Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra GuitarMania Gitarové cvičenia a špeciálne techniky Štart - cvičenie LR-15 - postup 1-2-3-4/posun

Štart - cvičenie LR-15 - postup 1-2-3-4/posun

...podrobnejší popis rôznych cvičení a techník pre každého

marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Tréning prstov ľavej ruky v súčinnosti s horizontálnym posumom ruky - zápästia na hmatníku.
Predchádzajúce ŠTATR CVIČENIA 1 - 14 boli z pohľadu posúvania ruky v jednotlivých polohách viac mnej statické. Aby sme situáciu trochu skomplikovali a navodili "atmosféru" skutočného sólového breaku (riffu) cvičíme toto cvičenie tak, že sa po každej strune posunieme o jednu polohu (pražec) vyššie (pri pohybe nahor) alebo nižšie (pri zostupnom hraní). Je dôležité získať prehľad a nadhľad pri posúvaní prstov po hmatníku nielen v polohách ale aj pri horizontálnej zmene pohohy ruky na hmatníku.

Obrázok

Nasledujúca video ukážka ukazuje najskôr celé cvičenie zahrané rýchlejšie, ktoré môžete už ako zdatnejší hráč používať aj ako "zahrievacií riff". Potom nasleduje spomalená ukážka vzostupnej časti (nahor od basového "E") a nakoniec celé toto cvčenie (nahor aj nadol) spomalene:
http://www.youtube.com/watch?v=cx4uwMYlxUA

tozi Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

Vďaka za cvičenia tohto typu :) .
Som amatér...

Poslať 18 Jan 2010, 20:09
zetto129 Obrázok užívateľa
domáci pán
domáci pán

j tieto cvicenia su super..potom hlavne kombinovat prstoklad 4prstov, potom 3 a nakoniec dvoch a clovek ma perfektnu rozcvicku :)
"makat, makat a este raz makat" to je kluc k uspechu :)

Poslať 14 Júl 2010, 16:09
Pavloerr nováčik
nováčik

no uz som videl taketo volačo a tam upozornuje na dvihanie prstou . aby sme ked sme na 3tom prazci prostrednikom alebo 4 maličkom nezdvihali prve dva prsty ..
je to dôlezite ?

Späť na Gitarové cvičenia a špeciálne techniky