Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra Ostatné Predajcovia a výrobcovia hudobných nástrojov a aparatúr Sollers alias Sivčák výroba gitár

Sollers alias Sivčák výroba gitár

...predajcovia a výrobcovia všetkých možných odvetví

jarojaros Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

No nieco sa tu na fore uz o tomto sukromnom vyrobcovi zacalo rozoberat, tak nahadzujem takyto pokec oficialne do samostatnej temy. Ak niekto mate nejake skusenosti a postrehy s tymto vyrobcom alebo ine skusenosti, sem s nimi. :shock: :?

Robo Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

jarojaros píše:
No neico sa tu na fore uz o tomto sukromnom vyrobcovi zacalo rozoberat, tak nahadzujem takyto pokec oficialne do samostatnej temy. Ak niekto mate nejake skusenosti a postrehy s tymto vyrobcom alebo ine skusenosti, sem s nimi. :shock: :?

Raz som mal v ruke gitaru od pána Sivčáka a to bol najlepší nástroj na ktorom som kedy hral. Na USA Stratocasteroch som už hral tiež...
Dokonca som sa cítil velmi poctený ked pán Tibor Borský hral na svojej signature šesťstrunovej bass gitare od p. Sivčáka na kombe ktoré som mu vlastnoručne vyrobil.
8)
Naposledy upravil Robo dňa 12 Júl 2007, 22:06, celkovo upravené 1

Poslať 12 Júl 2007, 22:00
urmo Obrázok užívateľa
domáci pán
domáci pán

Nieco je aj v teme HomeMade, ja som tez vlastnikom Sivcak Customu a nemozem si ten Nastroj vynachvalit.
...all that we learn this time, is carried beyond this life.
http://www.jazzpiestany.sk
http://www.kug.ac.at

Poslať 13 Júl 2007, 07:28
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Poslať 13 Júl 2007, 10:59
LP_drummer Obrázok užívateľa
inventár
inventár

no tak na to som aj ja zvedavy co to je zac,lebo vyzera fakt po**ci
DRUMS : SONOR 3005 AUTUMN HIGH GLOSS FUSION 2 SET
HEADS : REMO EMPEROR WEATHERKING (ALL TOMS) , EVANS EMAD CLEAR (BASS DRUM) , EVANS ST (SNARE DRUM)
PEDAL : SONOR DP 492 S DOUBLE BASS DRUM PEDAL
HI-HAT : SABIAN B8 14" , CRASH : ZILDJIAN A CUSTOM MEDIUM 18" , SPLASH : STAGG MYRA 8" , RIDE : ISTANBUL MEHMET SULTAN 20" , CHINA : STAGG LION 18"
STICKS : GOODWOOD 7A & CSIBI STICKS 4

Poslať 13 Júl 2007, 11:05
urmo Obrázok užívateľa
domáci pán
domáci pán

mam to vlastne aj vo vybave, ale toto len k veci:

Telo: mahagon
Krk: javor (priebezny)
Hmatnik: eben
Menzura: 25,5"
Snimace: EMG81+EMG85
Kobylka: Gotoh G1996T
Ladiace koliky: Gotoh SG 381
1x Volume, 1x Tone
Airbrush: Palo Chmeliar (ZA)

fotky priamo od pana Sivcaka, pre tych co este nevideli www.sollerguitars.com:

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

+: perfektny sustain, snimacom som nevedel prist na chut volak, ale nakoniec som objavil ich caro, rychly krk, pristupny vsade, ebenovy krk je trocha zvonivejsi ako palisandrovy.

-: pri nahravaniach kedy je plug kabel stale zapnuty velmi straca zivotnost baterka, prepinac treba zasto premazavat, odvtedy co zacal skrkat

Kontakt so Sivcakom bol bezproblemovy, vzdy pred kazdou zasadnejsou upravou ma kontaktoval a oboznamil ma, popytal sa ci nechcem ziadne zmeny az potom pokracoval. Vyroba trvala 3 mesiace aj s posielanim do ZA na nastrek, takze mozem len odporusat, najlepsia gitara co som drzal v rukach.

Ukazky su v teme vybava, vsetky su hrane na tejto gitare :wink:
...all that we learn this time, is carried beyond this life.
http://www.jazzpiestany.sk
http://www.kug.ac.at

Poslať 13 Júl 2007, 11:07
LP_drummer Obrázok užívateľa
inventár
inventár

pekna masinka,fakt...ten image nema chybu...aj tie nahravky su dobre
DRUMS : SONOR 3005 AUTUMN HIGH GLOSS FUSION 2 SET
HEADS : REMO EMPEROR WEATHERKING (ALL TOMS) , EVANS EMAD CLEAR (BASS DRUM) , EVANS ST (SNARE DRUM)
PEDAL : SONOR DP 492 S DOUBLE BASS DRUM PEDAL
HI-HAT : SABIAN B8 14" , CRASH : ZILDJIAN A CUSTOM MEDIUM 18" , SPLASH : STAGG MYRA 8" , RIDE : ISTANBUL MEHMET SULTAN 20" , CHINA : STAGG LION 18"
STICKS : GOODWOOD 7A & CSIBI STICKS 4

obert Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

jarojaros píše:
No neico sa tu na fore uz o tomto sukromnom vyrobcovi zacalo rozoberat, tak nahadzujem takyto pokec oficialne do samostatnej temy. Ak niekto mate nejake skusenosti a postrehy s tymto vyrobcom alebo ine skusenosti, sem s nimi. :shock: :?

Ja som konkretne dnes postrehol / napisal marianguitar/, ze pan Sivcak alias Sollers prijde na nase forum. :!: :wink:
Zase sa nieco viacej podozvedame. Potom by som navrhoval vytvoit samostatnu temu, lebo tato sa nesie viac menej v duchu rozboru tej konkretnej jeho gitary. 8)
Elektroakustická gitara Nashville NW20CSB, Sguier Strat + kombo Nashville NW15R

Poslať 18 Júl 2007, 21:42
Prosound nováčik
nováčik

Od pána Sivčaka z času na čas beriem nejaké veci a tiež musím pochváliť ,že komunikácia je absolútne bezproblémová a na vysokej úrovni.
Ten "kus" na obrázku je skutočne prekrásny.

styrioci Obrázok užívateľa
ADMIN

obert píše:
Potom by som navrhoval vytvoit samostatnu temu, lebo tato sa nesie viac menej v duchu rozboru tej konkretnej jeho gitary. 8)

preco? tato tema je vseobecne o firme soller guitars, tema v sekcii gitary je ich gitarach. ak by malo ist o vytvorenie dalsich tem v tychto dvoch spominanych sekciach tak sa mi to vidi zbytocne :arrow: duplicitne temy o tom istom

sorry za OT
Obrázok

martinma Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

obert píše:
jarojaros píše:

Ja som konkretne dnes postrehol / napisal marianguitar/, ze pan Sivcak alias Sollers prijde na nase forum. :!: :wink:
Zase sa nieco viacej podozvedame. Potom by som navrhoval vytvoit samostatnu temu, lebo tato sa nesie viac menej v duchu rozboru tej konkretnej jeho gitary. 8)

No skoda, zatial sa tu neukazal, mozeme len dufat, ze dodrzi slub. :wink:
Peavey 6505plus, Valveking412box, TC Electronic G Major, ZOOM G2.1u

Poslať 02 Aug 2007, 16:10
mamut Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

Sollers to je na slovensku uz pojem, dobre referencie aj moje osobne skusenosti. Je super, ze ste ho sem na forum stiahli, to je naozaj dobre. :!:
Stagg A-4006, B.C. Rich NJ Classic, Marshall 9001 + Starfield tube power + CRATE boxy.

Poslať 06 Aug 2007, 09:07
ArEs Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

Poslať 06 Aug 2007, 10:24
styrioci Obrázok užívateľa
ADMIN

vitam a tesim sa, ze sa tu Rudo ukaze. mam teoreticky na neho aj par otazok :)
Obrázok

Ďalší

Späť na Predajcovia a výrobcovia hudobných nástrojov a aparatúr