Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra GuitarMania Gitarové cvičenia a špeciálne techniky Rozšírené prstoklady Riff Emi-D-C-H trioly

Rozšírené prstoklady Riff Emi-D-C-H trioly

...podrobnejší popis rôznych cvičení a techník pre každého

Poslať 23 Jún 2010, 10:19
m0noLiTh okukávač
okukávač

v pohode, niekedy skúsim...

Chcem sa však opýtať :arrow:
Kedysi som niekde našiel cvičenia v guitar pro, ale už neviem čo v nich presne bolo precvičované...

Všimol som si, že je tu napísane že o aký riff ide, ale neviem či by som to triolové hranie zopakoval správne...

Nebol by k tomu gp, prípadne niečo kde to je kvázi na papieri? Doteraz som mal takú vlastnú teóriu čo to triola je, ale radšej by som to vedel naisto, nech si to nezafaxujem zle...

Poslať 23 Jún 2010, 10:32
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

No ved triola znamena tri rovnake impulzy na jednu stvrtovu dobu tj v 4/4 takte = /ta-ta-ta - ta-ta-ta - ta-ta-ta - ta-ta-ta/... 8)
Ked tu budes na hodine, pripomen mi to nacvicime to... :wink:

Poslať 23 Jún 2010, 10:34
Ondskan Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

m0noLiTh píše:
v pohode, niekedy skúsim...

Chcem sa však opýtať :arrow:
Kedysi som niekde našiel cvičenia v guitar pro, ale už neviem čo v nich presne bolo precvičované...

Všimol som si, že je tu napísane že o aký riff ide, ale neviem či by som to triolové hranie zopakoval správne...

Nebol by k tomu gp, prípadne niečo kde to je kvázi na papieri? Doteraz som mal takú vlastnú teóriu čo to triola je, ale radšej by som to vedel naisto, nech si to nezafaxujem zle...

Triola - tri noty za jednu dobu, ak mas 8, tak ich zahras tri na jeden klik.

Podla mňa sa to dá veľmi pekne odvodiť čo sa kde čo hrá, je to len zbeh viacerých figúr podľa tónov.

Každopádne nehraj moc podľa gp, hraj radšej podla metronomu. Lebo ja som sa tak dodrbal, lebo potom idem podľa zvuku gitary a nie podľa kliku, a to je dôležite, "v štúdiu nebudeš hrať podľa GP" ? :)

Daj si 70bpm to mi trioli vždy stačilo a ideš pekne, si vyznač na ktorých notách máš klik a počuvať. Ja som s tým zabil celé minulé leto ale zato možem povedať, že tie pentatoniky som "vcelku" zvladol.
Guitarist level - 16
Experience/Next level: 64292000/5532600
Gear:
Godin Progression w/ RM Pickups Magic Rails
Schecter C1 w/ SD TB4 + SH2
Laney TT50H
Checha 1x12" open back - Celestion GT12-75
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper
http://bandzone.cz/guitarelectrification

Poslať 23 Jún 2010, 11:01
m0noLiTh okukávač
okukávač

len ja noty moc nepoznám :D
Na zš ma nebavili a odvtedy z nich neviem nič...kto by to kedy povedal, že by sa mi to raz možno zišlo, aspoň základ...
a teraz by som chápal o čom to vlastne čítam...

No nič, nechám si to niekedy osobne vysvetliť, no i tak díki za vysvetlenie :wink:

poprípade skúsim oprášiť akési cd čo mám rockova gitarová škola 1 od Paľa Chodelku, tam tušim bolo nejaké cvičenie na trioly ( čo rastú, či klesajú či tak...)

Asi tam bolo aj dačo na pentatoniku, ale to bolo iba také, že Pali povedal pár viet a potom rovno hral...a bolo to tam v taboch a notách napísané...no o tom aké tóny hra a tak tam nebolo nič a mne to vtedy bolo aj tak jedno, dnes už nie...
Naposledy upravil m0noLiTh dňa 23 Jún 2010, 12:08, celkovo upravené 1

Poslať 23 Jún 2010, 11:22
Ondskan Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

m0noLiTh píše:
len ja noty moc nepoznám :D
Na zš ma nebavili a odvtedy z nich neviem nič...kto by to kedy povedal, že by sa mi to raz možno zišlo, aspoň základ...
a teraz by som chápal o čom to vlastne čítam...

No nič, nechám si to niekedy osobne vysvetliť, no i tak díki za vysvetlenie :wink:

poprípade skúsim oprášiť akési cd čo mám rockova gitarová škola 2 od Paľa Chodelku, tam tušim bolo nejaké cvičenie na trioly ( čo rastú, či klesajú či tak...)

Asi tam bolo aj dačo na pentatoniku, ale to bolo iba také, že Pali povedal pár viet a potom rovno hral...a bolo to tam v taboch a notách napísané...no o tom aké tóny hra a tak tam nebolo nič a mne to vtedy bolo aj tak jedno, dnes už nie...

Ja tiež neviem noty, ale už podľa hrania z tabov som naučil ich aspoň rytmicky čítať. Každopádne i mňa to nebavilo, ale keď som začínal s gitarou, tak som i vedel jednoduché veci zahrať podľa toho zahrať :D. Ale vždy som si tam písal tie prstíky ako mam pokladať :).

Inač ak by si mal záujem môžem ti skúsiť odfotiť čo cvičenia čo mal Marinan uvedené v Muzikuse. Každopádne v GUMM4 cvičenia sú presne tie prvé cvičenia. Hlavne som sa na nich naučil hrať poriadne pull-off.

Inač v sekcií je dostatok veci ohľadom pentatiniky.
Guitarist level - 16
Experience/Next level: 64292000/5532600
Gear:
Godin Progression w/ RM Pickups Magic Rails
Schecter C1 w/ SD TB4 + SH2
Laney TT50H
Checha 1x12" open back - Celestion GT12-75
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper
http://bandzone.cz/guitarelectrification

Poslať 23 Jún 2010, 11:39
m0noLiTh okukávač
okukávač

jasné, v poho...ak ťa to nebude rušiť 8) mail mám m0noLiTh@azet.sk, vpodstate to je iba monolith, iba po m je nula...po ,,N" je už obyčajne písmeno O.

Však keby niečomu nechápem sa opýtam priamo Mariana, keď s ním budem, to bude asi najlepšie :wink:

Späť na Gitarové cvičenia a špeciálne techniky