Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra GuitarMania Gitarové cvičenia a špeciálne techniky Arpeggio cez 5 strún Emi (od základu Ami)

Arpeggio cez 5 strún Emi (od základu Ami)

...podrobnejší popis rôznych cvičení a techník pre každého

marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Arpeggio cez 5 strún Emi
Obrázok
Prstoklad vychadza zo zakladneho otvoreneho akordu Ami:

---- 0 ----
---- 1 ----
---- 2 ----
---- 2 ----
---- 0 ----
---- 0 ----

posunutého do 7.polohy:

---- 7 ----
---- 8 ----
---- 9 ----
---- 9 ----
---- 7 ----
---- 7 ----

zapis arpeggia Emi v TAB:

--- 12 --- 7 --------------------------------
----------------- 8 --------------------------
---------------------- 9 ---------------------
---------------------------- 9 ---------------
-------------------------------- 10 ---- 7 ---
----------------------------------------------

Ako vyzera Emi arpeggio cez 5 strun v praxi môžete vidiet v nasledujucom shote - ľavá ruka:
http://www.youtube.com/watch?v=E7-Jvjhe5Io (rýchle tempo)
http://www.youtube.com/watch?v=fdtyTtJVrR0 (pomalé tempo)

Pohľad na pravú ruku:
http://www.youtube.com/watch?v=XHXW97ZvZ9k

Posuvanim po hmatniku mozete zahrat ostatne dur akordy, ktore vychadzaju z tohto prstokladu.

Nové video v HD, cely podrobný postup hry a cvičenia:
GU-171 Arpeggio Emi and Sweep picking Right Hand http://www.youtube.com/watch?v=GZZOqCYh5D8
Naposledy upravil marianguitar dňa 06 Feb 2011, 02:11, celkovo upravené 1

Poslať 26 Máj 2008, 08:36
miro Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

Huu, tak toto treba riadne pocvicit aby som to zahral. Nemam zvyknute prsty tak roztiahnut a problem mi robi aj koordinacia ruk, presnost.
úplný začiatočník

Poslať 02 Apr 2011, 13:03
Mr.fontaine nováčik
nováčik

Zdravím, už som sa to ako tak naučil (ďakujem tvorcovi videa) ale mám s tým ešte taký problém, že keď to začnem hrať na nejakom efekte, tak to hrozne hučí, struny po ktorých prejdem pomaly prehlušujú tie tenšie a proste celkovo to nezneje pekne. Myslím, že techniku som zvládol, pretože na cleane to zneje pekne a preto by som sa chcel spýtať, či by som to nemal nejako tlmiť? Vďaka

Poslať 02 Apr 2011, 13:11
Ondskan Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

Mr.fontaine píše:
Zdravím, už som sa to ako tak naučil (ďakujem tvorcovi videa) ale mám s tým ešte taký problém, že keď to začnem hrať na nejakom efekte, tak to hrozne hučí, struny po ktorých prejdem pomaly prehlušujú tie tenšie a proste celkovo to nezneje pekne. Myslím, že techniku som zvládol, pretože na cleane to zneje pekne a preto by som sa chcel spýtať, či by som to nemal nejako tlmiť? Vďaka

Táto technika nieje o čistom zvuku, toto treba cvičiť na skreslenom a treba tlmiť všetky ostatné struny. Chce to veľkú trpezlivosť a synchronizáciu. Treba najprv začať cez tri struny a potom pridávať ďalšie. Treba tlmiť všetky ostatné struny, čo nemajú znieť.
Guitarist level - 16
Experience/Next level: 64292000/5532600
Gear:
Godin Progression w/ RM Pickups Magic Rails
Schecter C1 w/ SD TB4 + SH2
Laney TT50H
Checha 1x12" open back - Celestion GT12-75
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper
http://bandzone.cz/guitarelectrification

Poslať 02 Apr 2011, 13:11
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Mr.fontaine píše:

ANo treba pri tom tlmit priebezne vsetky struny. Mam este viacero vieo k tejto tecnike ale aj v tomto to je vidiet, ze hranou dlanena kobylke tlmis vsetko co netreba. Treba to zosynchronizovat...
K takymto alebo aj dalsim veciam ohladne technik hry otvaram nove forum na www.marianguitar.com ale este len ho konfigurujeme, takze potom dam vediet a cast dotazov prenesieme aj s odpovedami tam. A tuto to bude uz len o obchode a nastrojoch ako takych, k comu to malo aj povodne sluzit...
Cely servis okolo ry na gitaru bud ena novom fore... Pocita tak do tyzdna, mozno skor.. :wink:

Poslať 02 Apr 2011, 13:48
Ondskan Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

marianguitar píše:
Mr.fontaine píše:

ANo treba pri tom tlmit priebezne vsetky struny. Mam este viacero vieo k tejto tecnike ale aj v tomto to je vidiet, ze hranou dlanena kobylke tlmis vsetko co netreba. Treba to zosynchronizovat...
K takymto alebo aj dalsim veciam ohladne technik hry otvaram nove forum na www.marianguitar.com ale este len ho konfigurujeme, takze potom dam vediet a cast dotazov prenesieme aj s odpovedami tam. A tuto to bude uz len o obchode a nastrojoch ako takych, k comu to malo aj povodne sluzit...
Cely servis okolo ry na gitaru bud ena novom fore... Pocita tak do tyzdna, mozno skor.. :wink:

Palec hore :!: :wink:
Guitarist level - 16
Experience/Next level: 64292000/5532600
Gear:
Godin Progression w/ RM Pickups Magic Rails
Schecter C1 w/ SD TB4 + SH2
Laney TT50H
Checha 1x12" open back - Celestion GT12-75
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper