsia vec, ci si zaciatocnik, alebo pokrocily...

Poslať 28 Apr 2009, 20:40
ciga nováčik
nováčik

začátečník jako, že sem ještě vůbec nehrál jo a nakonec mi je dá za 3tis. to myslím je v pohodě cena dneska se na ně jedu podívat a pokud tam nebude nějaký větší vada, tak je vezmu...
jo a jaké plechy vyměnit?

PredchádzajúciĎalší

Späť na Bicie nástroje