Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra GuitarMania Gitarové cvičenia a špeciálne techniky Hell Speed

Hell Speed

...podrobnejší popis rôznych cvičení a techník pre každého

Poslať 10 Sep 2009, 20:36
zetto129 Obrázok užívateľa
domáci pán
domáci pán

Zdravim :)

zaujimali by ma nasledujuce veci a budem rad ked sa najde niekto kto mi odpovie :)

1/ na akych piesnach ste sa ucili rychlo vypekat?
2/ preco vzdy ked hrajem nieco rychlejsie trosku dlhsie tak mi akoby "stuhli palce" a prestanu ma posluchat? hram zlou technikou? alebo to casom zmizne?

rychlost hry pre mna sice nieje najpodstatnejsia, ale rad by som hral rychlejsie.. :)

dakujem za odpovede :)
"makat, makat a este raz makat" to je kluc k uspechu :)

Poslať 11 Sep 2009, 09:58
urmo Obrázok užívateľa
domáci pán
domáci pán

otazne je ci chceš hrat rychli picking alebo legata pripadne tapping. To su dve rozdielne veci. Ale zacal by som legatami.

Poslať 11 Sep 2009, 11:15
domáci pán
domáci pán

urmo píše:
otazne je ci chceš hrat rychli picking alebo legata pripadne tapping. To su dve rozdielne veci. Ale zacal by som legatami.

odporcucas nejaku konkretkňnu piesen? popripade cvicenia?
tapping mi celkom ide (teda aspon si myslim, al zatial je na rychlosti typu thunderstruck od acdc, a fast pickiíng mi robi pekelny problem...aj lava aj prava ruka....:( musim cvicit...)

Poslať 11 Sep 2009, 13:25
Corax Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

zetto129 píše:
urmo píše:

tapping mi celkom ide (teda aspon si myslim, al zatial je na rychlosti typu thunderstruck od acdc, a fast pickiíng mi robi pekelny problem...aj lava aj prava ruka....:( musim cvicit...)

aj mna by zaujimalo ako sa co najrychlejsie vymakat :wink: :)
No comment.....

Poslať 11 Sep 2009, 16:55
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Corax píše:
zetto129 píše:
urmo píše:

aj mna by zaujimalo ako sa co najrychlejsie vymakat :wink: :)

Tak na toto je tazka odpoved, lebo kazdy mozeme mat iny nahlad a ine danosti a kazdemu z nas moze pri postupe ucenia sediet trochu iny postup a sled veci, co treba po sebe zvladnut...
Na to su prave skuseni ucitenia, aby to vedeli dobre odhadnut... :wink:

Poslať 11 Sep 2009, 22:24
styrioci Obrázok užívateľa
ADMIN

treba vela cvicit, cvicenia na synchronizaciu oboch ruk, od pomalych rychlosti a postupne zrychlovat..inac sa to ojebabrat neda..
Obrázok

Poslať 11 Sep 2009, 23:13
urmo Obrázok užívateľa
domáci pán
domáci pán

Legata su podla mna lepsie cvicit pre zaciatok pretoze tam ide len o jednu ruku.

Ak ide o picking, NIKDY by som necvicil pravu a lavu ruku zvlast. Problemom vela ludi je to ze si myslia ze maju pomale ruky. Ale v tejto technike skor je vzdy problem synchronizacia, preto treba vzdy cvicit obidve ruky naraz a cvicit skor synchronizaciu ako rychlost, ked mas dobry synchron a citiš to, tak si potom možeš dovolit hrat fory rychlejšie.

Co sa tyka cviceni, tak klasika 1234 cvicenia, chromaticka stupnica a nejake digital paterny z toho. Ale takisto treba cvicit neparne pocty tonov na strunu teda hlavne 3 a 5 (diatonicka stupnica) a netreba zabudnut aj 2 tony na strunu (pentatoniky) a okrem toho, ked uz ide o picking, cvičit vzdy ten isty patern systemom, ze zacnem aj zdola aj zvrchu, zrazu prides na to, ze neni to take jednoduche hrat tu istu linku ak prvy ton zahraš zdola alebo zvrchu, a pri hrani nikdy nevieš ako ti to skoči.

Poslať 12 Sep 2009, 09:57
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

urmo píše:
Legata su podla mna lepsie cvicit pre zaciatok pretoze tam ide len o jednu ruku.

Ak ide o picking, NIKDY by som necvicil pravu a lavu ruku zvlast. Problemom vela ludi je to ze si myslia ze maju pomale ruky. Ale v tejto technike skor je vzdy problem synchronizacia, preto treba vzdy cvicit obidve ruky naraz a cvicit skor synchronizaciu ako rychlost, ked mas dobry synchron a citiš to, tak si potom možeš dovolit hrat fory rychlejšie.

Co sa tyka cviceni, tak klasika 1234 cvicenia, chromaticka stupnica a nejake digital paterny z toho. Ale takisto treba cvicit neparne pocty tonov na strunu teda hlavne 3 a 5 (diatonicka stupnica) a netreba zabudnut aj 2 tony na strunu (pentatoniky) a okrem toho, ked uz ide o picking, cvičit vzdy ten isty patern systemom, ze zacnem aj zdola aj zvrchu, zrazu prides na to, ze neni to take jednoduche hrat tu istu linku ak prvy ton zahraš zdola alebo zvrchu, a pri hrani nikdy nevieš ako ti to skoči.

uplny suhlas ... :!:

Poslať 12 Sep 2009, 14:00
Corax Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

OK chlapi a nemohli by ste tu hodit nejake linky ....hocico... taby alebo na GP...skr. vsetko co k tomu treba :) :wink:
No comment.....

Poslať 12 Sep 2009, 19:53
domáci pán
domáci pán

urmo ty si kral..:-D posli mi dajaky tvoj plagat dam si ta na stenu a budem uctievat :) :wink:

Poslať 13 Sep 2009, 18:29
Ondskan Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

Corax píše:
OK chlapi a nemohli by ste tu hodit nejake linky ....hocico... taby alebo na GP...skr. vsetko co k tomu treba :) :wink:
ň

Zdar tu som ti hodil link na neaké taby a cvičenia čo som našiel niekde na nete, je to vlastne guitar gym
http://www.sendspace.com/file/ap9obr
Guitarist level - 16
Experience/Next level: 64292000/5532600
Gear:
Godin Progression w/ RM Pickups Magic Rails
Schecter C1 w/ SD TB4 + SH2
Laney TT50H
Checha 1x12" open back - Celestion GT12-75
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper
http://bandzone.cz/guitarelectrification

Poslať 15 Sep 2009, 14:49
Corax Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

Ondskan píše:
Corax píše:
ň

Zdar tu som ti hodil link na neaké taby a cvičenia čo som našiel niekde na nete, je to vlastne guitar gym
http://www.sendspace.com/file/ap9obr

Diky moc :D
No comment.....

Poslať 17 Sep 2009, 18:15
domáci pán
domáci pán

ale stale akosi nevidim na otazku ohladne toho tuhnutia prstou...
tato vec ma naozaj trapi a dost panikarim..preto potrebujem odpoved :shock:

je to fakt len sposobene nadmernym zatazenim sliach a casom ked ruka "nabere kondicku" tak to prestane? poprpade ten cas dokym mi prsty stuhnu sa predlzi?..
:oops:

Poslať 17 Sep 2009, 18:28
Ondskan Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

zetto129 píše:
ale stale akosi nevidim na otazku ohladne toho tuhnutia prstou...
tato vec ma naozaj trapi a dost panikarim..preto potrebujem odpoved :shock:

je to fakt len sposobene nadmernym zatazenim sliach a casom ked ruka "nabere kondicku" tak to prestane? poprpade ten cas dokym mi prsty stuhnu sa predlzi?..
:oops:

mne tiež tuhli prsty pri riffoch ala:
10 13 12 13 10 13 12 13
----------------------------10 13 12 13 10 13 12 13

a tak postupne nižšie. no a cvičením to prestalo, no ale dnes neviem v akom stave to je
Guitarist level - 16
Experience/Next level: 64292000/5532600
Gear:
Godin Progression w/ RM Pickups Magic Rails
Schecter C1 w/ SD TB4 + SH2
Laney TT50H
Checha 1x12" open back - Celestion GT12-75
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper
http://bandzone.cz/guitarelectrification

Poslať 29 Okt 2009, 16:10
Prasek nováčik
nováčik

Zistil som, že super vec na cvičenie rýchlosti hry je Rondo a la Turca (Turecký pochod) od pána Mozarta.
Nejaké taby by mali byť na ultimate-guitar.com, ale ja sa radšej učím hrať podla ucha.
Good luck!
:twisted: :twisted:

zetto129 píše:
Zdravim :)

zaujimali by ma nasledujuce veci a budem rad ked sa najde niekto kto mi odpovie :)

1/ na akych piesnach ste sa ucili rychlo vypekat?
2/ preco vzdy ked hrajem nieco rychlejsie trosku dlhsie tak mi akoby "stuhli palce" a prestanu ma posluchat? hram zlou technikou? alebo to casom zmizne?

rychlost hry pre mna sice nieje najpodstatnejsia, ale rad by som hral rychlejsie.. :)

dakujem za odpovede :)

Ďalší

Späť na Gitarové cvičenia a špeciálne techniky