Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra Ostatné Predajcovia a výrobcovia hudobných nástrojov a aparatúr Efekty a Thru bypass listy SMRCKAEFFECTS

Efekty a Thru bypass listy SMRCKAEFFECTS

...predajcovia a výrobcovia všetkých možných odvetví

marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Neviem, kto ste poculi o tejto ceskej firme http://www.smrckaeffects.com/
Ja som to akosi doteraz prehliadol :oops: ale po zverejneni jeho prislevku na www.musicreport.sk konkretne
http://www.musicreport.sk/true-bypass-ano-ci-ne/
som si pozrel jeho stranku a to co tam ma a pise sa mi velmi paci. Stretol ste sa niekto konkretne s tymito vecami?
Naposledy upravil marianguitar dňa 06 Apr 2008, 10:06, celkovo upravené 1

Poslať 06 Apr 2008, 09:35
rapper Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

Toto by aj mna mozno celkom zaujimalo, myslim tie konstrukcne finty. Cital som jeho stranku. Vyzera to ze ten pan vie co robi. Mate uz info, ci budete nejako spolupracovat?

Poslať 06 Apr 2008, 09:44
gumm Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

Mne sa paci urcite dizajn tych efektov. Privital by som moznost si to v piestanoch vyskusat. verim, ze nejaku tu spolupracu date dokopy.
Máme pred sebou stále a stále nové méty!

Poslať 06 Apr 2008, 09:50
Lukas Obrázok užívateľa
domáci pán
domáci pán

Tie Thru bypass listy vyzeraju zaujimavo, pan je evidentne znaly veci. Ak budu tieto veci k dispozicii u vas urcite prijdem vyskusat, hlavne ten overdrive station III. Cital som no testik na instrumento. marian, ak to budes mat dufam, ze nejake audio ukazky sem hodis. Lebo vidim, ze si sa s tymi ukazkami v poslednej dobe rozbehol. Asi cubase uz zacina posluchat :lol:
H&K Cream Machine + kombo PEAVEY Valveking112 + FIRE-08 strat SSH

Poslať 06 Apr 2008, 09:59
V.I.P.
V.I.P.

rapper píše:
Toto by aj mna mozno celkom zaujimalo, myslim tie konstrukcne finty. Cital som jeho stranku. Vyzera to ze ten pan vie co robi. Mate uz info, ci budete nejako spolupracovat?

No co sa tyka spoluprace, zatial som mu napisal mail s pokecom co a ako a trochu som mu predstavil nase stranky a aj moje publikacie. Takze uvidime ci sa mi ozve a kam to dotiahneme s tou pripadnou spolupracou... :wink:

Lukas píše:
Tie Thru bypass listy vyzeraju zaujimavo, pan je evidentne znaly veci. Ak budu tieto veci k dispozicii u vas urcite prijdem vyskusat, hlavne ten overdrive station III. Cital som no testik na instrumento. marian, ak to budes mat dufam, ze nejake audio ukazky sem hodis. Lebo vidim, ze si sa s tymi ukazkami v poslednej dobe rozbehol. Asi cubase uz zacina posluchat :lol:

Lukas Cubase pomaly zacina posluchat. Ale je tam vela moznosti, takze je tam toho este more co objavovat. Ale na take jednoduche audio nahravanie mam uz vypracovany system. takze cubase trochu zacina posluchat... :lol:
Naposledy upravil marianguitar dňa 06 Apr 2008, 10:03, celkovo upravené 1

Poslať 06 Apr 2008, 10:09
Jonso Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

Imponuje mi, ze su vyuzivane overene obvody a suciastky, ktore ako prax ukazala nezostarli ale dnes sa uz v novych efektoch asi koli cene nepouzivaju. Otazkou zostava cenova relacia tych efektov. O tom sa tu zatial nikde nepise a ani na tej stranke som nic take nevidel. :?
Yamaha RGX-321, kombo Marshall 8080S

Poslať 06 Apr 2008, 13:49
sepak Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

Urcite by som privital moznost vyskusat si tieto efekty a zariadenia tu na slovensku. Ako sa hovori osahat si to. Je problem dohodnut sa s tym panom na nejakych vzorkach pre vas?

Poslať 09 Apr 2008, 10:07
V.I.P.
V.I.P.

Mam dobru priebeznu spravu a sice, hovoril som s panom Smrčkom a spolupraca bude a dohodli sme sa na nejakych ramcoch. Problem je momentalne v tom, ze on riesi nejake rodinne veci zo stahovanim a tak, takze prislubil, ze by sa k nam aj na forum pripojil s tym ze cca do konca maja (mozno skor) nebude stihat nic riesit.
Tymto vas chcem preto vsetkych poziadat, aby ste mu (ak sa tu objavi a zaregistruje) prosim neposielali dotazy a otazky na mail alebo sukromnu spravu. Fakt momentalne nestiha! Ak su veci - dotazy, ktore maju cas s odpovedami, tak ich napiste sem do tejto temy. On si ich tu potom najde a verim ze aj poriesi.
Zatial by som bol povdacny, keby ste ho nekontaktovali, tak som mu to aj prislubil..diki... :wink:

Poslať 10 Apr 2008, 00:38
jaroslav Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

Zdravím všechny účastníky tohoto fóra. Mám radost z toho, že jsem byl osloven panem Mariánem Markem, který mne k účasti zde pozval.
Až budu mít trochu "volněji" v rámci přestěhování a tak, samozřejmě se budu snažit o aktivnější spolupráci, ať co se týká nějaké odbornější diskuze na tomto fóru nebo zodpovězení dotazů stran svých výrobků, popřípadě dát k dispozici na domluvené místo nějaké zkušební vzorky.
Zatím tedy prosím o trpělivost a pochopení. Předpokládám, že během mája - května to už se mnou bude vypadat rozumněji tak, abych mohl začít plnit to, co jsem teď přislíbil...

Poslať 10 Apr 2008, 07:56
V.I.P.
V.I.P.

:) Tymto oficialne teda vitam pana Jaroslava Smrcku na nasom diskusnom fore.
Pevne verim, ze vsetci dodrzia to moratorium :D do maja a ze budu trpezlivy.
Predbezne temy na zaciatok, ktore sa budu potom urcite riesit (a boli u mna na to dotazy), by som rozdelil to tychto hlavnych okruhov:
1/ Thru Bypass - vyuzitie vyhody, nevyhody, pouzitie v praktickych zapojeniach
2/ Efekty a ich obvody, suciastkova zakladna
3/ Switchery a loopery v aparaturovych zapojeniach
4/ Oddelovacie trafo ako riesenie brumov v aparaturovych zapojeniach
5/ Co cas prinesie (a dalsie dotazy)
Nateraz teda do maja klud zbraniam, prosim... :wink:

Poslať 11 Mar 2009, 22:42
V.I.P.
V.I.P.

Fil nováčik
nováčik

marianguitar píše:
Neviem, kto ste poculi o tejto ceskej firme http://www.smrckaeffects.com/
Ja som to akosi doteraz prehliadol :oops: ale po zverejneni jeho prislevku na www.musicreport.sk konkretne
http://www.musicreport.sk/true-bypass-ano-ci-ne/
som si pozrel jeho stranku a to co tam ma a pise sa mi velmi paci. Stretol ste sa niekto konkretne s tymito vecami?

Od p. Smrcku mam Station III, Chorus TB Double a multi-zdroj. Vsetko kvalitna praca, chorus som zatial lepsi nepocul a podobne reaguju aj ludia, ktori ho pocuju. Station III mi sice nesadol na zvuk (na moje kombo, lepsie povedane), treba k nemu jednokanal a najlepsie nieco, co ma trosku hutnejsi charakter zvuku (povedzme basovejsi). Skreslenie moze byt dobre s SGckom napr. na Fendri Bassman (alebo Marshalli BB..), alebo niecom podobom (teda podla mna bude lepsie s hambacmi, ako so singlami). Station III zatial asi planujem predat ( je nepouzivany, sedi zabaleny v polici, bol asi 3-5x zapnuty). Keby boli nejake otazky a budem vediet odpovedat, tak... sa o to pokusim;)

Späť na Predajcovia a výrobcovia hudobných nástrojov a aparatúr