Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra Sebarealizácia Teória HARMONIA spojovanie akordov

HARMONIA spojovanie akordov

...akordy, stupnice a iné, rady a tipy či už pre začiatočníkov alebo pokročilých

Poslať 14 Apr 2008, 21:38
Th__Bebe__Th nováčik
nováčik

jako nexapem ze "harmonia"...jakoze plynule prepnutie akordou???

Poslať 14 Apr 2008, 21:43
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Th__Bebe__Th píše:
jako nexapem ze "harmonia"...jakoze plynule prepnutie akordou???

Ake prepnutie akordov?
Nic sa neprepina... :lol:
Ide o to co vznikne spojenim viacerych tonov. A Harmonizacia je podlozenie melodie akordami... :wink:

Poslať 29 Dec 2010, 22:02
V.I.P.
V.I.P.

Takze podme poporiadku, :wink:

HARMONIA je nauka o akordoch /suzvukoch/ a ich vzajomnych vztahoch. Zakladny harmonicky material ziskavame z akordov postavenych na siedmich stupnoch durovych alebo molovych stupnic...
Pretoze akord je suzvuk najmenej troch tonov, tak aj harmonia, ak ma byt funkcne jasna, musi byt najmenej trojhlasna! Pre gitaristu je podstatne a potrebne, aby poznal aspon zaklady harmonie a harmonizacie...

pokracovanie nabuduce ... :wink:

Poslať 06 Mar 2011, 12:13
Grapf nováčik
nováčik

Vysvetlil by mi niekto prosim tu harmonizaciu na gitarach napr ja hram riff v E molovej stupnici a harmoniu do toho budem hrat v akom tone a v akej stupnici???? Kolko druhov harmonii existuje???? Videl som aj oktavove na tej istej stupnici... je nejaka stranka kde sa to da naucit aby tomu pochopil aj bezny smrtelnik????

Poslať 06 Mar 2011, 13:50
V.I.P.
V.I.P.

Grapf píše:
Vysvetlil by mi niekto prosim tu harmonizaciu na gitarach napr ja hram riff v E molovej stupnici a harmoniu do toho budem hrat v akom tone a v akej stupnici???? Kolko druhov harmonii existuje???? Videl som aj oktavove na tej istej stupnici... je nejaka stranka kde sa to da naucit aby tomu pochopil aj bezny smrtelnik????

Takto sa to ponimat neda, Hladat harmonizaciu na riff, resp. je to skrabanie sa na hlave dokola.
Najskor musis zvladnut zaklady harmonizovania, tzv. kadencie ako hlavne harmonizacne funkcie ale aj vedlajjsie - ostatne stupne stupnice. Myslim, ze nejake zaklady su tu na fore uz rozobrane, alebo si pozri tento moj kanal na You Tube, je tam tak tema, aj tri...

http://www.youtube.com/user/marianguitarsk

Späť na Teória