Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra Iné nástroje Klávesové nástroje Zvukové moduly - klávesy bez kláves!

Zvukové moduly - klávesy bez kláves!

...klavíry, syntetizátory, piána a iné

marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

www.hudobnynastroj.sk
http://hudobnynastroj.sk/5-klavesove-nastroje

Kto vlastníte nejaký zvukový modul? Pochválte sa a napí?te svoje skúsenosti a názory!
Já vlastním zvukový modul Roland XV-3080 (Rolandácka klasika) a som s ním spokojní. Super vec je, ?e je mô?né bicie priradi? aj inému ako 10 kanálu. A roz?íriteľnos? o 4 + 4 boardy nie je tie? na zahodenie. 8)
Naposledy upravil marianguitar dňa 29 Okt 2011, 12:46, celkovo upravené 1

Poslať 04 Júl 2008, 20:50
mikako nováčik
nováčik

Zdravim.
Tiez vlastnim XV-3080 a som s nim nadmieru spokojny. Ma vinikajuce akusticke zvuky, ktore hlavne pouzivam. Rozsiril som si ho o SRX-06 (COMPLETE ORCHESTRA). Este by som ho rad rozsiril o nejake tie karty s akustickym zvukom, takze keby niekomu doma nejake zavadzali, tak... ale to je asi tema na inzerat(ktory napisem).
Rozsiritelnost vsak nie je 4 + 4, ale 2(SRX) + 4(SR-JV80), co ma trosku mrzi, pretoze by som chcel SRX-04(Symphonique Strings), aj SRX-10(Big Brass Ensemble) a este aj SRX-11(COMPLETE PIANO) a to to toho jedneho volneho slotu uz asi nedam :lol: Skoda ze nemam XV-5080, ta ma 4-SRX sloty a este aj sampler. S kartamy SR-JV80 skusenost nemam, zatial mam len SRX-06 a ta nema chybu!
Modul ma vela funkci co sa upravy zvuku tyka a to je na moduloch dolezite. Podla mna ma rozumne vyriesene ovladanie, co tiez potesi, hlavne zaciatocnikov ako ja.
Super vec je 128-hlasova polyfonia, hlavne ked ho riadi softverovy sekvencer z PC.
To ze sa daju bicie priradit akemukolvek kanalu je pre niekoho asi vyhoda, no ja zatial pouzivam iba jeden kanal na bicie, takze mi je v podstate jedno na ktorom je, mohol by kludne byt aj na desine, ako to predpokladam je na lacnejsich moduloch.
Mam trosku problem s tou SRX-kou v manuali od karty(kupoval som novu z UK) pisu ze by som mal na 3080-ke z nej dostat 449 patches, ale ja dostanem len 128. Nie je to az taka tragedia, lebo aj tak si robim vlastne zvuky z waveform listu, ale pre inspiraciu by ma potesili aj tie ostatne patches. Je treba upravit nastavenia modulu? Co mam urobit aby som z karty dostal vsetkych 449 zvukov? Poradte niekto.
Dakujem.

Poslať 04 Júl 2008, 21:00
V.I.P.
V.I.P.

Som sice gitarista ale v ramci MIDI programovania som sa dlhsiu dobu zaoberal aj klavesmi ale hlavne zvukovymi modulmi, takze mozem potvrdit vyssie uvedene slova (aj ked aj take skusenosti z pridavnymi kartami nemam). Modul XV-3080 je vyborny. Ale uz ho nemam.
Okrem toho som predtym vlastnil Roland JV-880, Roland JV-1080, Roland XV-2020 a v minulosti aj Yamaha QS-300... 8)

John Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

Ahojte všetci !
Som síce gitarista ,ale potrebujem vyriešiť tento problém a moc sa klávesom a techniky okolo nich nevenujem len chcem zistiť ako sa to rieši a čo potrebujeme. :?:
Nakolko sa nechceme vzdať klávesu ako nástroja a jeho zvukov,iba to skúsiť live bez klávesáka. Podklady a linky ktoré chceme si dokážeme nahrať v pohode sami .
:?:

V.I.P.
V.I.P.

John píše:
Ahojte všetci !
Som síce gitarista ,ale potrebujem vyriešiť tento problém a moc sa klávesom a techniky okolo nich nevenujem len chcem zistiť ako sa to rieši a čo potrebujeme. :?:
Nakolko sa nechceme vzdať klávesu ako nástroja a jeho zvukov,iba to skúsiť live bez klávesáka. Podklady a linky ktoré chceme si dokážeme nahrať v pohode sami . :?:

A v com potrebujes pomoct, ci poradit?

Späť na Klávesové nástroje