Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra Ostatné Festivaly, koncerty a iné hudobné akcie ?? LÍDLMUSICFEST 2008 ??

?? LÍDLMUSICFEST 2008 ??

...informácie o festivaloch, koncertoch a iných akciách na ktorých by správny hudobník nemal chýbať

Máte záujem o to aby sa festival konal?

Áno
15
94%
Nie
1
6%

Celkom hlasov : 16

Poslať 11 Feb 2008, 12:14
ArEs Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

takze .. s pozehnanim Mariana davam do placu navrh na hlasovanie o tom ci by ste privitali akciu z vyssie uvedenym nazvom .. zucastnili by sa (zatial) kapely z tohoto fora .. momentalne sa jedna o zistenie zaujmu jednotlivych kapiel .. pokial by sa mal fest konat tak v tom pripade by to malo byt spolocne dielo .. miesto a datum konania je zatial nezname .. privitame akukolvek diskusiu a navrhy ..
Naposledy upravil ArEs dňa 18 Jún 2008, 18:11, celkovo upravené 1

Poslať 11 Feb 2008, 12:58
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Ja podporujem tuto myslienku bezvyhradne! :wink:
Ide o to aby kazdy triezvo zvazil co a ako, aby sme potom na poslednu chvilu nemali odvolanych polovicu kapiel a vynalozena namaha a pristriedky by boli tamtam... :wink:

Poslať 11 Feb 2008, 13:31
ArEs Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

presne tak .. mozete kazdy napisat ci by ste sa radi zucastnili .. a kazdy moze napisat s akou podporou moze prist ..

Poslať 11 Feb 2008, 14:53
Style Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

Ahojte dvaja makaci, som velmi rad, ze sa toto forum zriadilo, nakolko som bol medzi prvymi, kto by dany festival privital...samozrejme verim, ze sa najdu viaceri, teda viacere kapely, ktore by sa radi zucasnili...v podstate taky priatelsky festival zainteresovanych muzikantov...a ak by nahodou (co uz predbieham) neprisli ziadni navstevnici, zahrame si pre radost a pre seba :)
Predpokladam, ze by sa uvedene dielko mohlo uskutocnit v PN, alebo TN, teda tam, kde je dost placu ;) Samozrejme, dalej predpokladam, zeby sme sa realne mohli zacat bavit o termine v priebehu jari a stanovit asi najlepsie niektory z poslednych jarnych, ci prvych letnych mesiacov...Jun, Jul, August?

Samozrejme by sa mohol rozdelit na sekvencie podla zucasnenych kapiel a muzikantov, aby sa nahodou nestalo, ze sa na jednom stage vystrieda PUNK, s Deathom a potom nastupi FOLK :)

Hmm takze tolko z mojej strany na zaciatok, kedze ma takto zrazu nic kreativnejsieho nenapada...ale tesim sa na nazory a podporu ostatnych zainteresovanych a pak uz to pojde samo :)
Basix Custom 717, Meinl, Yamaha Flying Dragon - DD, Evans.

Poslať 11 Feb 2008, 14:58
wladim Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

jednoznacne suhlasim, ak by sa to podarilo, bola by to pecka....idem rychlo bubenika zhanat..hehe
Fender American Telecaster 1991
Peavey Classic 30

Poslať 11 Feb 2008, 15:14
ArEs Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

ja si zase myslim ze by sme mali byt minimalistickejsi .. staci urcite jeden stage .. co tam po prestriedani stylov .. tu pojde trosku aj o financie .. AK bude nejaka financna injekcia tak urcite malicka .. skor by som povedal ze by to bolo svojpomocne .. a ide naozaj o to ci by to robili kapely pre kapely alebo by sa to bralo ako festival s platiacimi divakmi .. mali by sme si najpr ozrejmit formu ..

Poslať 11 Feb 2008, 15:40
spyros inventár
inventár

Caf Ares,

Ako iniciator by si mal ty ozrejmit formu, cas a miesto konania. U mna festival evokuje hudba piatok a sobota + nejaky dalsi program.
MusicMarket.sk - tvoj najoblubenejsi eshop :-)
Terazky hram: Fender Telecaster 52 Vintage, Fender Telecaster Jim Root, Tokai LesPaul Reborn

Poslať 11 Feb 2008, 16:13
LP_drummer Obrázok užívateľa
inventár
inventár

jj..mohlo by to byt aj na dva dni...a aspon dva stage...a co sa tyka datumu urcite by bol najlepsi prelom jun/jul...alebo tak nejak...v priebehu tychto mesiacov...ale urcite ako jeden z tych co boli pri navrhu,by som sa zucastnil velmi rad 8)
DRUMS : SONOR 3005 AUTUMN HIGH GLOSS FUSION 2 SET
HEADS : REMO EMPEROR WEATHERKING (ALL TOMS) , EVANS EMAD CLEAR (BASS DRUM) , EVANS ST (SNARE DRUM)
PEDAL : SONOR DP 492 S DOUBLE BASS DRUM PEDAL
HI-HAT : SABIAN B8 14" , CRASH : ZILDJIAN A CUSTOM MEDIUM 18" , SPLASH : STAGG MYRA 8" , RIDE : ISTANBUL MEHMET SULTAN 20" , CHINA : STAGG LION 18"
STICKS : GOODWOOD 7A & CSIBI STICKS 4

Poslať 11 Feb 2008, 16:27
ArEs Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

v prvom rade treba zistit kto sa chce zucastnit .. vsetci dufam chapete ze to bude festival kapiel z tohoto fora (mozno aj inych kapiel) .. bolo by "zbytocne" organizovat nieco o co by nebol zaujem .. v prvom rade treba "zaistit" kapely potom mozeme riesit dalsie veci .. je pravom kazdeho navrhut to co je najlepsie a predniest nejake navrhy popr.poziadavky .. tu to nie je o iniciovani ale o spolocnom usili spravit akciu ..

Poslať 11 Feb 2008, 18:16
Style Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

ArEs uplne suhlasim, aj som chcel hned na zaciatku poznamenat, ze festik by sa mal niest v svojpomocnom duchu, aby sa niekto nahodou nezlakol, ked mu oznamime, Ale chlapce...ved ty tu hras dnes zadara a pre dobry pocit...ide skor o to sa stretnut, zahrat si spolocne, vymenit skusenosti, nadobudnut kontakty do buducnosti a hlavne sa spolocne zabavit..Takze hned k prvej otazke, kto saq chce zucasnit: AGHARTA urcite ano.
K druhej otazke STAGE: nemyslel som 2, ci 3 stages, ale iba jeden...program podla poctu kapiel na 1 az 2 dni a podla styloveho zaradenia kapiel zosumarizovat obsah a navrhnut formu vystupovania v ramci stylov...myslel som to tak, aby sa nam "ludovky" neprelinali s nejakym SLUM METALOM :D
Ad3: financie, tos zakladna otazka...kazda kapela by sa mala dostavit (v pripade zaujmu) na vlastne naklady a neocakavat ZISK!!!!na to upozornujem, kedze by sa malo jednat o PRIATELSKY festival KAPIEL Z TOHOTO FORA
AD4: Aparat, toto bude pravdepodobne zlozitejsi oriesok...co sa bicich tyka, to bude asi najjednoduchsie, kedze kazdy bicman by si mal VZDY nosit SVOJ ZAKLAD a sice: maly bubon, stojan na maly bubon, slapky, ci double, stolicku, plechy, palice, pripadne dalsie stojany...
Co sa tyka PA, neviem, ak by sa (comu zacinam pevne verit) dalo nieco dokopy v PN, kedze tam je sidlo NASHO BAJECNEHO LIDL MUSIC SHOPU, by sa malo riesit na mieste, bud prenajmom z LIDL MUSIC, alebo od nejakej lokalnej bandy ;)
Ak ma este nieco napadne, urcite sa ozvem....Vase pripomienky ocakavam v kratkom case, kedze by som bol rad, aby sa tato diskusia a FESTIVAL bral s uplnou vaznostou - preto ocakavam korektnu a zmysluplnu diskusiu a iniciativu :) som sa zasa rozkecal kua :D
Basix Custom 717, Meinl, Yamaha Flying Dragon - DD, Evans.

Poslať 11 Feb 2008, 18:34
V.I.P.
V.I.P.

Style ma pravdu, PA bude oriesok, nakolko to musi byt dost vykonne, myslim s dostatocnou rezervou. Takze zalezi od toho kde to bude a aky vykon ten priestor bude vyzadovat. :? (bezne PA co predavame a su skladom, podla mna vykonovo nestihaju na takuto akciu a potom treba PA komplexne, tj. vratane mixu, compressorov a limiterov atd...
Je tu jeden zvukar, ktory by toto mozno zvladol /Michal urban/ takze mozem hodit rec s tym, co by za taku akciu chcel... :wink:
Ale aj jeho moznosti /aj ochota, samozrejme za penieze/ su dimenzovane... :?

Poslať 11 Feb 2008, 18:38
LP_drummer Obrázok užívateľa
inventár
inventár

rozkecal si sa,ale myslim ze vsetko co si napisal je dolezite...co sa tyka tych bicich,tak keby to bolo v tych piestanoch,tak to by som bol ochotny aj ja doniest cele moje bicie...ak by sa teda nenasiel nik kto by bol proti a chcel doniest svoje...kazdy nech si donese jak pisal Style len rytmicak,stojan na rytmicak,palice stolicku a nejake stojany a cinele co ma navyse jak mam ja...aby kazdy bicman vedel co tam bude rozostavene a co si ma pre svoje hranie priniest,co by som ja nemal,tak bude zverejneny rozpis mojej zostavy so vsetkym vsudy na komplet... 8) inak tak orientacne pre lepsiu predstavu mozete nahliadnut do mojho podpisu,aby ste vedeli co by sa tam donieslo,samozrejme ten rozpis by bol potom ovela podrobnejsi :twisted:
DRUMS : SONOR 3005 AUTUMN HIGH GLOSS FUSION 2 SET
HEADS : REMO EMPEROR WEATHERKING (ALL TOMS) , EVANS EMAD CLEAR (BASS DRUM) , EVANS ST (SNARE DRUM)
PEDAL : SONOR DP 492 S DOUBLE BASS DRUM PEDAL
HI-HAT : SABIAN B8 14" , CRASH : ZILDJIAN A CUSTOM MEDIUM 18" , SPLASH : STAGG MYRA 8" , RIDE : ISTANBUL MEHMET SULTAN 20" , CHINA : STAGG LION 18"
STICKS : GOODWOOD 7A & CSIBI STICKS 4

Poslať 11 Feb 2008, 19:02
V.I.P.
V.I.P.

Je otazka, ci by to bolo v Piestanoch, pretoze nejako ma nenapada vhodna sala. Skor by som typoval napr. Moravany nad Vahom, co je vzdusnou ciarou 3 km od Piestan a viem, ze tam je kulturak v sukromnom prenajme a take akcie tam byvaju... :wink:
Chcelo by to zostavit nejaky organizacny vybor a vstupit do jednania napr. aj s tymi v Moravanoch nad Vahom... :wink:

Poslať 11 Feb 2008, 19:09
spyros inventár
inventár

A ta akcia by mala aku kapacitu? Len clenovia kapiel a pripadne fora alebo vstup aj pre fans...
MusicMarket.sk - tvoj najoblubenejsi eshop :-)
Terazky hram: Fender Telecaster 52 Vintage, Fender Telecaster Jim Root, Tokai LesPaul Reborn

Poslať 11 Feb 2008, 19:15
V.I.P.
V.I.P.

spyros píše:
A ta akcia by mala aku kapacitu? Len clenovia kapiel a pripadne fora alebo vstup aj pre fans...

No sala ma kapacitu /ak si dobre pamatam/ mozno 300 miest ale nevie to presne...
Ale pocitam, ze urcite bude miesto aj pre fans... Ako som pisal, treba dat dokopy organizacny vybor.... :wink:

Ďalší

Späť na Festivaly, koncerty a iné hudobné akcie