Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra Ostatné Predajcovia a výrobcovia hudobných nástrojov a aparatúr Čo si cenite u obchodníka najviac?

Čo si cenite u obchodníka najviac?

...predajcovia a výrobcovia všetkých možných odvetví

curahala Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

Trochu zabrdnem do polemickej temy. Ale myslim, ze ani tato tema nebude zbytocna z hladiska vymeny nazorov a skusenosti. :wink:
Takze najskor hned napisem ja svoj nazor. Ja si u predajcu najviacej cenim seriozny pristup ako pri predaji, tak aj pripadne potom, ak to je zapotreby. V sucasnej situacii, ked sa obchodnici predbiehaju v cenach a rozdiely su casto nie velmi podstatne by som bral takeho, ktory mi najlepsie zaruci seriozny predajny aj popredaajny servis. 8)

Poslať 06 Aug 2007, 10:04
LP_drummer Obrázok užívateľa
inventár
inventár

presne tak,hlavny je spolahlivy pristup hlavne po predaji,ale ja ocenujem aj snahu presadit vyrobok...napriklad velmi chvalim jedny hudobniny v blave,nebudem radsej menovat...som prisiel,este som len pozrel na bicie,uz hned dobehol za mnou ze aby som vyskusal ktore chcem,kolko chcem jak chcem...porozpraval sa so mnou o tom,dal mi prospekty...proste vyborny pristup... 8)
DRUMS : SONOR 3005 AUTUMN HIGH GLOSS FUSION 2 SET
HEADS : REMO EMPEROR WEATHERKING (ALL TOMS) , EVANS EMAD CLEAR (BASS DRUM) , EVANS ST (SNARE DRUM)
PEDAL : SONOR DP 492 S DOUBLE BASS DRUM PEDAL
HI-HAT : SABIAN B8 14" , CRASH : ZILDJIAN A CUSTOM MEDIUM 18" , SPLASH : STAGG MYRA 8" , RIDE : ISTANBUL MEHMET SULTAN 20" , CHINA : STAGG LION 18"
STICKS : GOODWOOD 7A & CSIBI STICKS 4

Poslať 06 Aug 2007, 10:10
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

LP_drummer píše:
presne tak,hlavny je spolahlivy pristup hlavne po predaji,ale ja ocenujem aj snahu presadit vyrobok...napriklad velmi chvalim jedny hudobniny v blave,nebudem radsej menovat...som prisiel,este som len pozrel na bicie,uz hned dobehol za mnou ze aby som vyskusal ktore chcem,kolko chcem jak chcem...porozpraval sa so mnou o tom,dal mi prospekty...proste vyborny pristup... 8)

No ale treba mat na pamati, ze ak tie nastroje uplne kazdy ochyta, zahra si na nich a tak, mozu byt pre niekoho uz nezaujimave pri kupe. mne sa stalo, ze zakaznik od opadku /kovova pracka/ oskrel zozadu gitaru. Vsimli sme si to neskoro. A skoda bola na svete! Ano aj tu je treba volny pristup ale adekvatne by mali reagovat obidve strany. A takto to aj praktizujem, nikedy /vsak to poznate/ aleprijdu ludia, ktory nemaju miery ani chochmesu a to je potom tazke. :(

Poslať 06 Aug 2007, 10:32
styrioci Obrázok užívateľa
ADMIN

je jasne, ze ochodnici maju za ciel predavat. ale ocenil by som ak by uprimne a bez okolkov povedali zakaznikovi +/- daneho vyrobku. vacsinou je to tak, ze obchodnici vychvalia vyrobok do nebies a minusy potom bohuzial zistuje "spokojny" zakaznik az doma. (teraz hovorim vseobecne, nemyslim nic konkretne)
Obrázok

Poslať 06 Aug 2007, 10:42
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

styrioci píše:
je jasne, ze ochodnici maju za ciel predavat. ale ocenil by som ak by uprimne a bez okolkov povedali zakaznikovi +/- daneho vyrobku. vacsinou je to tak, ze obchodnici vychvalia vyrobok do nebies a minusy potom bohuzial zistuje "spokojny" zakaznik az doma. (teraz hovorim vseobecne, nemyslim nic konkretne)

Mas pravdu. Ale do pozadia vyroby nevidi nikto. Len taky maly priklad. EU schvalila pred nedavnom radu ekologickych zakonov a medzi nimi napr. aj taky, ze vyrobca akehokolvek vyrobku, ktory pouziva cin na letovanie musi znizit obsah olova v cine = zhorsenie "kvality" cinu. Tiez su stanovene hrubky vestiev. Ale tymto sa sposobilo, ze vsetky vyrobky su ovela citlivejsie na otrasy /studenaky a pod/. a takychto "vylepseni" v ramci nielen ekologie je viacero. :cry: :( Ale globalne to chapem. :wink:

Poslať 06 Aug 2007, 10:54
ADMIN

marianguitar píše:
Mas pravdu. Ale do pozadia vyroby nevidi nikto. Len taky maly priklad. EU schvalila pred nedavnom radu ekologickych zakonov a medzi nimi napr. aj taky, ze vyrobca akehokolvek vyrobku, ktory pouziva cin na letovanie musi znizit obsah olova v cine = zhorsenie "kvality" cinu. Tiez su stanovene hrubky vestiev. Ale tymto sa sposobilo, ze vsetky vyrobky su ovela citlivejsie na otrasy /studenaky a pod/. a takychto "vylepseni" v ramci nielen ekologie je viacero. :cry: :( Ale globalne to chapem. :wink:

ja som len tym chcel povedat, ze obchodnik sam vie co ma na predajni a, ze ked tam pridem tak mi nezacne tlacit kaleraby do hlavy ale povie ano toto je lacne, za tu cenu sa oplati, ale moze sa stat to a to a to...resp viac sa oplati tamto, ale zase to ma taketo nevyhody bla bla bla. a nie, ze prides do predajne a zrazu su tam vsetky vyrobky super a ty si nevies postavit vedal seba plusy a minusy a nevies sa rozhodnut. no ved chapeme sa - dobry obchodnik by mal sam dobre vedeit co ponuka a mal by vediet aj poradit.
a samozrejme ludsky pristup je na nezaplatenie. to je potom radost ist do predajne a pytat sa. a nie, ze vidis na predavacovi, ze uz preslapuje a caka ci si konecne kupis alebo vypadnes a prestanes otravovat. (bohuzial aj taky su)
Obrázok

Poslať 07 Aug 2007, 14:49
GM_viktor Obrázok užívateľa
inventár
inventár

tak tak
kolkokrat vezmem produkt aj napriek minusom, ked viem co od toho mozem cakat...cenim si seriozne a ferove jednanie, chvalit vie kazdy...ale povedat na rovinu, ze co je to za produkt a ze kde je jeho slaba stranka alebo podobne, to spomenie malokto
treba hrat...je jedno na com, zo vsetkeho sa da dostat slusny zvuk...ale mesa to isti :)

Poslať 24 Aug 2007, 12:57
mamut Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

GM_viktor píše:
tak tak
kolkokrat vezmem produkt aj napriek minusom, ked viem co od toho mozem cakat...cenim si seriozne a ferove jednanie, chvalit vie kazdy...ale povedat na rovinu, ze co je to za produkt a ze kde je jeho slaba stranka alebo podobne, to spomenie malokto

Ja si myslim, ze cenova kategoria by mala odrazat jednoznacne co od toho ktoreho vyrobku ocakavat. Ide o to, ze nas mozna nieco aju prijemne prekvapi. :wink:
Stagg A-4006, B.C. Rich NJ Classic, Marshall 9001 + Starfield tube power + CRATE boxy.

spyros inventár
inventár

curahala píše:
Trochu zabrdnem do polemickej temy. Ale myslim, ze ani tato tema nebude zbytocna z hladiska vymeny nazorov a skusenosti. :wink:
Takze najskor hned napisem ja svoj nazor. Ja si u predajcu najviacej cenim seriozny pristup ako pri predaji, tak aj pripadne potom, ak to je zapotreby. V sucasnej situacii, ked sa obchodnici predbiehaju v cenach a rozdiely su casto nie velmi podstatne by som bral takeho, ktory mi najlepsie zaruci seriozny predajny aj popredaajny servis. 8)

Pre mna ma idealny obchodnik miery 90-60-90, blond vlasy, zamatovy hlas a vie kde su struny na gitare. Potom vykupim cely obchod.
MusicMarket.sk - tvoj najoblubenejsi eshop :-)
Terazky hram: Fender Telecaster 52 Vintage, Fender Telecaster Jim Root, Tokai LesPaul Reborn

ADMIN

spyros píše:
Pre mna ma idealny obchodnik miery 90-60-90, blond vlasy, zamatovy hlas a vie kde su struny na gitare. Potom vykupim cely obchod.

taky obchodnik by ma nezaujal..ale taka obchodnicka :D
Obrázok

spyros inventár
inventár

styrioci píše:
spyros píše:

taky obchodnik by ma nezaujal..ale taka obchodnicka :D

Ty si uz videl chlapa s takymi mierami? To v akej Sodome to zijes? :oops:
MusicMarket.sk - tvoj najoblubenejsi eshop :-)
Terazky hram: Fender Telecaster 52 Vintage, Fender Telecaster Jim Root, Tokai LesPaul Reborn

ADMIN

spyros píše:

aj by so ti to tu postol, ale to by uz bolo riadne OT, ale ked mas zaujem - SS to riesi :lol:
Obrázok

Lukas Obrázok užívateľa
domáci pán
domáci pán

styrioci píše:
spyros píše:

aj by so ti to tu postol, ale to by uz bolo riadne OT, ale ked mas zaujem - SS to riesi :lol:

O tie baby s takymi mierami mam zaujem aj ja chosi, tak potom nezabudnite ani na mna! :lol:
H&K Cream Machine + kombo PEAVEY Valveking112 + FIRE-08 strat SSH

Poslať 27 Aug 2007, 16:06
mišo nováčik
nováčik

u mna zaboduje ten, ktory ked nevie tak povie ze nevie, a nie nejake bachorky.
este viac ten, co povie, "sorry toto neviem ale zistim ti to"
a nebude mi tlachať velke pravdy o bubnoch keď len pred 2mesiacmi kupil svoju prvu gitaru.

urcite nie je zle ked ma pradavac(ka) pekne kozy a šťavnatý zadok

Poslať 28 Aug 2007, 19:26
jarojaros Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

mišo píše:
u mna zaboduje ten, ktory ked nevie tak povie ze nevie, a nie nejake bachorky.
este viac ten, co povie, "sorry toto neviem ale zistim ti to"
a nebude mi tlachať velke pravdy o bubnoch keď len pred 2mesiacmi kupil svoju prvu gitaru.
urcite nie je zle ked ma pradavac(ka) pekne kozy a šťavnatý zadok

Bachorky su blbost a strapnuje sa tym kazdy! Ale veci ktore predava by mal aspon v zaklade ovladat kazdy predavac, ne? :wink:

Ďalší

Späť na Predajcovia a výrobcovia hudobných nástrojov a aparatúr