Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra Ostatné Festivaly, koncerty a iné hudobné akcie 25.01.08 KOŠICE KD MYSLAVA

25.01.08 KOŠICE KD MYSLAVA

...informácie o festivaloch, koncertoch a iných akciách na ktorých by správny hudobník nemal chýbať

Poslať 26 Jan 2008, 00:58
obsidian Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

Hm, som, mierne povedane, rozcarovany. Po minulotyzdnovom vynikajucom death/grindovom koncerte Napalm Death & support som ocakaval klasicku akciu s kapelami, aparatmi, zvukarom a PA systemom. Nadsenie schladil prvy pohlad na setup. Zvucenie cez muzikantske boxy, mixpult na podiu a kazdy kto sa pristavil pri mixe bol zvukar. Cize nieco ako skuska kapely, len v kulturaku. Som dost vysadeny na zvuk a tento bol cely vecer priserny (tazko nastavovat mix naslepo). V tej zvukovej guli som nevedel najst nic coho by sa dalo zachytit. Skoda, dost to degradovalo vystupenia kapiel. Zaujimavy moment (nie vsak pre vlastnika aparatury) nastal ked cievky reproboxov nezvladali zataz a zacali dymit. Usporiadatelia (chalani z Ravenclaw, ak sa nemylim) vsak pracovali s tym co mali k dispozicii a snahu ocenujem.

Z kapiel ma zaujali Sign, hlavne v pomalsich pasazach. Ked sklzli do heavy-kolovratkoveho rytmu tak to zacalo pri tom zvuku nudit. Baron Blade mali slusne gitary, ale opat ten nestastny zvuk. Konieckoncov ludia, ktori maju radi heavymetal, sa celkom bavili.

A aby to nebolo take negativisticke, tak napisem nejake pozitiva, aj ked len take povrchne. Kedze mam slabost pre baby, hrajuce na 4 struny, tak to bola basgitaristka z Ravenclaw. Druhym bolo to, ze Sign zahrali cover Phantom of the Opera, pri ktorom som si odmyslel kvalitu zvuku a vychutnaval si ho. A tretie pozitivum: trsatko od BB, 1.3mm George Dennis, zabrusene do spicata. Hra sa s nim dost dobre.

Som zvedavy, ako ste to videli vy, co ste tam boli.

Poslať 26 Jan 2008, 10:15
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Dobry zvuk je zaklad na koncerte (zazil som to pred nedavnom na koncerte Nazareth v Uherskom Hradisti a tam zvuk bol solidny, stacilo len nevyvazenie gitary s ostatnym) ale niekedy si nevyberies a je to zalezitost financii, ktorych nie je nikdy dost.... :wink:

Poslať 26 Jan 2008, 10:38
nováčik
nováčik

Mas pravdu, je to o financnych moznostiach. Spravit pokus o rentabilnu akciu s dobrou aparaturou pri mensinovom zanri je bud o riskovani alebo prilisnom entuziazme :).

Poslať 26 Jan 2008, 15:54
styrioci Obrázok užívateľa
ADMIN

bol to klasicky svojpomocny koncert, tazko ocakavat kvalitu a porovnavat to s akciou, ktoru ma na starosti agentura a koncert sa usporiada na mieste na tom urcenom (ICCT) a ked si to organizuju sami, chalani z kapely...
aj ked uznavam, organizatorsky nezvladnuta akcia, povedal by som, ze kapely mali "skusobnove" podmienky..dokonca chalani zo sign sa mi zverili, ze este aj v skusobni su na tom lepsie.. :lol:

zvuk na podiu (podla kapiel) aj v predu bol naprd..nebolo nic rozumiet...aj ked uplne vpredu pri podiu, priamo pred spevackou (tam som stravil vystupenie sign) bola ta gula najzrozumitelnejsia a dalo sa to tam vydrzat...

ta zalezitost s odpalenim "PA bedni" (zamerne som to dal do uvodzoviek) sa udiala pocas prvej skladby sign, smial som sa, ze to pekelne rozbalili. najprv odisla bedna na lavej strane podia a hned na to ju nasledovala prava, takze mali sme postarane aj o dymove efekty :lol:

dalsim minusom bolo to, ze koncert musel skoncit o 22:00 :shock: z mne neznamych dovodov

invictus - asi najmenej zohrata kapela, mozno to bolo sposobene aj tym, ze pred tyzdnom vykopli druheho gitaristu, spevak mi moc nesedel..osobne mne nesedia tie heavy metalove jacaky

sign - pri tejto kapele som sa najviac bavil, mali to namakane, pohladna spevacka a dobre odspievala, pacilo sa mi ako hrali iggy s imbusom (gitaristi)..s kamosom sme sa snazili co najcastejsie rozprudit "hey..hey..hey.." pokrik, vdaka comu som dnes mierne hlasovo indisponovany :)

ravenclaw - vacsinu tohto vystupenia som stravil mimo saly (vykecaval som sa so znamymi, zoznamil som sa s aresom z baron blade, ktory bol zjavne zaskoceny mojim vzrastom :lol:, taktiez som sa zoznamil s iggym a imbusom zo sign, ktorych poznam z ineho fora..), myslim, ze pocas vystupenia doslo k nemilemu javu - doslo pivo :( ..z toho co som videl, tak kapela to mala zmaknute, ale zase ten nestastny, aspon premna, ujacany heavy metalovy spev..

baron blade - odohrali tusim len 5 skladiem, vdaka tomu nezmyselnemu ukoncovania koncertu o 22:00, taktiez bolo najmenej ludi..samozrejme, ze vacsina po "najuspesnejsej" kapele u nas, ravenclaw, sa chystala domov..co vzhladom na vekovy priemer 15-17rokov a bliziacu sa 22-uhu hodinu bolo pochopitelne..
zvuk mali najviac nezrozumitelny, kedze este viac osolili komba na "stage"-i, ale z toho mala co som rozumel zanechali u mna celkom dobry dojem, dal by som ich na druhe miesto po sign (u mna..)

odmysliac si zly zvuk, technicke problemy, nedostatok piva a skory koniec koncertu :lol: to bola celkom OK akcia..aj ked 80,- si myslim, ze bolo trochu moc za koncert takejto urovne (nemyslim uroven kapiel, ale organizacnu)

viac ma po koncerte tesil fakt, ze som sa zoznamil s aresom (baron blade), iggym a imbusom (gitaristi sign) a este sa mi usiel podpis na moj lavy, chlpaty prsnik od cyprussa (kamarat, gitarista invictus), ktory si specialne kvoli tejto prilezitosti musel pozicat ceruzku na oci od nejakej kamaratky...dalsiemu "fundovi" sa usiel podpis na rit..este mi ares venoval setlist, podla ktoreho som usudil, ze mali pripravenych viac ako tych 5 skladieb, ktore stihli odohrat :lol:

takze tymto chcem chalanov pozdravit a tesim sa zase niekedy nabuduce, snad uz na organizatorsky lepsie zvladnutej akcii :wink: 8)
Obrázok

Poslať 26 Jan 2008, 16:37
nováčik
nováčik

Co sa tyka 22:00, tak vsetky koncerty v Myslave sa koncili o 22:00. Az na jeden, ked spevak talianskych Sadist razne protestoval a hralo sa dalej. Podla JPP informacii je to asi kvoli nocnemu kludu, ktory musi organizator dodrzat (asi ludia v minulosti zatlacili na starostu).

Poslať 26 Jan 2008, 16:39
ADMIN

to jpp som aj ja pocul...boha im...v meste v podnikoch, ked boli jammky a tahalo sa aj do polnoci, tak nikomu nevadilo a v myslave starenkam vadilo, kua...

btw marian, dik za pozdrav, ares odovzdal :wink:
Obrázok

Poslať 26 Jan 2008, 17:10
spyros inventár
inventár

styrioci píše:
zvuk na podiu (podla kapiel) aj v predu bol naprd..nebolo nic rozumiet...aj ked uplne vpredu pri podiu, priamo pred spevackou (tam som stravil vystupenie sign) bola ta gula najzrozumitelnejsia a dalo sa to tam vydrzat...

No pozri, este mohol prist Frusciante... tato poznamka je pre znalcov 8)

styrioci píše:
ta zalezitost s odpalenim "PA bedni" (zamerne som to dal do uvodzoviek) sa udiala pocas prvej skladby sign, smial som sa, ze to pekelne rozbalili. najprv odisla bedna na lavej strane podia a hned na to ju nasledovala prava, takze mali sme postarane aj o dymove efekty :lol:

Yeah! Tak to bol iny rock´n´roll.

styrioci píše:
ravenclaw - vacsinu tohto vystupenia som stravil mimo saly (vykecaval som sa so znamymi, zoznamil som sa s aresom z baron blade, ktory bol zjavne zaskoceny mojim vzrastom :lol:

Hmm, maly tucny plesaty mladik? :lol:

styrioci píše:
odmysliac si zly zvuk, technicke problemy, nedostatok piva a skory koniec koncertu :lol: to bola celkom OK akcia..aj ked 80,- si myslim, ze bolo trochu moc za koncert takejto urovne (nemyslim uroven kapiel, ale organizacnu)

Ten nedostatok piva, tak to je nonsense. Add cena: zase kapely boli z BA, zo Ziliny a aspion chceli cestu preplati, ze...
MusicMarket.sk - tvoj najoblubenejsi eshop :-)
Terazky hram: Fender Telecaster 52 Vintage, Fender Telecaster Jim Root, Tokai LesPaul Reborn

Poslať 26 Jan 2008, 17:14
nováčik
nováčik

styrioci píše:
to jpp som aj ja pocul...boha im...v meste v podnikoch, ked boli jammky a tahalo sa aj do polnoci, tak nikomu nevadilo a v myslave starenkam vadilo, kua...

To je rozdiel medzi mestom a dedinou :). Aj ked vcera som to bral ako ukoncenie agonie.

Pivny problem nepostihol len akciu v Myslave. Podobna situacia nastala aj v ICCT minuly tyzden. Organizatori potom chodili hufne nakupovat po meste. Esteze pijem len kofolu, tej bol dostatok :)

No, aspon sa cosi deje v tom kosickom undergrounde...

Poslať 26 Jan 2008, 18:14
ADMIN

spyros: add frustiante - ako kapely hra ok, len skoda toho nestastneho zvuku..co uz..

add cena: chapem, ale tak clovek by uz cakal aj nejaku organizacnu uroven, ked uz sa hrame na nejake vstupne, ze? :)

add maly, tucny, plesaty mladik: cca vsetko sedi az na toho plesateho :lol:
Obrázok

Poslať 26 Jan 2008, 19:53
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

styrioci píše:
spyros: add frustiante - ako kapely hra ok, len skoda toho nestastneho zvuku..co uz..
add cena: chapem, ale tak clovek by uz cakal aj nejaku organizacnu uroven, ked uz sa hrame na nejake vstupne, ze? :)
add maly, tucny, plesaty mladik: cca vsetko sedi az na toho plesateho :lol:

styrioci, takze som vynechal plesaty a zostava: maly, tucny mladik :lol: .

Poslať 26 Jan 2008, 20:41
ADMIN

tak nejako, vsak ares napise :D
Obrázok

Poslať 26 Jan 2008, 20:55
spyros inventár
inventár

styrioci píše:
tak nejako, vsak ares napise :D

Nevadi, mlady nebudes vecne 8)
Terazky hram: Fender Telecaster 52 Vintage, Fender Telecaster Jim Root, Tokai LesPaul Reborn

Poslať 26 Jan 2008, 22:07
ArEs Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

ArEs napise veru .. :lol: .. to prvotne rozladenie z "usporiadatelov" ma uz "ako tak" preslo .. ono tych veci okolo koncertu (z pohladu muzikantov) co vadili bolo viac (teda okrem toho ze nebol tvrdy alkohol a pivo nejako doslo) .. za prve .. za tie tri tyzdne co sa vedelo o koncerte nedokazali zohnat bednu (a to hocijaku) k mojej hlave co znamenalo ze nakoniec som musel hrat na kombe ktore som si musel "doladovat" pocas koncertu (a to som myslel ze uz ten Behringer nic netromfne) .. vedeli sme teda ze musime zobrat aspon jedno kombo vzhladom na to ze zohnat dve bedne by uz bol uplny nonsense .. ale to, ze na to kombo budu hrat vsetky zucastnene kapely nam bolo oznamene az na mieste :roll: .. za dalsie miesto povodneho planu (mali sme hrat v poradi treti) nas bez nejakeho dovodu presunuli na koniec (asi sme to mali najblizsie domov :wink:) .. na tomto mieste ma to rozladenie "zase" chyta .. za tretie zacinalo sa vraj s nejakym sklzom a miesto toho aby teda kapely trosku skratili sety nam ako poslednej kapele ostalo casu na rovnych 5 skladieb .. to vsetko za zvuku ktory uz ani nejde definovat .. nejako tesne pred desiatou sme teda boli nuteni skoncit ..

lutujem teda vsetkych platiacich posluchacov ktori sa nam museli poskladat na dopravu (ako spyros pisal) pretoze si myslim ze za tie peniaze sa ocakavany vysledok fakt nedostavil (a to sa nejdem vyjadrovat k vyplacaniu, aj ked nemam nic proti stokorunackam (ale tahat ich z niekoho??)) ..

spyros a obsidian .. aspon ste sa ku mne mohli prihlasit mozno ze by bolo viac pozitiv (mali ste tu vyhodu ze ste ma mohli kontaktovat) ..

takto ako jedine pozitiva z Kosic su:
1.stretnutie s Marekom (styrioci, je to fakt prijemny clovek mojeho vzrastu (chap maleho :lol: ) a s ktorym dufam ze sa este stretneme) ..
2.ubytovanie ..
3.navsteva spisskeho hradu (aj ked nikto nebol doma :lol: ) ..

Poslať 26 Jan 2008, 22:17
spyros inventár
inventár

ArEs píše:
spyros a obsidian .. aspon ste sa ku mne mohli prihlasit mozno ze by bolo viac pozitiv (mali ste tu vyhodu ze ste ma mohli kontaktovat) ..

Ja som na tom koncerte nebol, kazdopadne ak budete hrat pod Tatrami, tak dojdem...

K tomu zvuku... uz aby ste zacali chystat koncert pre Ravenclaw v Ziline s bonusmi 8)

PredchádzajúciĎalší

Späť na Festivaly, koncerty a iné hudobné akcie