Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra Ostatné Predajcovia a výrobcovia hudobných nástrojov a aparatúr Damage Control

Damage Control

...predajcovia a výrobcovia všetkých možných odvetví

Poslať 02 Jún 2007, 00:03
Jonso Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

marianguitar píše:
http://www.damagecontrolusa.com/

Pozeral som o tom na ich stránke ale stále mi nie je jasné čo všetko dokážu a ako fungujú GLASS NEUX a TIME LINE. Anglicky moc nerozumiem. :oops:
Yamaha RGX-321, kombo Marshall 8080S

Poslať 02 Jún 2007, 14:23
sepak Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

Jonso píše:
marianguitar píše:
http://www.damagecontrolusa.com/

Pozeral som o tom na ich stránke ale stále mi nie je jasné čo vsetko dokázu a ako fungujú GLASS NEUX a TIME LINE. Anglicky moc nerozumiem. :oops:

Mám za to, že ten prvý je modulačný a ten druhy reverbový efekt. A oba sú preháňané cez elektrónky. :!:

Poslať 24 Nov 2007, 13:11
mupino Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

Daj spravu, ked to fakt fyzicky bude u vas. Velmi ma to zaujima ako to hra a chova sa to. Urcite prijdem vyskusat obzvlast, ked ich budete mat vlastne skoro vsetky na sklade.
Inak postrehol som par rozdielnych nuanci hned pri popisoch (nehovorim teraz o zvuku, ktory moze byt uplne odlisny). Napr. Speaker emulaciu = Direct OUT maju len Demonizer - ten ma emulaciu 412 boxu a Womanizer - tan ma emulaciu 1x12" reproboxu. Solid Metal a Liquid Blues toto podla vsetkeho vobec nemaju. Time Line a Glass Neux su modulacne a priestorove efekty, kde by som si hodne sluboval od kvality. A je to prehnane cez lampy. Moze to by velmi, velmi zaujimave. Na trhu taketo nieco u nas podobne nie je. :wink:
Girarista rocker

Poslať 24 Nov 2007, 16:22
styrioci Obrázok užívateľa
ADMIN

mne sa strasne paci ten reklamny tah s tym pure class A distortion...lampy v kazdom preampe funguju v triede A :) ale vsak treba aj to zdoraznit, nech sa to lepsie predava :twisted:
Obrázok

Poslať 24 Nov 2007, 17:13
ADMIN

marianguitar píše:
Najpodstatnejsie bude ako to hra. To bude urcovat zivotaschopnost tych pedalov. :wink:

to urcite, len ja sa vacsinou zvyknem pousmiat nad niektorymi marketingovymi tahmi :)
Obrázok

Poslať 24 Nov 2007, 17:42
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

styrioci píše:
marianguitar píše:
Najpodstatnejsie bude ako to hra. To bude urcovat zivotaschopnost tych pedalov. :wink:

to urcite, len ja sa vacsinou zvyknem pousmiat nad niektorymi marketingovymi tahmi :)

Inak podobny tah je zvyraznovanie "Thrue bypas-u" co je najprmitivnejsia vec. A robi sa z toho neviem co. :lol:

Poslať 25 Nov 2007, 12:51
Lukas Obrázok užívateľa
domáci pán
domáci pán

Pozeral som manualy tych masiniek. Na zadnom panely su vystupy. U stomp boxov Demonizer a Womanizer su Direct OUT s emulaciou 1x12 (Womanizer) a 4x12 (Demonizer). U Solid Metalu a Liquid Bluesu je konektor "REMOTE". Nepochopil som jeho zmysel :?:
H&K Cream Machine + kombo PEAVEY Valveking112 + FIRE-08 strat SSH

Poslať 25 Nov 2007, 14:10
ADMIN

pravdepodobne tento konektor sluzi na ovladanie cez externy footswitch.. (domnienka - remote = vzdialeny, ale vacsionou tomu tak byva, v manuale by o tom malo byt urcite daco napisane)
Obrázok

Poslať 25 Nov 2007, 14:18
Lukas Obrázok užívateľa
domáci pán
domáci pán

styrioci píše:
pravdepodobne tento konektor sluzi na ovladanie cez externy footswitch.. (domnienka - remote = vzdialeny, ale vacsionou tomu tak byva, v manuale by o tom malo byt urcite daco napisane)

Ano to som tak trochu tusil. len mi nie je jasne konkretne co. :wink:

Poslať 25 Nov 2007, 14:23
ADMIN

napr tie iste funkcie co sa daju ovladat tymi stomp switchmi...krabicu si odlozis niekde do bezbecia a externym FSW si to mozes ovladat...

presne ako som vravel:
Solid metal manual píše:
Remote – Remote access to the ENGAGE and NUCLEAR footswitches via a stereo jack. ENGAGE is switched ON when the tip is connected to the sleeve, and NUCLEAR is switched ON when the ring is connected to the sleeve.

:wink:
Obrázok

Poslať 25 Nov 2007, 14:38
Lukas Obrázok užívateľa
domáci pán
domáci pán

Aha, takze to je len duplicia. Rovnaku funkciu splnia original dva prepinace po stranach. Tak REMOTE sluzi len preto, aby ti, co sa obavaju, ze si budu po DC skakat, tak ho daju bokom a pod nyhy si daju len ten externy spinac. :D .

Poslať 25 Nov 2007, 14:46
miro Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

Lukas píše:
Aha, takze to je len duplicia. Rovnaku funkciu splnia original dva prepinace po stranach. Tak REMOTE sluzi len preto, aby ti, co sa obavaju, ze si budu po DC skakat, tak ho daju bokom a pod nyhy si daju len ten externy spinac. :D .

No su medzi nami aj SLONI, ktory by s tym mohli mat problem :) . A korem toho staci zaradit k driveru efektovy modul Damage control a uz su pod nohami masinky dve. :wink:
úplný začiatočník

Ďalší

Späť na Predajcovia a výrobcovia hudobných nástrojov a aparatúr