Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra GuitarMania Gitarové cvičenia a špeciálne techniky Ako na fast downstroke/palm muting

Ako na fast downstroke/palm muting

...podrobnejší popis rôznych cvičení a techník pre každého

jose9 Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

Cafte potreboval by som poradiť... Učím sa už dlhšiu dobu techniku downstroke alebo palm muting a neviem sa ani za boha dostať za 190 bpm v 16kach... Vtedy mi už ide odtrhnúť ruku. Cvičím to na rôznych songoch asi najzn. je od Metallici - Master of Puppets, As I Lay Dying atd ... Máte niekto skúsenosti s touto technikou ??? Moj ciel je 230 bpm

Poslať 28 Dec 2009, 12:15
urmo Obrázok užívateľa
domáci pán
domáci pán

downstroke a palm muting su dve rozdielne veci, kazdu by si si mal cvičit zvlast a potom ich spojit. Ale zasadna otazka: ,,už dlhšiu dobu sa učiš..." to je kolko? tyzden, dva, mesiac???
...all that we learn this time, is carried beyond this life.
http://www.jazzpiestany.sk
http://www.kug.ac.at

Poslať 28 Dec 2009, 21:34
jose9 Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

Ano viem, že su to rozdielne techniky... Mal som namysli tlmenie struny a nasledne hrat downstroke.... Lebo práve vtedy to ma ten super zvuk nie ako hrat hore-dole, hore-dole :-)... Na gitaru hram už druhy rok. Doteraz som hral presne tak hore-dole až teraz sa to preučujem... Tak davam tomu tak cca 4 mesiace už.. Ja viem, že je to malo, ale neviem sa preniest cez určity stupeň tak preto myslím, že robím niekde chybu... Cvičim to tak, že sa snažím robiť čo najmenšie pohyby pravou rukou, hrat uvolnene od pomalého tempo až po tých cca 190 ale nie vždy sa mi to dari...

Poslať 28 Dec 2009, 22:46
zetto129 Obrázok užívateľa
domáci pán
domáci pán

treba len poctivo cvicit "do krvi" ako sa vravi..ked zacne boliet este chvilu vydrzat a potom dat strecing..vtedy sa svaly pekne uvolnia a hravo das 230, a hlavne treba hrat rozne kombinacie s prechodom cez struny, necvicit len na jednej.. :)
"makat, makat a este raz makat" to je kluc k uspechu :)

Poslať 29 Dec 2009, 11:26
urmo Obrázok užívateľa
domáci pán
domáci pán

no ked to cvičis uz 4 mesiac tak asi uz nejaky progres mas za sebou, ale ozajstne sa ti to prejavi az ovela neskor. Takze netreba do toho ist za kazdu cenu, pockaj a za pol roka to pojde ovela lepšie. To sa neda urychlit. Radsej sa zamerat aj na volaco ine a ono to pride ak si to robil spravne.

Poslať 18 Apr 2010, 10:33
rockTHEmetal nováčik
nováčik

Mám takú trocha blbú otázku :lol: :
190bmp v 16-tkach znamená že si metronom nastavim na 190bmp a od jedneho tuknutia po druhe 16-krat brnknem? :D

Poslať 18 Apr 2010, 11:57
zetto129 Obrázok užívateľa
domáci pán
domáci pán

rockTHEmetal píše:
190bmp v 16-tkach znamená že si metronom nastavim na 190bmp a od jedneho tuknutia po druhe 16-krat brnknem? :D

poprve su to 16-tiny :)
ak ti metronom odpocitava po celj dobe..tak ano v celej dobe zahras 16krat, ale vacsina metronomov odpocitavam po stvrtinach cize v od jedneho uderu k druhemu zahras len 4 krat..
"makat, makat a este raz makat" to je kluc k uspechu :)

Poslať 18 Apr 2010, 12:16
Ondskan Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

Upresnim: v celom takte zahras 16 tonov.
Guitarist level - 16
Experience/Next level: 64292000/5532600
Gear:
Godin Progression w/ RM Pickups Magic Rails
Schecter C1 w/ SD TB4 + SH2
Laney TT50H
Checha 1x12" open back - Celestion GT12-75
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper
http://bandzone.cz/guitarelectrification

Poslať 18 Apr 2010, 13:56
rockTHEmetal nováčik
nováčik

zetto129 píše:
rockTHEmetal píše:

poprve su to 16-tiny :)
ak ti metronom odpocitava po celj dobe..tak ano v celej dobe zahras 16krat, ale vacsina metronomov odpocitavam po stvrtinach cize v od jedneho uderu k druhemu zahras len 4 krat..

Tak napr. tento http://www.metronomeonline.com/ odpocitava po celej dobe alebo po stvrtinach?

Poslať 18 Apr 2010, 14:03
Ondskan Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

Po štrtinách. Daj si 60 BMP co bude mat dobu sekundy a zistis. Sak to by i blbost bola aby to tikalo iba po taktoch :D
Guitarist level - 16
Experience/Next level: 64292000/5532600
Gear:
Godin Progression w/ RM Pickups Magic Rails
Schecter C1 w/ SD TB4 + SH2
Laney TT50H
Checha 1x12" open back - Celestion GT12-75
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper
http://bandzone.cz/guitarelectrification