Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra Iné nástroje Dychové nástroje Saxofón - kúpa nového nástroja

Saxofón - kúpa nového nástroja

...hramoniky, altky, saxofóny, trubky, píštaly a iné

Poslať 11 Feb 2009, 21:01
jeho nováčik
nováčik

a po objednani ked mi pride...moze sa stat ze s nim nebude nieco v poriadku?..je dolezite ho odborne vyskusat?..
keilwert ma u mna uz 90 percent ze ho vezmem

Poslať 11 Feb 2009, 21:28
Pavol Ortuta Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

Nemôžete ho jednoducho kúpiť a šupnúť do skrine.
Dojde vám balík, v ktorom bude saxofón, ten treba vyskúšať a popr. reklamovať alebo odložiť.
Každopádne ho vyskúšať treba !!! :!: :wink:

Poslať 11 Feb 2009, 21:57
jeho nováčik
nováčik

iste je aj to ze ho nemam dat komu vyskusat..a ak to vezmem tak stat bude musiet aspon chvilu..lebo narodeniny ma az v maji...a potom neviem ci na to bude mat cas...kedze vysoka skola je v plnom prude..ale keby ho mal tak moze zacat kedykolvek...ach jo

Poslať 12 Feb 2009, 14:51
nováčik
nováčik

Určite ho treba dať niekomu zbehlému vyskúšať - rozhodne ! :!:
Môže sa totiž stať, že tam bude nejaká mechanická alebo iná vada, aj keď by sa to teoreticky stať nemalo, nikdy sa nedá vedieť. :wink:
Vo vašom okolí sa určite niekto nájde, poprípade požiadajte pedagóga na ZUŠ-ke, určite vám rád pomôže a odskúša ten nástroj.
Potom ho môžte s kľudným svedomím šupnúť do skrine a čakať na máj. :D
asi tak ... 8)

Poslať 13 Feb 2009, 19:39
jeho nováčik
nováčik

.tak KEILWERTH - S.K.Y. Alt saxofon: Eb..je objednany...uz len cakat kedy pride...dufam ze vydrzi aspon 20 rokov..heh...a dufam ze nesklame...a nebudem lutovat...

Poslať 14 Feb 2009, 10:14
nováčik
nováčik

Dúfam že mi dáš vedieť a napíšeš pocity, možno si to aj zaslúžim ...... :roll:
Myslím že budete spokojní.
ahoj. 8)

Poslať 24 Feb 2009, 19:37
jeho nováčik
nováčik

juj...tak dnes prisiel...je krasny..uzasny..pocity su nadsenie a uzas...a prekvapenie ze je dost tazky...a zmetenie z niektorych veci..je tam asi 2 cmx 6 cm..drevena palicka v umelom obale a da sa z neho vysuvat..co to je?

Poslať 24 Feb 2009, 21:26
nováčik
nováčik

:lol: :lol: Fúúú ha !!!
Teším sa s tebou, je to krásny pocit, však ???
Veľmi rád by som si ho na pár hodín prefúkol ...
:lol:
No to drevené vysúvacie, neviem čo je. Skús mi to popísať presnejšie a podrobnejšie. Ale typujem to na vyterák slín po hraní na ošetrenie a osušenie saxofónu ...
Ešte by ma zaujímalo púzdro, je plastove, látkové vystužené alebo drevené - kufor. Čo transport, platba atď, všetko je v poriadku, daj mi vedieť prosím.
Tak budem čakať na ďalšie info a veľa radosti z krásneho nového saxofónu.
Ahoj. 8)

Poslať 24 Feb 2009, 21:39
styrioci Obrázok užívateľa
ADMIN

nie je to platok do saxofonu? :)
Obrázok

Poslať 24 Feb 2009, 21:44
nováčik
nováčik

To akože sranda ???
:)
Plátok nie je vysúvací !!!
8)

Poslať 25 Feb 2009, 09:48
styrioci Obrázok užívateľa
ADMIN

Pavol Ortuta píše:
To akože sranda ???
:)
Plátok nie je vysúvací !!!
8)
neviem, ale ked mi nejake platky presli cez ruky, ked som to predaval, tak mi to prislo ako drevena palicka v umelom obale, ktora sa da z neho vysuvat :) ale nechcem sa hadat, ty si odbornik. to mi napadlo len ako laikovi 8)
Obrázok

Poslať 25 Feb 2009, 09:56
nováčik
nováčik

Ani mne nejde o to. :shock:
Uvidíme. Ja len že plátok je plochý a palička mi pripadá ako rúrka - proste palička ... :lol:
No a obal ??? ... vysúvanie ... ????
Ja by som ako laik skôr nalísal ploché drievko ...
No veď uvidíme, možno to bude fakt plátok :0)))) 8)

Poslať 25 Feb 2009, 16:37
jeho nováčik
nováčik

no ano..je to ploche drievko..ja som myslela palicka..ako nanukova palicka..hmm..a na co sa to pouziva?..ja sa vobec nevyznam..
a kufor je latkovy..pevny...vystuzeny..rukovat je kozena..vnutri prisposobeny castiam saxofonu...kazda cast bola aj je teda este samostatne zabalena..a na saxofone su klapky tiez chranene aby sa nestlacali...
a na vrchu kde by sa malo telo spajat s esom je akoby cierny vrchnak..ten sa dava von pomocou toho sroubu?a potom sa tiez pomocou sroubu upevni eso?
doniesol ho kurier a platba dobierkou...

Poslať 26 Feb 2009, 08:40
nováčik
nováčik

No tak 4-oči mali pravdu, je to plátok na saxofón. :roll: Ten sa pripevní pomocou kovovej obruči na hubičku saxofónu a fúkaním /vertikálnym/ do plátku, na jeho špičku, vznikne tón. /Ako u každého pružného telesa .../ Tú špičku plátka treba chrániť lebo je náchylná na zlomenie a poškodenie !
Ano, eso alebo Neck, krk, sa s citom nasadí na sax a pripevní-upevní-dotiahne sa malým šroubom na boku nástroja. Ten čierny vrchnák stále nasaď ak saxofón nepoužívaš, predídeš tak zbytočným problémom ... Balenie je také ako má byť, klapky sa zvyknú fixovať kôli bezpečnosti prepravy .... :o
Púzdro je primerané nástroju, poznám ten typ, mal by mať dokonca vzadu také pásy-remene na zavesenie na chrbát. /niečo ako školská taška/ je to dosť praktické hlavne pre študentov a deti ....
Dobierka je obvyklý spôsob doručenia .... :idea:
Neviem čo by som ešte mal napísať, prajem dotyčnému, veľa trpezlivosti, odhodlanosti a úspechov s týmto "chlapcom Keilwerthom" - máte slušný nástroj, za slušné peniaze a ostané ukáže čas. :)
Prajem veľa šťastia a krásnej muziky !!! 8)

Poslať 26 Feb 2009, 19:21
jeho nováčik
nováčik

ano, tie uchytky na remene tam su..remene su balene zvlast..
dakujem za pomoc pri vybere..keby nebola..asi by bol doma nejaky nekvalitny s ktorym by boli problemy...tesim sa ze mam kvalitny saxofon za dobru cenu..
a este by ma zaujimalo ci sa da naucit hrat aj bez ucitela...?

PredchádzajúciĎalší

Späť na Dychové nástroje