Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra Sebarealizácia Teória Arpeggio technika

Arpeggio technika

...akordy, stupnice a iné, rady a tipy či už pre začiatočníkov alebo pokročilých

Poslať 16 Dec 2007, 22:10
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Konecne som sa dostal k slubovanym cviceniam specialnych technik. Pojde to sice pomaly a postupne ale poznate to, casu je malo. Kliknite si na link: http://www.lidlmusic.sk/?id=223
Gitarová univerzita 4, Arpeggio Emi, Ami, H dur cez 5 stun....

Poslať 17 Dec 2007, 02:05
obsidian Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

Super, Marian. Diky moc za cvicenia a navody. Nieco taketo som hladal. Sweep picking trenujem uz nejaku dobu, ale len na 3 strunach. Vyskusal som toto s metronomom a na pomalsom tempe sa po chvilke dalo aj na 5-tich. A bola to radost cvicit. Takze najblizsie tyzdne zahrniem do cvicenia aj arpeggia.

Poslať 17 Dec 2007, 09:55
V.I.P.
V.I.P.

obsidian píše:
Super, Marian. Diky moc za cvicenia a navody. Nieco taketo som hladal. Sweep picking trenujem uz nejaku dobu, ale len na 3 strunach. Vyskusal som toto s metronomom a na pomalsom tempe sa po chvilke dalo aj na 5-tich. A bola to radost cvicit. Takze najblizsie tyzdne zahrniem do cvicenia aj arpeggia.

OK, ale budem to este upravovat. Cez vikend som sa prinutil konecne nieco dat na tuto temu. Ale pozeral som to a su tam drobne chybicky (v arpeggio Ami a H dur su v zakladnych pravidlach neprepisane noty z arpeggio Emi a chybaju tam notove zaznamy tych cviceni. Zatial neviem ako pod LINUX dostat nejaky program, kde by som si vedel urobit tabulaturny zapis spolu aj s notovym zapisom. Tu tabulaturu som pracne vyrabal v Open office, ale je to velmi, velmi pracne. :( :x
A preto vyzyvam vsetkych tuto na fore, keby mi vedeli v tomto pomoct alebo mi posunuli stranku, kde by sa dalo urobit napr. online tabulaturny zapis alebo (aj) notovy tych cviceni co budu nasledovat... :?:
Musim to nejako doriesit.... :cry:

Poslať 17 Dec 2007, 11:54
spyros inventár
inventár

marianguitar píše:
A preto vyzyvam vsetkych tuto na fore, keby mi vedeli v tomto pomoct alebo mi posunuli stranku, kde by sa dalo urobit napr. online tabulaturny zapis alebo (aj) notovy tych cviceni co budu nasledovat... :?:
Musim to nejako doriesit.... :cry:

Ak mas Wine emulator alebo nieco podobne, tak najlepsie asi sejvnut obrazovku z GuitarPro ako obrazok a hned mas noty aj tabulaturu.

Inak co som pozeral, tak mne sa najviac paci sposob, ze video s pokecom a ukazkou a v ramci toho videa aj napisane taby.
MusicMarket.sk - tvoj najoblubenejsi eshop :-)
Terazky hram: Fender Telecaster 52 Vintage, Fender Telecaster Jim Root, Tokai LesPaul Reborn

Poslať 17 Dec 2007, 12:49
V.I.P.
V.I.P.

spyros píše:
Inak co som pozeral, tak mne sa najviac paci sposob, ze video s pokecom a ukazkou a v ramci toho videa aj napisane taby.

Toto by sa pacilo aj mne :P .
Ale k tomu sa technicky musim prepracovat tj. video/audio/notacia/TABy. Pouzivam LINUX a to bude problem. Asi budem musiet dat casom dokopy (najlepsie cim skor) jeden PC s WIN XP a dokupit SW a HW na takuto cinnost... :? No lacne to nebude, tak uvidime.

Poslať 17 Dec 2007, 20:24
cico Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

Obrázky: 1
marianguitar píše:
OK, ale budem to este upravovat. Cez vikend som sa prinutil konecne nieco dat na tuto temu. Ale pozeral som to a su tam drobne chybicky (v arpeggio Ami a H dur su v zakladnych pravidlach neprepisane noty z arpeggio Emi a chybaju tam notove zaznamy tych cviceni. Zatial neviem ako pod LINUX dostat nejaky program, kde by som si vedel urobit tabulaturny zapis spolu aj s notovym zapisom. Tu tabulaturu som pracne vyrabal v Open office, ale je to velmi, velmi pracne. :( :x .................

Myslim, ze to je v poriadku. Len kto nic nerobi nic nepokazi. Ohladne tabov a notacie v linuxe ti nepomozem, bohuzial. :(
Život je pes, ale stojí za to!

Poslať 18 Dec 2007, 16:21
V.I.P.
V.I.P.

http://www.lidlmusic.sk/?id=223
1/ Pribudol tam arpeggio A dur (mimochodom zatial asi najtazsie hrajuci akord arpeggio tecnikou doteraz).
2/ Opravil som tiez chyby (na ktore som zatial prisiel) v arpeggio hmatoch Emi, Ami, H dur, E dur.
3/ Tiež som tam doplnil zmienku o transponovani tychto schemat.
Tym padom som nanovo natiahol na stranku pdf-ka ! :P :roll:

A len na vysvetlenie k tomu. Mozna ze by sa niekto cudoval, preco som zrovna zacal arpeggio Emi cez 5 strun. No je jasne, ze cely hmat sa musi cvicit postupne a najskor cez dve, tri, styri a na zaver pat strun. Mozno z hladiska krizikov a becok by sa mohlo zacat akordami Ami a C. Ale z hladiska obtiaznosti (roztiahnutia prstov) a s ohladom na beznu dostupnost hmatnikov som zvolil Emi. (Relativne najmensia potreba roztiahnut prsty v rozsirenej pozicii ale zaroven este dostupna poloha pre kazdy hmatnik. Vyssie by to uz niekde mohol byt problem. Nizsie by sa zvacsovali rozostupy medzi prazcami = narocnejsie cvicenie).
Tak zatial len tolko, dnes... :wink:

Poslať 18 Dec 2007, 23:33
juraj Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

marianguitar píše:
spyros píše:

Toto by sa pacilo aj mne :P .
Ale k tomu sa technicky musim prepracovat tj. video/audio/notacia/TABy. Pouzivam LINUX a to bude problem. Asi budem musiet dat casom dokopy (najlepsie cim skor) jeden PC s WIN XP a dokupit SW a HW na takuto cinnost... :? No lacne to nebude, tak uvidime.

Asi to inak neporiesis, budem musiet vytrpiet windows. Bohuzial. :( Ak sa takto rozhodnes, co budem vediet pomoct, pomozem ti a poradim. Ostatne verim tomu ze aj ostatni clenovia na disk. fore, nie :?:

Poslať 19 Dec 2007, 20:57
V.I.P.
V.I.P.

Gitarova univerzita 4
pribudol hmat (arpeggio cvicenie) Hmi cez 5 strun. :wink:
Este dodam, ze vsetky predtym uvedene hmaty - cvicenia vychadzaju zo zakladnych (otvorenych) foriem akordov.

Emi arpeggio vychadza z otvoreneho Ami
Ami arpeggio vychadza z otvoreneho Dmi
H dur arpeggio vychadza z otvoreneho E dur
E dur arpeggio vychadza z otvoreneho A dur
A dur arpeggio vychadza z otvoreneho D dur
Hmi arpeggio vychadza z otvoreneho Emi

Pricom otvorenou formou akordu sa mysli taky hmat, kde sa vyuziva znenie prazdnych strun a ktory sa posuvanim transponuje. Priklady otvorenych foriem akordov (tabulaturny zapis):

****Emi**** ****Ami**** ****Dmi**** ****Edur**** ***Adur**** ***Ddur*****
------- 0 ------- ------- 0 ------- ------- 1 ------- ------- 0 ------- ------- 0 ------- ------- 2 -------
------- 0 ------- ------- 1 ------- ------- 3 ------- ------- 0 ------- ------- 2 ------- ------- 3 -------
------- 0 ------- ------- 2 ------- ------- 2 ------- ------- 1 ------- ------- 2 ------- ------- 2 -------
------- 2 ------- ------- 2 ------- ------- 0 ------- ------- 2 ------- ------- 2 ------- ------- 0 -------
------- 2 ------- ------- 0 ------- ------- 0 ------- ------- 2 ------- ------- 0 ------- ------- 0 -------
------- 0 ------- ------- 0 ------- ------- x ------- ------- 0 ------- ------- 0 ------- ------- 2 -------

Poslať 26 Dec 2007, 16:31
V.I.P.
V.I.P.

V arpeggiach pribudli dalsie dve cvicenia
E dim (zmensene zmenseny - diminished septakord)
E+ (= Eaug) tj. zvacseny kvintakord
No ale skutocne budem musiet poriesit tvorbu tych obrazkov. lebo tak ako to robim, to je des... Pracne a zdlhave.... :( brrrr....

Poslať 27 Dec 2007, 19:04
curahala Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

V kontexte iny prispevkov marianguitar-a vidim super priestor a uplatnenie audio a pripadne aj video ukazok uvadzanych veci v tej gitarovej skole. Velmi by to priblizilo a zatraktivnilo celu problematiku. :wink:

Poslať 27 Dec 2007, 20:41
ArEs Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

audio bude urcite mensi problem ako video .. ale vsetko zalezi na Marianovi .. co sa tyka audia s tym by som asi vedel pomoct .. :wink:

Späť na Teória