Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra GuitarMania Gitarové cvičenia a špeciálne techniky Sólovanie

Sólovanie

...podrobnejší popis rôznych cvičení a techník pre každého

Poslať 25 Júl 2010, 19:34
Mr.fontaine nováčik
nováčik

Zdravím, píšem preto, lebo som dnes zažil istú skúsenosť, ktorá na mňa dopadla ako chladná sprcha. Bol som v skúšobke istej kapelky, inak super hudobníci a samozrejme sme tam boli okrem iného aj hrať. :-)
Avšak tu je podstata môjho problému. Začali sme nejaké hudobné kúsky od svetových kapiel a potom prišlo to na čo budem nerád spomínať- IMPROVIZÁCIA. Tu som sa ako sólista sklamal. Hrali sme len tak spontánne a ja som sa vôbec nevedel zapasovať do akordov. Na gitare hrajem zhruba tri roky a všetky sóla som vymýšlal doma, mal som čas, tam nie. A priznávam sa aj k tomu, že som sa nikdy nevenoval žiadnej teórii, len som sa naučil základné akordy a potom som hral kúsky od Metallicy a potom prišla kapelka... Čiže ak je teória kľúčom k bezstarostnému hraniu (samozrejme po tvrdom tréningu) tak odporúčam všetkým aby sa to učili, až doposiaľ som si myslel, že stačí sluch a ruky.
Preto vás chcem poprosiť aby ste mi podali nejaké informácie ako presne vedieť ku akému akordu aké sólo zahrať. Ak tu tu bolo už rozoberané poprosím o odkaz.
ďakujem

Poslať 26 Júl 2010, 20:47
zetto129 Obrázok užívateľa
domáci pán
domáci pán

zavisdi to od nalady aku chces dat solu....cize v prvom rade treba vediet intervaly..a stupnice
inak na sola naozaj staci sluch a ruky, ale este aj srdce :)
"makat, makat a este raz makat" to je kluc k uspechu :)

Poslať 27 Júl 2010, 15:43
Mr.fontaine nováčik
nováčik

Ďakujem, už to študujem, nejakým veciam síce ešte nerozumiem, ale tie príspevky, čo napísal užívateľ Marianguitar sú veľmi dobré a pomerne zrozumiteľné aj pre začínajúcich hudobníkov, ktorí ešte v teórii nie sú celkom udomácnení. Ten človek je fakt odborník na gitarovú hudbu, navyše to robí celkom nezištne a to si cením.
PS. Sám rád píšem rôzne veci od básní, recenzíí, hudobných textov až po veci zo žurnalistiky, takže ak by ste niekto niečo z tohto odboru potrebovali (či už pán "marianguitar" alebo niekto kto spravuje toto fórum) rád pomôžem, pri akejkoľvek práci z textom. Samozrejme v rámci možností, ale som Vám k dispozícii.
Ešte raz ďakujem.

Späť na Gitarové cvičenia a špeciálne techniky