Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra Iné nástroje Klávesové nástroje digitalne piano

digitalne piano

...klavíry, syntetizátory, piána a iné

Poslať 09 Mar 2009, 00:09
Ladislav nováčik
nováčik

www.hudobnynastroj.sk najlepšie ceny! Dohoda na cenách!!!
http://hudobnynastroj.sk/5-klavesove-nastroje pozri tento link!!!

zdravim. Poradi mi niekto ci je Casio Privia PX 310 vhodny pre zacinajuceho klaviristu (ZUS) ako nahrada za original piano?dakujem
laci an.

Poslať 09 Mar 2009, 00:13
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Ladislav píše:
zdravim.Poradi mi niekto ci je Casio Privia PX 310 vhodny pre zacinajuceho klaviristu (ZUS) ako nahrada za original piano?dakujem

CASIO PRIVIA PX-310, parametre: Privia s kladívkovou mechanikou • 88 kláves, procesor ZPI, dynamika • polyfonia 32 hlasov, 202 zvukov • 8 efektov, transpozícia, LAYER/SPLIT • pedál... :wink:

http://www.casio-europe.com/euro/emi/privia/px310/

Cena cca do 800 euro, no neviem, ja by som isiel radsej po nejakej Yamaha... :?
Ta kladivkova mechanika s hamme refektom mi je pri tej cene podozriva, zatial co sme riesili nahrady klavirou digitalnym pianom, vzdy to skoncilo pre Yamahe... :wink:

dik

Poslať 09 Mar 2009, 00:20
Ladislav nováčik
nováčik

Teda radšej YDP 140.Neviete ako je to s porovnaním klaviatury s Priviou. :D
laci an.

Poslať 11 Apr 2011, 12:57
Damela nováčik
nováčik

Piano je moja srdcova zalezitost. Jedno take mam doma, ale kedze sa opat budem stahovat, musim tuto situaciu riesit. Nemozem stale dokola ten klavir presuvat hore schodmi a dole schodmi, hladat ochotnych chlapov, co mi to budu vynasat....tak som premyslala nad digitalnym pianom. Ja som totiz na tom nikdy nehrala, a chcem sa opytat odbornikov, ci je to dost umely zvuk alebo nie. Mne sa strasne paci ten klasicky klavirny ton...jeho krasny zvuk a bojim sa, ze digitalne piano bude zniet moc umele. Nechcem, aby to znelo ako nejaky keyboard...Na druhej strane je ovela lahsie, lacnejsie, teda praktickejsie. Mozte mi niekto o tom nieco napisat?

Poslať 11 Apr 2011, 16:57
V.I.P.
V.I.P.

Damela píše:
Piano je moja srdcova zalezitost. Jedno take mam doma, ale kedze sa opat budem stahovat, musim tuto situaciu riesit. Nemozem stale dokola ten klavir presuvat hore schodmi a dole schodmi, hladat ochotnych chlapov, co mi to budu vynasat....tak som premyslala nad digitalnym pianom. Ja som totiz na tom nikdy nehrala, a chcem sa opytat odbornikov, ci je to dost umely zvuk alebo nie. Mne sa strasne paci ten klasicky klavirny ton...jeho krasny zvuk a bojim sa, ze digitalne piano bude zniet moc umele. Nechcem, aby to znelo ako nejaky keyboard...Na druhej strane je ovela lahsie, lacnejsie, teda praktickejsie. Mozte mi niekto o tom nieco napisat?

Dnes uz su digitalne piana so zvukom k nerozoznaniu... :wink:
Najlepšie by bolo, keby si mi hodila do ss-ky tel. kontakt. Zavolam, veci si ozrejmime a nieco by sme navrhli... :arrow:

Poslať 12 Apr 2011, 06:36
Damela nováčik
nováčik

Dakujem za odpoved. :D
No tak to som tomu velmi rada.... :lol:
Lenze ja musim najprv predat to svoje piano. A za tu hodnotu, prip. nieco viac kupit to digitalne. Da sa take piano kupit za cca 1000 Eur?

Poslať 12 Apr 2011, 09:20
Ondskan Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

marianguitar píše:
Damela píše:

Dnes uz su digitalne piana so zvukom k nerozoznaniu... :wink:
Najlepšie by bolo, keby si mi hodila do ss-ky tel. kontakt. Zavolam, veci si ozrejmime a nieco by sme navrhli... :arrow:

Ku kvalitnému digitálnemu piánu ale podľa mňa treba i kvalitnú aparatúru. Určite by bolo potom dobré začať aspoň dobrými slúchadami
Guitarist level - 16
Experience/Next level: 64292000/5532600
Gear:
Godin Progression w/ RM Pickups Magic Rails
Schecter C1 w/ SD TB4 + SH2
Laney TT50H
Checha 1x12" open back - Celestion GT12-75
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper
http://bandzone.cz/guitarelectrification

Poslať 12 Apr 2011, 09:59
Damela nováčik
nováčik

a co patri k tej aparature? Naco mi budu sluchadla? Blbo sa pytam, ale ja fakt neviem, kedze doteraz som mala skusenost len s normalnym klavirom. To treba aj dake repraky? Odkial ide ten zvuk? Priamo z klavira nie? :shock:

Poslať 12 Apr 2011, 13:43
V.I.P.
V.I.P.

Damela píše:
a co patri k tej aparature? Naco mi budu sluchadla? Blbo sa pytam, ale ja fakt neviem, kedze doteraz som mala skusenost len s normalnym klavirom. To treba aj dake repraky? Odkial ide ten zvuk? Priamo z klavira nie? :shock:

Zvuk pramo s klavira ok, tu ide o to, ci to staci, pretoze urcite ten zvuk vyznie lepsie cez externe kvalitnejsie sustavy ako cez interne repraky aj ked aj tie by v zasade mali stacit... :wink:

Poslať 12 Apr 2011, 13:48
Damela nováčik
nováčik

No to mne bude stacit hudba z klavira, ved si hram iba sama pre seba....nikde sa nepotrebujem ukazovat....
No a teda, vidim, ze ste odbornik, ake piano by ste mi odporucili vy v cene do 1000 Eur? Co znamena polyfonia, niekde sa pise cislo 64, ja tomu vobec nerozumiem. A to sa zapaja iba jednym kablom do elektriky alebo ako to funguje?
Moja jedina podmienka je, aby hralo verne ako klasicke piano, ja sa na rozne ine zvuky mozem vykaslat....a tiez by som chcela piano s tym zadnym celom (neviem presne ako sa to povie), pripomina mi to tiez to klasicke piano....a zda sa mi estetickejsie krajsie.
Dakujem.

Poslať 12 Apr 2011, 13:53
stály inventár
stály inventár

Damela píše:

Nie, väčšinou majú digitálne piána reproduktory v sebe, ale pokiaľ si navyknutá na zvuk skutočného piána, asi by si bola sklamaná (samozrejme, že toto zavisí i od ceny, výrobku a hlavne od tvojej náročnosti). Každopádne tu nejde o kvalitu zvuku, ale o kvalitu reprodukcie zvuku, toto som myslel, keď treba lepšiu aparatúru. Zvuk ako píše Marián, je skoro na nerozoznanie. Náš klávesák čo má Yamahu Tyros 2, tak tam je taká španielka, ktorá znie ako keby ju hral sám Omar Rodrigéz.
Slúchadlá majú veľa výhod, dobrý zvuk za dobrú cenu, môžeš cvičiť i večer, alebo v noci a bude počuť max len zvuk klapiek, čo je podstate nič. Ich nevýhodou isté nepohodlie po dlhšej dobe aspoň ja mám taký pocit keď ich dám dole tak po 3 hodinách hrania. My čo máme v ZUŠ digitálne piáno tak ako vcelku to ujde (asi neaká stará Yamaha Clavinova) na domáce účely je fajn (ale keď to porovnám s niečim lepším tak moc to neobstojí), ale pre tie decká to stačí.

Preto píšem i tú reprodukciu, lebo cca pred 2 mesiacmi kúpil náš klávesák Yamahu Tyros 2 (starší, ale stále super workstation) a stále ten zvuk nebol ono. Ako posun bol dosť veľký (pred tým mal neaký Korg Syntetizátor, ale tiež to nebolo najhoršie), ale stále to čosi dusilo. Potom doniesol repráky čo používal v kapele a hneď je zvuk na 100%.

Každopádne si pred kúpou vyskúšaj, možno som ťa trochu zmiatol, ale treba si to vyskúšať, lebo možno potom radšej zoženieš tých ochotných chlapov, čo ti to vynesú :)
Guitarist level - 16
Gear:
Laney TT50H
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack

Poslať 12 Apr 2011, 13:54
stály inventár
stály inventár

marianguitar píše:
Damela píše:

Zvuk pramo s klavira ok, tu ide o to, ci to staci, pretoze urcite ten zvuk vyznie lepsie cez externe kvalitnejsie sustavy ako cez interne repraky aj ked aj tie by v zasade mali stacit... :wink:

Presne toto som chcel napísať. 8)
Guitarist level - 16
Gear:
Laney TT50H
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack

Poslať 12 Apr 2011, 14:22
Damela nováčik
nováčik

No to by som mala doma ako v nejakom studiu, repraky dakde na zemi alebo kde, ved by to zavadzalo a posobilo by to este viac umelo....to ja teda nechcem, dufam, ze si v nejakej predajni budem moct tie digitalne piana aj odskusat....a dufam, ze ma to nesklame, lebo som uz rozhodila siete na predaj toho mojho....

Poslať 12 Apr 2011, 20:34
V.I.P.
V.I.P.

Damela píše:
No to by som mala doma ako v nejakom studiu, repraky dakde na zemi alebo kde, ved by to zavadzalo a posobilo by to este viac umelo....to ja teda nechcem, dufam, ze si v nejakej predajni budem moct tie digitalne piana aj odskusat....a dufam, ze ma to nesklame, lebo som uz rozhodila siete na predaj toho mojho....

Repraky tohto typu sa davaju v tomto prupade na to piano, nie na zem, nie su velke...

Späť na Klávesové nástroje