Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra Ostatné Predajcovia a výrobcovia hudobných nástrojov a aparatúr Excellent - ProSound

Excellent - ProSound

...predajcovia a výrobcovia všetkých možných odvetví

Poslať 20 Jún 2007, 23:05
Lukas Obrázok užívateľa
domáci pán
domáci pán

Prosound píše:
Áno dizajn je veľmi dôležitý a ja si to uvedomujem,že tam mám veľke rezervy resp. nedostatky. Najlepšie by bolo hneď od začiatku robiť efekty do pekných krabičiek. Ak máš Mamut alebo ktokoľvek iný , aj nejaký konkrétny návrh , ktorý by sa dal v praxi aj realizovať a pritom by to nejak extra nezvýšilo náklady ,tak sa môžete aj takýmto spôsobom realizovať. Ak bude viac nápadov môžeme ich tu prebrať spoločne a niečo potom z toho vybrať. :wink:

No ved to napad za milion! :idea:
H&K Cream Machine + kombo PEAVEY Valveking112 + FIRE-08 strat SSH

Poslať 21 Jún 2007, 10:41
Jonso Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

Lukas píše:
Prosound píše:
Áno dizajn je veľmi dôležitý a ja si to uvedomujem,že tam mám veľke rezervy resp. nedostatky. Najlepšie by bolo hneď od začiatku robiť efekty do pekných krabičiek. Ak máš Mamut alebo ktokoľvek iný , aj nejaký konkrétny návrh , ktorý by sa dal v praxi aj realizovať a pritom by to nejak extra nezvýšilo náklady ,tak sa môžete aj takýmto spôsobom realizovať. Ak bude viac nápadov môžeme ich tu prebrať spoločne a niečo potom z toho vybrať. :wink:

No ved to napad za milion! :idea:

Lukas, neviem co si tymto chcel povedat, asi ze lacne a pekne riesenie = napad za milion :lol: :lol: :)
Yamaha RGX-321, kombo Marshall 8080S

Poslať 21 Jún 2007, 16:12
styrioci Obrázok užívateľa
ADMIN

Ludo, neviem co maju vsetci proti dizajnu na tvojich krabickach...myslim, si ze je celkom ok. mnoho ludi zabuda, ze nejde o pasovu vyrobu. jednien co by som na tvojich krabickach vymenil (po dizajnovej stranke) su tie otrasne cudliky na potaky :D

ved ani boss, ibanez a pod nemaju nejak extra vycackane efekty, obycajne hranate krabicky a nikto sa nestazuje :roll:
Obrázok

Poslať 21 Jún 2007, 17:58
klocek Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

styrioci píše:
Ludo, neviem co maju vsetci proti dizajnu na tvojich krabickach...myslim, si ze je celkom ok. mnoho ludi zabuda, ze nejde o pasovu vyrobu. jednien co by som na tvojich krabickach vymenil (po dizajnovej stranke) su tie otrasne cudliky na potaky :D

ved ani boss, ibanez a pod nemaju nejak extra vycackane efekty, obycajne hranate krabicky a nikto sa nestazuje :roll:

No to ale zase nie je celkom pravda. BOSS a IBANEZ ale aj DIGITECH maju velmi dobre prepracovany design, podla pravidla "v jednoduchosti je krasa".
Myslim ze to bolo mienene v ramci kombinacie farieb a aj tie cudliky. :wink:
A este myslim, ze vobec nejde o to skritizovat p.Gerhata ale naopak posunut veci dalej podla "vyslisania viacerych nazorov". 8)
Nech žije muzika a muzikanti!

Poslať 21 Jún 2007, 20:15
ADMIN

ja nic nekritizujem...akurat tie cudliky, co mi nie su velmi po chuti...inac si myslim, ze tie krabicky od Luda su po designovej stranke viac nez v poriadku :wink:
Obrázok

Poslať 21 Jún 2007, 23:51
martinma Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

styrioci píše:
ja nic nekritizujem...akurat tie cudliky, co mi nie su velmi po chuti...inac si myslim, ze tie krabicky od Luda su po designovej stranke viac nez v poriadku :wink:

Nie, ty nekritizujes to je jasne (az na vyhradu voci gombikom) ale ze by boli tie krabicky "po designovej stranke viac nez v poriadku" s tym nesuhlasim. Je na tom potrebne popracovat a to nie je kritika ale cesta ako zvysit ich raiting a predajnost, comu drzim palce. :?
Peavey 6505plus, Valveking412box, TC Electronic G Major, ZOOM G2.1u

Poslať 22 Jún 2007, 10:49
ADMIN

martinma píše:
Nie, ty nekritizujes to je jasne (az na vyhradu voci gombikom) ale ze by boli tie krabicky "po designovej stranke viac nez v poriadku" s tym nesuhlasim. Je na tom potrebne popracovat a to nie je kritika ale cesta ako zvysit ich raiting a predajnost, comu drzim palce. :?

daj konkretny navrh - ako by si si predstavoval vylepsenie designu krabiciek :wink:

btw teraz pozeram fotogaleriu, ze su tam uz aj ine cudliky (marshall like) a s tymi to vyzera lepsie (mozno na niektorych krabickach by sa zislo pohrat sa s ich velkostou)
Obrázok

Poslať 22 Jún 2007, 10:53
klocek Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

styrioci píše:
daj konkretny navrh - ako by si si predstavoval vylepsenie designu krabiciek :wink:

btw teraz pozeram fotogaleriu, ze su tam uz aj ine cudliky (marshall like) a s tymi to vyzera lepsie (mozno na niektorych krabickach by sa zislo pohrat sa s ich velkostou)

presne na toto som myslel ja. Zmensit alebo zmenit tvar gombikov, aby neboli take hranate a skor trosku mensie. A urcite by som zvolil rozne farby na veci na gitaru, basu... Asi by som opustil aj ciernu farbu, ale to chce plaketu s roznymi farebnymi navrhmi a vizualne porovnat. :idea:
Ak by sa tu nasiel nejaky grafik, ci by Prosoundu trochu pomohol, bola by to bomba. Ked uz sme na spolocnom diskusnom fore, tak si trochu musime aj pomahat, ne :?: :lol: 8)
Nech žije muzika a muzikanti!

Poslať 22 Jún 2007, 11:33
MS4U Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

Prosound píše:

Ja by som mal nápad na logo = 1. velké G a R a cez stredovú os G a R menším HAT, 2. veľká G a R, do G menšie H, do R menšie T, 3. veľké G a R s do oblúka pod, napísať HAT, samozrejme nejakým ozdobným písmom.
Čo sa týka designu, skúste p. Gerhát, pozrieť sa po nejakej firme, ktorá je schopná na lisoch vytvoriť ( buď z plastu alebo nejakej zliatiny odstreknúť) jednotný vonkajší obal Vašich krabičiek, ktoré sa len farebne odlíšia podľa použitia nástrojov. Je mi jasné, že prvá fáza bude drahá ale za pokus to stojí.

Poslať 22 Jún 2007, 22:14
Prosound nováčik
nováčik

Najprv asi toto : bez zdravej kritiky a reálneho pohľadu na čokoľvek, sa nedá pohnuť vpred. Preto vaše príspevky beriem nie ako, že niekto chce niekoho zhadzovať ,ale že chcete pomôcť. Veď preto som Vás aj vyzval, aby ste pomohli spoločnej veci. A vidím že sú tu ľudia ,ktorý o to stoja.
Je to tak ako napísal styrioci , že tu nejde o sériovu výrobu , ale o zákazkovú výrobu.Každý kus bol iný, kto čo si zmyslel a veľa veci bolo a ešte je doslova robené na kolene. Potom to koleno aj tak vyzerá. :roll: Preto tam sa nedalo rozmýšľať o nejakých seriových kusoch , alebo davať niekomu vyrobiť zakaždým jednu a vždy inú krabičku.
Občas trochu zajdem aj do minulosti , lebo zopár ľudi tu bolo na to zvedavých , aby sme vnikli trochu do problematiky, prečo ten dizajn nie je taký ako napr. u Boss, Ibanez....MesaBoogie, Diezel :D .....V tomto ohľade mne sa je ťažko porovnávať z týmito firmami. Tam je všetko ľahšie,jednoduchšie . Či sa to týka materialu, výroby čohokoľvek , finančných prostriedkov .... U nás ešte z ďaleka nie je všetko tak ružové ako sa zdá. Stači ,že začnete niečo zháňať a už je tu kopec problémov. Nebudem zachádzať do detajlov.
Skrátka ak som chcel vyrobiť niečo lacno , tak sa muselo siahnuť po svojpomocnej práci , či už na krabičkach alebo popise.Keď som začínal tak sa popisy robili propisotom ,určite si to ešte mnohí pamätajú. Teraz su laserové tlačiarne a hneď je to iné ,hlavne jednoduchšie. Potom je tu ešte sieťotlač. Niektoré moje výrobky ju maju.
Čas však ukázal, že v našich podmienkach sa nedá ísť vyložene takou zákazkovou prácou , že každý kus je iný , lebo nie su nato vytvorené vhodné podmienky a takáto práca je nerentabilna. Resp. ísť cestou vysokých cien = menej práce ,výrobky len pre vyvolených , pretože malokto by si ich dovolil resp. by už za tu cenu zvolil značkový výrobok , z ktorým by možno tiež nebol spokojný, lebo chcel niečo iné.
Ja som sa rozhodol ísť možno tou ťažšou cestou aby si aj menej solventný Slovák mohol dovoliť to čo iný za dosť ťažké prachy.
A tu je pes zakopaný , ak chceš lacno predať musia byť aj nákladý čo najmenšie , ale nie zase doslova ,aby boli efekty v papierových alebo umelých škatuliach ,aj keď na oko určite krajšie. :shock:
Trochu sa znova vrátim späť - zo zákazkových výrobkov sa urobil výber najžiadanejších výrobkov a ten sa dostal do ponuky našej firmy ako stály výrobný program , ale vyrábaný na zákazku. Týmto počinom sa docielilo to ,že výrobky môžu nabrať svoj konečný tvar o ktorý sa teraz snažíme tu spoločne.
Ja som už oslovil človeka .ktorý by mal navrhnuť logo , ale to neznamená ,že sa do toho nemôže pustiť ktokoľvek. MS4U môžeš svoju predstavu aj trochu zrealniť poslať ju prípadne na môj majl a ja potom za pomoci svojich webmajstrov vymyslíme spôsob ako ich niekde umiestniť , trebars na moju stránku a potom tu kliknutim na ňu by sa dali prezerať všetky návrhy .Takto by sa nemuseli pracne hľadať kde ktorý je a zbytočne by to tu nezaplňovalo priestor.
Dal by som to do svojho podpisu ako teraz fotoalbum a takto by sa dali prezerať aj návrhy na loga .

Poslať 28 Jún 2007, 13:34
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Prosound píše:
Najprv asi toto : bez zdravej kritiky a reálneho pohľadu na ...........Dal by som to do svojho podpisu ako teraz fotoalbum a takto by sa dali prezerať aj návrhy na loga .

Je jasne, ze pri tych poctoch, ktore Prosound teraz vytaba a asi aj bude vyrabat nie je mozne natlacit neviem ake love do dizajnu a krabiciek. Ale na samotnom vzhlade by sa dalo popracovat. krabicka je druha vec. :wink:

Poslať 29 Jún 2007, 11:02
MS4U Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

MS4U píše:
Prosound píše:

Ja by som mal nápad na logo = 1. velké G a R a cez stredovú os G a R menším HAT, 2. veľká G a R, do G menšie H, do R menšie T, 3. veľké G a R s do oblúka pod, napísať HAT, samozrejme nejakým ozdobným písmom.
Čo sa týka designu, skúste p. Gerhát, pozrieť sa po nejakej firme, ktorá je schopná na lisoch vytvoriť ( buď z plastu alebo nejakej zliatiny odstreknúť) jednotný vonkajší obal Vašich krabičiek, ktoré sa len farebne odlíšia podľa použitia nástrojov. Je mi jasné, že prvá fáza bude drahá ale za pokus to stojí.

p. Gerhat, nemám to logo ako urobiť na počítači, nemám na to soft, ale mohol by som Vám to nakresliť a odfaxovať.
A našiel som link na výrobu plastových výrobkou http://www.rmplast.cz/aktuality.asp :( :shock:

Poslať 29 Jún 2007, 16:27
GM_viktor Obrázok užívateľa
inventár
inventár

mozno by stalo zato oslovit tu firmu...
keby sa odobera vo vacsom mnozstve tak by to asi nebolo take drahe
treba hrat...je jedno na com, zo vsetkeho sa da dostat slusny zvuk...ale mesa to isti :)

Predchádzajúci

Späť na Predajcovia a výrobcovia hudobných nástrojov a aparatúr