Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra Iné nástroje Bicie nástroje Aké blany používate a prečo?

Aké blany používate a prečo?

Vsetko, co by ste chceli vediet o bicich..

Poslať 17 Júl 2007, 13:58
radeq Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

no jo rimshot spravi aj zo shitneho rytmaku nieco pocuvatelne :D

Poslať 17 Júl 2007, 15:26
mmimoman nováčik
nováčik

jj :D ...a preto ho hram prakticky furt :D

Poslať 18 Júl 2007, 09:58
LP_drummer Obrázok užívateľa
inventár
inventár

no sak jasne,my s tym mame skusenosti,ze mmimo??? ale to je fakt,aj na kamosovom amatackom znie rimshot fakt super... 8)
DRUMS : SONOR 3005 AUTUMN HIGH GLOSS FUSION 2 SET
HEADS : REMO EMPEROR WEATHERKING (ALL TOMS) , EVANS EMAD CLEAR (BASS DRUM) , EVANS ST (SNARE DRUM)
PEDAL : SONOR DP 492 S DOUBLE BASS DRUM PEDAL
HI-HAT : SABIAN B8 14" , CRASH : ZILDJIAN A CUSTOM MEDIUM 18" , SPLASH : STAGG MYRA 8" , RIDE : ISTANBUL MEHMET SULTAN 20" , CHINA : STAGG LION 18"
STICKS : GOODWOOD 7A & CSIBI STICKS 4

Poslať 18 Júl 2007, 10:00
radeq Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

preto treba si kupit black panthera, lacny a neskutocne dobry dzezak :) vid www.drumcenter.cz ,na poziadanie poskytnem cennik

Poslať 18 Júl 2007, 10:02
inventár
inventár

to je od Mapexu ci od koho? :oops:
HEADS : REMO EMPEROR WEATHERKING (ALL TOMS) , EVANS EMAD CLEAR (BASS DRUM) , EVANS ST (SNARE DRUM)
HI-HAT : SABIAN B8 14" , CRASH : ZILDJIAN A CUSTOM MEDIUM 18" , SPLASH : STAGG MYRA 8" , RIDE : ISTANBUL MEHMET SULTAN 20" , CHINA : STAGG LION 18"

Poslať 18 Júl 2007, 12:13
inventár
inventár

no jo,kokos,ale docela slusny aj ten bazar...dobre veci za este lepsie ceny...

Poslať 18 Júl 2007, 18:48
mmimoman nováčik
nováčik

jou black panther teda mozem :D ....ake ja by som bol schopny pouzit aj ten mapex pro M 10x5,5 za 3000 ceskych ..pri tej mojej "mega" zostave :)

Poslať 19 Júl 2007, 11:55
inventár
inventár

jj,black panther je fakt dobry,pocul som ho a len som kukal s otvorenu hubu...ze coooooo?

Poslať 27 Jan 2008, 18:02
Style Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

Zdar boh bicmani, vidim, ze ste sa rozsupli, tak prispejem aj ja do tohoto sudka.
Pouzivam Evans g2 coated na prechody + floor tom. Na malom bubne mam Evans st dry coated a na bass drum opat Evans eq2. musim povedat, ze som nadmieru spokojny a su to fantasticke blany, presiel som od Remo Ambassador Clear.

Co sa tyka toho Black Panther maleho bubna...musim povedat, ze je to "tucne masko" kamos ma 12"x7" a je to uplna pecka, aj ked u mna je tento konkretny typ skor efektovy jazzak a siel by som radsej do 13"x6" s chromovymi rafmi, alebo 14"x5,5" s liatymi rafmi - cierny chrom, potazme 14"x6,5"

Nech to slape!!!!
Basix Custom 717, Meinl, Yamaha Flying Dragon - DD, Evans.

Poslať 28 Jan 2008, 11:14
inventár
inventár

to Style...zdar,vitam Ta na nasom fore medzi nami bicmanmi...
pocuj,jaky styl hravas? pytam sa kvoli tym blanam co mas na prechodoch,ze jaky maju zvuk,lebo ja mam na prechodoch Remo Emperor weatherking a nejak by som chcel nieco este o trosku tucnejsie...s kapelou hrame rock,az hardrock...bicie mam v podpise...
inak na kopaku som donedavna mal tiez Evans EQ2 ale presiel som na Evans Emad,ale musim povedat ze toto uz je maso...paradny basovy tucny zvuk...pekne konkretny
8)

Poslať 28 Jan 2008, 21:02
Style Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

LP_drummer píše:
to Style...zdar,vitam Ta na nasom fore medzi nami bicmanmi...
pocuj,jaky styl hravas? pytam sa kvoli tym blanam co mas na prechodoch,ze jaky maju zvuk,lebo ja mam na prechodoch Remo Emperor weatherking a nejak by som chcel nieco este o trosku tucnejsie...s kapelou hrame rock,az hardrock...bicie mam v podpise...
inak na kopaku som donedavna mal tiez Evans EQ2 ale presiel som na Evans Emad,ale musim povedat ze toto uz je maso...paradny basovy tucny zvuk...pekne konkretny
8)

caves caves LP_drummer, no musim priznat, ze som o tomto fore netusil, az kym ma sem nedotiahol makac ArEs :) pozname sa troska co do muziky a podobne, tak ma vcera namotal, a uz som tu :)
Hram s kapelou progressive rock...niekedy to ide az do melodickeho metalu...ale toho progresu je dost...a co sa tyka toho Evans Emad, pocul som nanu len same chvaly, takze dalsia blana, ktoru si namontujem na mojho krasneho basixa ;) no zatial mam tu EQ2 a fici uplne tucne...co sa tyka tych pieskovych blan, mam radsej vyssi plny zvuk s miernym sustainom, no zalezi to aj od ladiacej blany, pokial ju nechas naladenu na jej najnizsom tone ladenia, bude z toho tucne masko...ale ja mam naladene blany rovnako...kratsi hutny a hlavne konkretny zvuk...krasne blana reaguje na palicu...Pridi niekedy pozret do BA na skusku a uvidis ako to drti ;)

Poslať 29 Jan 2008, 10:17
inventár
inventár

ja mam na prechodoch blany ladene tiez tak ze obidve priblizne rovnako...len nemam moc casu sa s tym pohrat/respektive sa mi moc nechce :oops:
diky za pozvanie,nemam to az tak daleko,niekedy by som fakt prisiel pozret...potom zas na vymenu si aj ty u nas vitany 8)

Poslať 29 Jan 2008, 14:11
Style Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

no pracvdu povediac, mne by sa aj chcelo, ale nemam nato prilis vela casu, som rad, ze mozem cvicit a hrat s kapelou, kedze mam dost hekticke zamestnanie....no na druhej strane cvicim aj doma na drum pade :) a to je velice dobra vecicka....
No ale tento vikend sa idem s bicimi pohrat do detailov....rozobrat do srobika, vycistit, nalestit cinely, a pak sa bude pol dna ladit :)

Poslať 29 Jan 2008, 18:53
inventár
inventár

ja sa na to cistenie chystam za chvilku,jak skoncim v praci...a ladenie odlozim tiez asi na vikend...a este musim aj povysavat podium,lebo tam mam triesky z paliciek,ja uz som si totizto zvykol neustale hrat jemne cez rimshot...a je z toho vela ulomkov a triesok z palic...ale sak to je nic,za 5 minut povysavane... 8)

PredchádzajúciĎalší

Späť na Bicie nástroje