Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra GuitarMania Gitarové cvičenia a špeciálne techniky Cvicenia - do kedy cvicite ?

Cvicenia - do kedy cvicite ?

...podrobnejší popis rôznych cvičení a techník pre každého

Poslať 16 Dec 2008, 12:43
Ondskan Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

Caute,
Chcem sa spýtať, do kedy cvicite cvicenia ?
Moj problem: Uz dlhsiu dobu cvicim (asi cez mesiac) jeden lick. Ten v pôvodnom cvicení je v rýchlosti 150 bpm 16-tkových notách.
Ja som sa viac menej zastavil na 120-130 bpm.

Chcem sa spýtať, cvicite az do kedy nedosiahnete plnej rýchlosti co je v cvicení, alebo do vtedy do kedy nie ste spokojný s rýchlosťou ?

Lebo som na pochybách ci cas vlozený do tohto cvicenia by nebolo vhodné vlozit do neakého inaksieho

Za odpovede diki
Guitarist level - 16
Experience/Next level: 64292000/5532600
Gear:
Godin Progression w/ RM Pickups Magic Rails
Schecter C1 w/ SD TB4 + SH2
Laney TT50H
Checha 1x12" open back - Celestion GT12-75
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper
http://bandzone.cz/guitarelectrification

Poslať 16 Dec 2008, 14:46
styrioci Obrázok užívateľa
ADMIN

myslim, ze ak pozorujes, ze s danym cvicenim stagnujes a dostal si sa viacmenej na hranicu svojich aktualnych moznosti, tak je dobre sa zamerat na nieco ine, co ta moze posunut dalej, resp inym smerom. po nejakom case sa mozes k tomu vratit a otestovat sa, ci to dokazes zahrat lepsie/rychlejsie ako predtym.
Obrázok

Poslať 16 Dec 2008, 16:46
A7X Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

suhlasim so styrioci...ja cvicim v praxi to jest na pesnickach a kde tu daco si vymyslam(zvacsa soola)...a trenujem dovtedy dokym ma to neomrzi alebo dokym ma nebolia prsty alebo dovtedy dokedy nebudem aspon z malej casti spokojny

Poslať 16 Dec 2008, 18:15
urmo Obrázok užívateľa
domáci pán
domáci pán

jj neni sa dobre zaoberat a velmi špecializovat na jeden problem. Treba ho pocvičit hodinku a ist na niečo ine. Lebo sa zdeptaš a v konecnom dosledku hras este horsie jak na zaciatku
...all that we learn this time, is carried beyond this life.
http://www.jazzpiestany.sk
http://www.kug.ac.at

Poslať 16 Dec 2008, 18:16
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

urmo píše:
jj neni sa dobre zaoberat a velmi špecializovat na jeden problem. Treba ho pocvičit hodinku a ist na niečo ine. Lebo sa zdeptaš a v konecnom dosledku hras este horsie jak na zaciatku

Ale mozno nejaky samotriznitel toto robi aby sa dobre potrapil a vystresoval... :lol:

Poslať 21 Jún 2015, 22:19
Silvio nováčik
nováčik

Mám taký zvláštny problém, na ktorom sa asi veľa z vás pobaví :-) ..Na gitaru (akusticku) cvičím niečo kolo roka a to vždy po sediačky, no nedávno som si kúpil gitarový pas s tým, že skúsim hrať po stojačky..kus chrbat pobolieva v sede a aj kus zmenu nech mám :-) .. V čom je ale problém? Ten je v tom, že po stojačky neviem zahrať ani polovicu z toho čo v sede :-) ... V sede mi ide všetko v pohode. Bežné akordy v rátanie bare ako nič ako aj vybrnkávanie.....ale v stoji, keď už mám krk pod iným uhlom, nezahrám takmer nič :-/ no neporazí vás ? ..má niekto podobnú skúsenosť? Rada bude asi znieť - hrávaj v sede, alebo trénuj len v stoji, to mi je jasné ..no aj tak ma zaujíma ako ste na to vy :-)

Poslať 22 Jún 2015, 19:08
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

No je to sila zvyku, treba trénovať v stoji. Aj já to mám podobné a viacročnou hrou v štúdiu po sediačky sa mi tiež hrá lepšie ako v stoji, trénovať treba :)

Poslať 22 Jún 2015, 19:44
Silvio nováčik
nováčik

No budem musiet :-).

Späť na Gitarové cvičenia a špeciálne techniky