Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra Iné nástroje Speváci Ako spievat vysoko?

Ako spievat vysoko?

...a všetko čo k nim patrí. Rady, tipy, ale aj odborné diskusie o potrebnom vybavení a mnohé iné

Poslať 03 Mar 2009, 13:58
Nováčik Obrázok užívateľa
štamgast
štamgast

tak chcel by som vedet ako spievat vo vysokych tonoch...
chcel by som si obcas zaspievat takz Heavy Metal a pod. a nevim ako spivat vo vysokzch tonoch
New begining :)

Poslať 03 Mar 2009, 16:48
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Nováčik píše:
tak chcel by som vedet ako spievat vo vysokych tonoch...
chcel by som si obcas zaspievat takz Heavy Metal a pod. a nevim ako spivat vo vysokzch tonoch

No, v prvom rade musis mat na to stavane hlasivky a rozsah dany od toho zhora :)
A este kopu veci k tomu, ak ale nemas patricky rozsah, tak sa proste vysoko zaspievat neda... :?

Poslať 27 Apr 2009, 20:18
zetto129 Obrázok užívateľa
domáci pán
domáci pán

treba mat na to hlas a talent
ak si bas tak s vyskami bohuzial nic nezmozes, budes musiet prejst na Black death metal :shock: :lol:

ale v podstate kazdy hlas sa da skor ci neskor nastylizovat do urcitej maximalnej vysky .....
ved ani gitaristi nepadaju perfektni z neba, teba len cvicit hlasivky spievaj si stredoveke modusy a casom to pride (samozrejme doprovod gitara, alebo iny nastroj aby si bol presny :) )
"makat, makat a este raz makat" to je kluc k uspechu :)

Poslať 27 Apr 2009, 20:57
V.I.P.
V.I.P.

Poslať 02 Aug 2009, 12:21
-MaReK- nováčik
nováčik

Nesúhlasím. Každý hlas sa dá vybudovať na vysoké tóny, len treba cvičiť a používať iba hlasivky. Pozrite napr. túto stránku: http://www.profihlas.net/

Poslať 04 Jan 2011, 23:38
severan nováčik
nováčik

no suhlasim tuto s marekom veď je pravda, že každý hlas má nejaký rozsah ale od toho su tie rôzne cvičenia aby sa čo najviac rozšíril veď napokon talent je len 5% ostatok je drina :D

Poslať 05 Jan 2011, 00:15
V.I.P.
V.I.P.

-MaReK- píše:
Nesúhlasím. Každý hlas sa dá vybudovať na vysoké tóny, len treba cvičiť a používať iba hlasivky. Pozrite napr. túto stránku: http://www.profihlas.net/

Myslim, ze sme sa nerozumeli. Ja tvrdim, ze tie danosti su jednoducho dané a druha vec je snaha a skoly ci cvicenie...
Ale niekto moze aj bez vacsieho cviku spievat vysoko a druhy bude na sebe praovat vselijako, zlepsi sa ale mozno nikdy nedosiahne tak vysoko...
Podl mna to je podobne ako sportovec, napr. bezec. Su dvaja ludia, jeden talent od prirody, druhy snazivec ale nema to dane stavbou tela. Ak budu obaja poctivo trenovat, kto asi bude uspesnejsi?

Poslať 05 Jan 2011, 00:19
V.I.P.
V.I.P.

severan píše:
no suhlasim tuto s marekom veď je pravda, že každý hlas má nejaký rozsah ale od toho su tie rôzne cvičenia aby sa čo najviac rozšíril veď napokon talent je len 5% ostatok je drina :D

No ved ja konkretne hovorim o tomto co si napisal: každý hlas má nejaký rozsah ...

Poslať 05 Jan 2011, 17:18
severan nováčik
nováčik

To teda ano. V podstate máte pravdu. :D

Poslať 07 Feb 2011, 22:35
saman.sk domáci pán
domáci pán

ved to je tak zo vsetkym,nie len so spevom.

Späť na Speváci