Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"


Obsah fóra Sebarealizácia Home Recording Handy recorder ZOOM H2N

Handy recorder ZOOM H2N

...ako nahrávať doma - rady a tipy

Poslať 13 Júl 2011, 06:47
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Príspevky: 8061
Obrázky: 327
Bydlisko: Piešťany, SR

Obrázok

Výhradný dovozca na slovensko a do ČR: http://www.lidlmusic.sk a http://www.lidlmusic.cz
http://www.lidlmusic.sk/lidlmusic/eshop ... slusenstvo
http://www.zoom.co.jp/products/h2n/
http://www.samsontech.com/products/prod ... &brandID=4

Naše video: 0346 ZOOM H2n handy recorder - intro


Predstavuje novú generáciu prenosných záznamníkov - handy rekordérov. ZOOM H2N je najinovatívnejšií vreckový záznamník v súčasnosti. Množstvo priekopníckych funkcií v ultra-prenosnom zariadení, ktoré umožňuje nahrávať pôvodné audio kamkoľvek pôjdete. Z filmu či vysielania, až po žurnalistiku, podcasting, hudobné vystúpenia, písanie piesní a záznamy skúšky kapely atd... H2N ponúka úžasnú kvalitu záznamu. bez ohľadu na aplikáciu, prináša to najlepšie zo stereo nahrávania pohodlnosť, užívateľsky prívetive ovládanie, a tro všetko sa zmestí do vrecka. H2N Handy Recorder tvorí nový štandard v oblasti prenosných nahrávadiel.

H2N je prvý vreckový rekordér , ktorý ponúka Mid-Side stereo nahrávky, technika používaná pre priame snímanie a okolitý hluk je zásadná. Pri Mid-Side nahrávke sa spája smerový mikrofón, ktorý zachytáva zvuk priamo pred vami a bi-directional Side mikrofón, ktorý zachytáva zvuk z ľavej a pravej strany. Zvýšením alebo znížením úrovne Side mikrofónu môžete ovládať šírku stereo poli, čo vám dáva neuveriteľnú flexibilitu a kontrolu nad nahrávkami. Ak máte záznam v režime RAW, môžete dokonca nastaviť šírku sterea po nahrávaní.

H2N obsahuje 90 ° X / Y stereo kondenzátorové mikrofóny, ktoré sú umiestnené na pravej a ľavej mikrofónnej, rovnakej osi. Táto konštrukcia zaisťuje, že mikrofóny sú vždy v rovnakej vzdialenosti od zdroja zvuku pre dokonalú lokalizáciu a bez posunu fáz. Výsledkom je brilantná stereo nahrávka s prírodnou hĺbkou a presným zobrazením.

H2N je jediným prenosným rekordérom s piatimi mic kapsulami. Táto konštrukcia umožňuje H2N ponúknuť štyri unikátne režimy záznamu: Mid-Side (MS), stereo, 90 ° X / Y stereo, 2-kanálový a 4-kanálový priestorový zvuk.

Obrázok

Môžete vytvoriť úžasný 360 ° priestorový zvuk nahrávky. Vyberte si medzi 2-channel režimom, ktorý v sebe spája Mid-Side a X / Y mikrofónov a 4-channel režimom, ktorý zaznamenáva dve oddelené stereo sekcie, ktoré ešte viac zvyšujú post-produkčné možnosti. Bez ohľadu na to, ktorý spôsob použijete, dostanete dokonale vyvážený priestorový zvuk nahrávky.

H2N podporuje lineárne PCM WAV nahrávanie pri 24bit/96kHz, ktoré ďaleko presahuje štandardnú CD kvalitu. Použitie vysokého rozlíšenia vo formáte WAV verne zachytí jemné ozveny prírodných zvukov a akustických nástrojov. Pre web a e-mail distribúciu si môžete vybrať jednu z desiatok MP3 formátov.

H2N podporuje Broadcast Wave Format (BWF), používaný pre vysielanie a iné profesionálne využitie. Pomocou tohto formátu môže každý súbor obsahovať dátum a čas vytvorenia a sledovať až 99 značiek (cue body), ktoré môžu pomohlôcť s manažmentom súborov pre hľadanie požadovaného miesta v zázname.

H2N má pozoruhodne jednoduché ovládanie. Jeho novo navrhnuté užívateľské rozhranie a dôležité ovládacie prvky sú na dosah ruky, tak aby nahrávanie v štúdiovej kvalite bolo hračkou. H2N tiobsahuje arzenál komplexných funkcií, vrátane Auto-Gain, kompresor / limiter, low-cut filter a ďalšie.

Sú k dispozícii rôzne funkcie prehrávania, aby bol H2N ideálny pre hudbu aj hovorenú reč v praxi. Je možné využiť funkciu s premenlivou rýchlosťou prehrávania a nastaviť tak rýchlosť prehrávania v rozmedzí 50% až 150% oproti originálu, má ovládacie tlačidlá pre nastavenie výšky, funkciu opakovanie AB funkcie slučky pre požadovanú časť. Môžete dokonca použiť H2N ako hudobný prehrávač, pretože podporuje prehrávanie jednej skladby alebo všetkých skladieb v zozname raz alebo opakovane.

Zabudovaná ladička a metronóm sú tiež užitočné pri cvičení s nástrojom.

Môžete upravovať zvuk priamo v H2N. Bez pripojenia k počítaču je možné rozdeliť nahrané súbory a Normalizovat ich a tak maximalizovať ich objem. Môžete tiež použiť MP3 encoder a prevádzať WAV súbory do MP3 súborov.

Už nikdy sa budete musieť starať o stratu zaznamenaných dát pre neočakávané chyby. H2N, obsahuje nové funkcie pre obnovu dát, napr. vybitie batérií straty alebo náhodné vypnutie. Táto funkcia automaticky obnoví dáta pri ďalšom zapnutí H2N.

H2N poskytuje viac ako 20 hodín nepretržitej prevádzky na dvoch štandardných alkalických batériách typu AA ! Toto úžasné zlepšuje flexibilitu a pohodlie používania H2N. Okrem toho môže pracovať H2N pomocou sieťového adaptéra, ktorý je súčasťou voliteľného APH-2N doplnkového setu, ktorý nie je súčasťou H2N.

Obrázok

Digitálne ovládanie hlasitosti môže ponúkať príliš veľa alebo príliš málo zisku - gainu, ale H2N má analógové Mic Gain koliesko, ktoré umožňuje presne nastaviť zisk pre danú aplikáciu.

Obrázok

V H2N zabudovaný reproduktor umožňuje sledovať či vaše nahrávky boli zachytené. Cez 1/8-palcový stereo výstup, môžete prehrávať nahrávky na vašom systéme domáceho audio alebo počúvať svoje majstrovské dielo pomocou vašich obľúbených slúchadlá.

H2N používa SD / SDHC karty a kapacitou až 32GB SDHC kartu pre viac než 50 hodín záznamu pomocou 16-bit/44.1kHz WAV formátu. S 128kbps formát MP3, dostanete neuveriteľných 555 hodín stereo záznamu. H2N je dodávaný s 2GB SD kartou, ako bonus pre váš štart.
H2N má 1,8-palcový podsvietený LCD displej (128 x 64 rozlíšením), ktorý poskytuje krištáľovo čisté monitorovanie a uľahčuje navigáciu cez všetky funkcie.

Obrázok

H2N má zabudované vysoko-rýchlostné rozhranie USB 2.0 pre prenos súborov do vášho počítača Mac alebo PC. Akonáhle sú vaše nahrávky v počítači, môžete ich ľahko ukladať, editovať, prehrávať a zdieľať.. Môžete použiť aj ako mikrofón H2N USB, takže môžete nahrávať priamo do počítača.

Obrázok

Dodávaný program Steinberg Wavelab LE možné použiť pre úpravy zvuku v profesionálnej kvalite a mastering. Pomocou jeho funkcií získate presnú editáciu a kvalitné spracovanie, môžete upraviť svoje nahrávky do finalnej podoby.

Obrázok

APH-2N voliteľné príslušenstvo - balenie obsahuje sedem nástrojov pre použitie s H2N. Diaľkové ovládanie je možné použiť na spustenie, zastavenie a pozastavenie nahrávania, rovnako ako pridávať značky. Ďalšie príslušenstvo v balení je čelné sklo, ktoré znižuje hluk vetra a dychu, mic klip adaptér pre použitie s mikrofónnym stojanom, stolný statív s rozkladacími nohami, polstrované púzdo, AC adaptér a USB kábel.

Výhradný dovozca na slovensko: http://www.lidlmusic.sk
http://www.lidlmusic.sk/lidlmusic/eshop ... -Recording
http://www.lidlmusic.sk/lidlmusic/eshop ... slusenstvo

Obrázok

Obrázok

Alternatívne ponuky pre handy recordery:
http://www.lidlmusic.sk/lidlmusic/eshop ... y-rekorder
http://www.lidlmusic.sk/lidlmusic/eshop ... slusenstvo
http://www.lidlmusic.sk/lidlmusic/eshop ... y-rekorder

Obrázok
Naposledy upravil marianguitar dňa 12 Nov 2011, 09:27, celkovo upravené 6

Poslať 05 Nov 2011, 12:59
juraj Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

Príspevky: 127
Výborne marian, mne toto veľmi pomohlo pri výbere a voľbe!
A ako vieš, už ho od teba aj mám a som nadmieru spokojný!

Tu som nasiel video k tejto vecicke http://www.youtube.com/watch?v=vDjDBAt7Ou8


Poslať 05 Nov 2011, 13:06
sepak Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

Príspevky: 147
Ja mam taku otazku a sica ako to je s nejakymi doplnkami, pises, ze nie su v sete priamo k H2n?

Poslať 05 Nov 2011, 13:11
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Príspevky: 8061
Obrázky: 327
Bydlisko: Piešťany, SR

sepak píše:
Ja mam taku otazku a sica ako to je s nejakymi doplnkami, pises, ze nie su v sete priamo k H2n?

Musis trosku lepsie citat :lol:

"APH-2N voliteľné príslušenstvo - balenie obsahuje sedem nástrojov pre použitie s H2N. Diaľkové ovládanie je možné použiť na spustenie, zastavenie a pozastavenie nahrávania, rovnako ako pridávať značky. Ďalšie príslušenstvo v balení je čelné sklo, ktoré znižuje hluk vetra a dychu, mic klip adaptér pre použitie s mikrofónnym stojanom, stolný statív s rozkladacími nohami, polstrované púzdo, AC adaptér a USB kábel. "

K druhej casti tvojho dotazu, no stara H-2 mala priamo vo vybave niektore s tychto veci, ale napr. dialkovy ovladac alebo celne sklo nemala. My sa snazime (ak sa to da naraz zakupit) ponukat H2n spolu s APH-2n za zvyhodnenu cenu, kde potom suprava vyjde mozno nejakych 15 - 17 euro, inak stoji 39 euro...
Inak aj k H-1 je tiez podobna doplnkova suprava (poznamka)... 8)

A k ZOOM H2n pridava dalsie videjko s You Tube http://www.youtube.com/watch?v=nMsOJVBz-uA

Poslať 05 Nov 2011, 13:27
cico Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

Príspevky: 157
Obrázky: 1
trochu odbočím, marian a to kedy stíhaš?
samé aktivity na nete, čo nespávaš? :lol:
To si ta musi firma považovať, dúfam, že to cítiš aspoň na plate :)

Inak samozrejme zaujimave zariadenie, mam staru H2, tak zatial nemam na novy model, uvidime za nejaku dobu, nasetrim alebo skusim predat tuto starsiu verziu, takze budem rad dalsim detailom k tejto vecicke.
Život je pes, ale stojí za to!

Poslať 05 Nov 2011, 13:33
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Príspevky: 8061
Obrázky: 327
Bydlisko: Piešťany, SR

cico píše:
trochu odbočím, marian a to kedy stíhaš?
samé aktivity na nete, čo nespávaš? :lol:
To si ta musi firma považovať, dúfam, že to cítiš aspoň na plate :)

Tak uz som to tu spominal, tazko by sa tolko casu dalo zaplatit, proste sa o to zaujimam a bavi ma to a samozrejme ak to niekomu pomoze, tesi ma to.
O financiach to nie je, kto by tolko roboty zaplatil a je to "len" support, co nie je uplne prve v kurze v ramci biznisu... 8) :?

Poslať 05 Nov 2011, 14:13
gumm Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

Príspevky: 193
Bydlisko: Trenčín
Predpokladam, ze pre akusticky zaznam gitarky je to v pohode?
Máme pred sebou stále a stále nové méty!

Poslať 05 Nov 2011, 14:17
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Príspevky: 8061
Obrázky: 327
Bydlisko: Piešťany, SR

gumm píše:
Predpokladam, ze pre akusticky zaznam gitarky je to v pohode?

Určite ano, len sa s tym treba naučiť robiť, čo podľa mna nie je vobec zložité.
je to pomerne "blbovzdorné" :lol: :wink:

Poslať 06 Nov 2011, 09:30
dodo Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

Príspevky: 159
Mám to, nie je to vocec zložité používať, úplná pohoda.

Poslať 06 Nov 2011, 09:47
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Príspevky: 8061
Obrázky: 327
Bydlisko: Piešťany, SR


Poslať 12 Nov 2011, 09:28
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Príspevky: 8061
Obrázky: 327
Bydlisko: Piešťany, SRPoslať 09 Mar 2012, 10:43
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Príspevky: 8061
Obrázky: 327
Bydlisko: Piešťany, SR

Zdravím všetkých!

Pripájam nejaké info (od kolegu z ČR) ku kartám používaným k handy recordérom ZOOM:

Přátelé,

protože se množí dotazy ohledně používání vhodných karet pro ZOOM H4 a
H2- posílám linky na tabulky - oficiálně ozkoušených karet přímo výrobcem.
PROSÍM , PŘEDEJTE TUTO INFORMACI - VAŠIM (NAŠIM ) ZÁKAZNÍKŮM. A zase si budou o Vás říkat - ty jo , ten se o mě nějak stará ?????
ne teď navážno - bylo by dobré si tyto tabulky vytisknout a dávat je
zákazníkům spolu s manuálem. Je to služba navíc , ale určitě ne
zbytečná. A teď už jen slíbené linky a dobru noc .

Váš kolegáček


Späť na Home Recording

cron