Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra Iné nástroje Speváci TC HELICON VOICE TONE CREATE - efektový processor

TC HELICON VOICE TONE CREATE - efektový processor

...a všetko čo k nim patrí. Rady, tipy, ale aj odborné diskusie o potrebnom vybavení a mnohé iné

marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

TC HELICON VOICE TONE CREATE - efektový processor
Zariadenie je určené pre spevákov, ktorý požadujú kvalitné efekty na podiu. Obsahuje rovnake algoritmy ako špičkove štúdiové processory ale su vtesnane do pomerne malej krabičky, ktorej kontrolu prevzal tym padom pod kontrolu spevák...

Link na výrobcu: http://www.tc-helicon.com/voicetonecreate.asp

Efekty
Reverb efekty: halls, rooms, plates, spring, ambience
Delay efekty: tap tempo, ping pong, slaps, taps
Modulačné efekty: microshift, thicken, chorus, flanger
Transducer efekty: distortion, telephone, megaphone, filters

Funkcie
Produkt obsahuje 99 efektovych PATCH programov, 5 oblubenych užívateskych performácií, umožňuje rýchle a lahké zmeny PATCH programu, XLR mic level vstu/výstup v stereo alebo mono, veľmi čisto znejúci mikrofonny preamp štúdiovej kvality s fantomovym napajaním... cena: 255 €

Video ukážka TC HELICON: http://www.tc-helicon.com/voicetonecreate.asp#

ukážky na You Tube
http://www.youtube.com/watch?v=0DVmjyg56Bs
http://www.youtube.com/watch?v=SEXHrilG2q4
http://www.youtube.com/watch?v=jUmxqbZW3Pw
http://www.youtube.com/watch?v=AMITk7cbhAU

Naše video ukážky:

PROMO
TC-HELICON VOICE TONE CREATE - multiefekt na spev
http://www.youtube.com/watch?v=C3If0qZXopw
Zoznamovacie demo s týmto zaujimavým spevovým multi-efektovým procesorom s modelovej rady VOICE TONE...

DEMO1 TC-HALICON VOICE TONE Correct & HarmonyM & Create
Ukážky pratického použitia dvoch procesorov od firmy TC-HALICON "VOICE TONE Correct" (slúži na korektúru spevu - intonácia) a "VOICE TONE HarmonyM" (slúži na vytváranie ďalších harmonických hlasov pomocou MIDI povelov s klávesnice keyboardu a hlavného spevu speváka)...
Prvá krátka ukážka je s piesne "Pozhasínané" /úryvok skladby od stareho MUDUSu, myslim/ a druhá ukážka je voľný motív na melódiu "Tichá noc"... :wink:
Prosim pri vypočutí berte do úvahy, že ja nie som žiaden spevák a išlo mi o praktickú ukážku ako obe mašinky fungujú... http://www.youtube.com/watch?v=hhYsx47kQWE

A kto chce len popocuvat, tak tuto su od toho samostatne mp.3: Pozhasínané * Tichá noc

DEMO2 TC-HALICON VOICE TONE Correct & HarmonyM & CREATE
Spojenie troch procesorov od TC/HELICON v dvoch country ukážkach / prvá: "Parta z ranče Ypsylon" a druhá: vlastný country motív /... Zariadeni sú vhodné nielen pre efektovanie spevu /CREATE/ ale aj pre doplnenie vokálov - hlasy zboru /HarmonyM/ ale ideálne je zaradit pred tieto dve procesor CORRECT, ktory vám upraví nielen intonáciu ale aj dynamiku a farbu hlasu - vykoná optimalizáciu...
http://www.youtube.com/watch?v=ASRj917vyu4

Obrázok
Naposledy upravil marianguitar dňa 24 Mar 2009, 23:26, celkovo upravené 10

feros nováčik
nováčik

Vyzerá to velmi zaujímavo. Na tie ukážky sa teším. Zaujímalo by ma velmi, či sa to dá zapojiť do efektovej slučky mixu a použiť tak, aby to mohli využívať naraz všetci speváci v kapele. Myslím to jednoducho tak, že keď tam zapnem napríklad reverb, budem mať reverb na mikrofóne ja, aj ostatný speváci v kapele. :?: Dík.

V.I.P.
V.I.P.

feros píše:
Vyzerá to velmi zaujímavo. Na tie ukážky sa teším. Zaujímalo by ma velmi, či sa to dá zapojiť do efektovej slučky mixu a použiť tak, aby to mohli využívať naraz všetci speváci v kapele. Myslím to jednoducho tak, že keď tam zapnem napríklad reverb, budem mať reverb na mikrofóne ja, aj ostatný speváci v kapele. :?: Dík.

Je to sice prvotne urcene na pripojenie spevak = TC HALICON = vstup na mixe /cize pre konkretny mikrofon/ ale nevidim /zatial/ problem zaradit tento efektovy procesor aj do ef. slucky mixpultu...
Pri tom VOICETONE CORRECT by som uz ale problem videl, nakolko u ide o korigovanie konkretneho hlasu a nie viacerych hlasov... :wink:

feros nováčik
nováčik

S tým VOICETONE CORRECT je to samozrejme jasné. Ten má čo robiť aj s tým, aby rozdetekoval správne jeden hlas.
Mám len obavu či VOICE TONE CREATE, nebude pri zapojení do efektovej slučky nejako kradnúť signál. Záleží, ako tam idú doladiť impedancie. Stalo sa mi totiž už, že som zapojil gitarový delay do slučky a primiešal na vstupy, všetko fungovalo OK, ale keď som ho zapnul, mikrofóny sa zoslabili o pár decibelov na hlasitosti.
To ovládanie na zem sa mi ale velmi páči. Ak je to dobré aj zvukovo, tak by som do toho išiel, len sa mi vidí luxus mať to len sám pre seba.

V.I.P.
V.I.P.

feros píše:
S tým VOICETONE CORRECT je to samozrejme jasné. Ten má čo robiť aj s tým, aby rozdetekoval správne jeden hlas.
Mám len obavu či VOICE TONE CREATE, nebude pri zapojení do efektovej slučky nejako kradnúť signál. Záleží, ako tam idú doladiť impedancie. Stalo sa mi totiž už, že som zapojil gitarový delay do slučky a primiešal na vstupy, všetko fungovalo OK, ale keď som ho zapnul, mikrofóny sa zoslabili o pár decibelov na hlasitosti.
To ovládanie na zem sa mi ale velmi páči. Ak je to dobré aj zvukovo, tak by som do toho išiel, len sa mi vidí luxus mať to len sám pre seba.

NO com som tam dal linky na videa You Tube tak to je parada tie demace ako to funguje ale vsetci to maju ako solo zariadenie ku kazdemu mikrofonu, takze mozno s tou sluckou koli impedancii budes mat pravdu...
Na druhej strane TC HALICON ma v efektoch spickovu kvalitu a nevtieravy natural zvuk a podla mna sa to oplati dat si to priamo na mikrofon. Ten VOICE TONE CORRECT v zapojeni s VOICE TONE DOUBLE alebo s VOICE TONE CREATE sami pacil uplne superne... :wink:
Cez vikend sa strojim to aspon trochu otestovat ak sa casovo aj pracovne zadari... :wink:

feros nováčik
nováčik

Tie ukázky som videl a verím, že je to naozaj kvalitné, ale mám v kapele aj mladé speváčky (študentky) a tie ťažko presvedčím, aby si to každá kúpila. Potreboval by som teda niečo také pre celú kapelu.
Samozrejme, že spevových multiefektov je veľa. (Ja momentálne používam Boss SE50). Nemám to v racku, pokladám to, kde sa dá a používam jednoduchý nožný spínač. Pri prepínaní presetov nevidím ale na display a tak často omylom prehodím iný.
Väčšinou teda používam iba jeden preset a efekt len zapínam a vypínam.
U CREATE sa mi preto páči tá koncepcia s ovládaním aj displayom na zemi. Tiež, že to rozmerovo nezaberie veľa miesta. :(

Poslať 14 Mar 2009, 18:00
V.I.P.
V.I.P.

Hmm, SE-50 to je nostalgia...
Kedysi som to použival na spev pre kapelu a chvilku aj na gitaru.
My sme to mali v racku /je to polrack ale my sme mali komplet 12 HU plne vratane modulov , EQ atd.../ :wink:

feros nováčik
nováčik

marianguitar píše:
Hmm, SE-50 to je nostalgia...

Hej. Je to veterán, ale stále dobrý. Všetky súčiastky vo vnútri sú Made in Japan, čo už dnes býva zriedkavosť. Tiež som to kedysi používal na gitaru,
neskôr na basu. Už asi desať rokov to používam iba na spevy. Nastavený mám vlastne iba samotný reverb. Skúšal som medzičasom použiť aj iné procesory, (Digitech, Yamaha, Behringer, Alesis apod.) ale nejako ma to nepresvedčilo.
Čo používate vy v kapele na spev teraz?

Poslať 16 Mar 2009, 10:10
obert Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

S tou SE-50 ste trochu /dost/ odbocili od temy. :evil:
Ja som chcel len k tomuto jednu otazku, ako som tak zbezne studoval stranky tu na fore okolo tychto zariadeni tak u vsetkych je pisany ze obsahuje efektovy procesor. to znamena, ze kazdy s tych pristrojov ma haly, echa chorusy a podobne :?:
Elektroakustická gitara Nashville NW20CSB, Sguier Strat + kombo Nashville NW15R

Poslať 16 Mar 2009, 17:32
feros nováčik
nováčik

obert píše:
S tou SE-50 ste trochu /dost/ odbocili od temy. :evil:
Ja som chcel len k tomuto jednu otazku, ako som tak zbezne studoval stranky tu na fore okolo tychto zariadeni tak u vsetkych je pisany ze obsahuje efektovy procesor. to znamena, ze kazdy s tych pristrojov ma haly, echa chorusy a podobne :?:

Ak máš na mysli tú sériu Voicetone od T.C. Helicon, tak haly, echa a chorusy obsahuje iba Create.
Inak vo všeobecnosti, keď sa píše, že prístroj obsahuje efektový procesor, tak to neznamená, že musí obsahovať všetky tieto efekty, môže tam byť iba určitá skupina efektov. Podľa toho k čomu je prístroj určený. :wink:

Poslať 16 Mar 2009, 20:12
V.I.P.
V.I.P.

feros píše:
Ak máš na mysli tú sériu Voicetone od T.C. Helicon, tak haly, echa a chorusy obsahuje iba Create.
Inak vo všeobecnosti, keď sa píše, že prístroj obsahuje efektový procesor, tak to neznamená, že musí obsahovať všetky tieto efekty, môže tam byť iba určitá skupina efektov. Podľa toho k čomu je prístroj určený. :wink:

feros, nemas v tomto pravdu, pretoze HarmonyM obsahuje aj kvalitny reverb a delay efekty...
:wink:

Poslať 17 Mar 2009, 05:54
feros nováčik
nováčik

marianguitar píše:
feros, nemas v tomto pravdu, pretoze HarmonyM obsahuje aj kvalitny reverb a delay efekty...

Ospravedlňujem sa.
Máš samozrejme pravdu. HarmonyM aj HarmonyG.

Mal som na mysli, že neobsahujú všetky tie efekty, " haly, echa a chorusy a podobne " ako to uviedol obert. O choruse som nevedel. Ale dnes som sa na to pozrel znovu a zistil som, že je tam aj chorus, len to ( v manuále ) nazývajú detune.
Oprav ma ak sa mýlim. :?

V.I.P.
V.I.P.

feros píše:
marianguitar píše:

Ospravedlňujem sa.
Máš samozrejme pravdu. HarmonyM aj HarmonyG.

Mal som na mysli, že neobsahujú všetky tie efekty, " haly, echa a chorusy a podobne " ako to uviedol obert. O choruse som nevedel. Ale dnes som sa na to pozrel znovu a zistil som, že je tam aj chorus, len to ( v manuále ) nazývajú detune.
Oprav ma ak sa mýlim. :?

V pohode, tu nejde o to aby sme sa navzajom opravovali, len som upresnoval tvoje info Obertovi, nic viac... 8)

Poslať 17 Mar 2009, 14:34
feros nováčik
nováčik

O.K. Ale späť k Voice Tone Create. Ak by to niekto mal odskúšané, ako to pracuje v efektovej smyčke, mohol by sem dať o tom nejaké info. :wink:

V.I.P.
V.I.P.

feros píše:
O.K. Ale späť k Voice Tone Create. Ak by to niekto mal odskúšané, ako to pracuje v efektovej smyčke, mohol by sem dať o tom nejaké info. :wink:

Hmm, to bude zaujimat aj mna, lebo ja to tymto sposobom nemam moznost vyskusat, kedze kapelu s vybavou momentalne nemam... :wink:

Späť na Speváci