Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra Sebarealizácia Teória Tlmenie strun

Tlmenie strun

...akordy, stupnice a iné, rady a tipy či už pre začiatočníkov alebo pokročilých

Poslať 10 Sep 2008, 13:51
Pyryngos Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

Dobry, myslim ze s touto tematikou sa tu nikto nezaoberal, tak je asi vsetkym jasna. Ja som sa vsak chcel opytat ci exituju rozne techniky tlmenia strun, ak tak ake?. Mam taky problem pri tlmeni dlanou, as mi dobre tlmia strudny E, A ale u dalsich je to uz dost nepohodlne.....je nato nejaky "grif"?

Poslať 10 Sep 2008, 14:00
ArEs Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

hranu dlane treba presuvat samozrejme nizsie co by nemal byt problem kedze spolu s prstami je zrastena dokopy .. :lol: .. zo zaciatku to velmi pohodlne byt nemusi ale ako vsetko ostatne to chce cvik ..

Poslať 10 Sep 2008, 14:04
nováčik
nováčik

aha dobre, takze odpoved je ze si proste treba zvyknut a nespiritizovat :lol: o.k diky

Poslať 10 Sep 2008, 14:20
ArEs Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

ono tazko sa mi radi .. ja som sa nad P.M. doteraz ani nijako nepozastavoval .. to pride fakt tym cvicenim .. ale ked o tom tak piseme, som si vsimol ze pri P.M.kach cez viac strun ked nestiham presunut ruku dokonca niekedy musim pouzit vystrety malicek ..

Poslať 10 Sep 2008, 14:23
nováčik
nováčik

Tak skusim poexperimentovat, a asi to tym cvicenim pride samo....

Poslať 10 Sep 2008, 15:00
ArEs Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

sposob tlmenia podla mna vychadza aj z hudby ktoru hras .. mne sa najlepsie osvedcilo ked som musel v kapele hrat plosnejsiu gitaru .. to jest jedna gitara ktora rozne svoje vyhravky doprevadza powerchordmi a P.M.kami .. na tom sa clovek nauci pouzivat rozne sposoby tlmenia cez viac strun ..

Poslať 10 Sep 2008, 21:08
styrioci Obrázok užívateľa
ADMIN

tlmit sa da aj hmatnikovou rukou..
Obrázok

Poslať 12 Sep 2008, 14:48
nováčik
nováčik

nuz nad tym som uz aj ja rozmyslal ale zatial som asi este nepostupil na ten level:O)

Poslať 25 Okt 2008, 11:08
mupino Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

Pyryngos píše:
nuz nad tym som uz aj ja rozmyslal ale zatial som asi este nepostupil na ten level:O)

nejde ani tak o vyssi level. treba skusit najskor standardne tlmenie picking rukou a toto zvladnut aspon v zaklade.
Girarista rocker

Späť na Teória