Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra Sebarealizácia Teória AKORDY, známy - nezámy to pojem.

AKORDY, známy - nezámy to pojem.

...akordy, stupnice a iné, rady a tipy či už pre začiatočníkov alebo pokročilých

Poslať 30 Jún 2009, 20:09
zetto129 Obrázok užívateľa
domáci pán
domáci pán

ehm tie akordy su cool pouzivam ako rozcvicku :)
btw.....asi to bude primitivne ale spytam sa....3zvuky a 4zvuky
to sa v pohode da spojit v akorodovom doprovode ze?
:oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
"makat, makat a este raz makat" to je kluc k uspechu :)

Poslať 01 Júl 2009, 21:21
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

zetto129 píše:
ehm tie akordy su cool pouzivam ako rozcvicku :)
btw.....asi to bude primitivne ale spytam sa....3zvuky a 4zvuky
to sa v pohode da spojit v akorodovom doprovode ze?
:oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Samozrejme, ved na gitare aj tak hras cez urciti -vacsimou sest- pocet strun, kde sa niektore tony v oktave opakuju... :wink:

Poslať 02 Júl 2009, 16:46
domáci pán
domáci pán

heh okej ja sa len pytam...lebo akoze s teoriou akordou by problem nebol ...horise je potom ich poskladat do dajakej pesnicky :-D:-D:-D

cize taka mini otazka v stupnicic Cdur mozem hrat akordy C C6 C7 Cmaj Cmaj7 atd vsetky mozne akordy od C (okrem molovych) a bude to zniet?

Poslať 02 Júl 2009, 16:51
urmo Obrázok užívateľa
domáci pán
domáci pán

zetto129 píše:
heh okej ja sa len pytam...lebo akoze s teoriou akordou by problem nebol ...horise je potom ich poskladat do dajakej pesnicky :-D:-D:-D

cize taka mini otazka v stupnicic Cdur mozem hrat akordy C C6 C7 Cmaj Cmaj7 atd vsetky mozne akordy od C (okrem molovych) a bude to zniet?

No C7 nemožeš, lebo to obsahuje ton Bb. Ostatne ano.

Poslať 02 Júl 2009, 20:43
domáci pán
domáci pán

urmo píše:
zetto129 píše:

No C7 nemožeš, lebo to obsahuje ton Bb. Ostatne ano.

tan Bb nieje v stupnici ze...kvoli tomu....? :)

viem ze vam moje otazky pridu hlupe, banalne...ale som rad ked sam sebe viem povedat preco to tak nema byt ako byt to len mechanicky nauceny ze toto nie a nevediet preco... :) dufam ze sa nehnevate :)

Poslať 02 Júl 2009, 22:54
urmo Obrázok užívateľa
domáci pán
domáci pán

nie nie C7 ma Bb, tym padom je to akord z inej stuponice. Keby mas vyslovene pesničku v c-dur (ionska), tak tam musis co sa tyka septakordov daval velke septimy. Ine by to bolo keby mas song v mixolydickej, ktora Bbčko ma. Ale to si nevsimaj, do modov sa nehrn, iba sa pomotaš. :wink:

Poslať 03 Júl 2009, 12:18
domáci pán
domáci pán

urmo píše:
nie nie C7 ma Bb, tym padom je to akord z inej stuponice. Keby mas vyslovene pesničku v c-dur (ionska), tak tam musis co sa tyka septakordov daval velke septimy. Ine by to bolo keby mas song v mixolydickej, ktora Bbčko ma. Ale to si nevsimaj, do modov sa nehrn, iba sa pomotaš. :wink:

momentalne som sa k modom dostal :-D teda ason podla marianovej univerzity.....takze idem porezriet temu tu na fore (sa mi zda ze som tu taku videl... )

a inak Bb myslis Hes(Ais)? (cize oficialne iba B) :)

cize zhrnutie..ak hram v cdur ionsky mozem hrat vsetky akordy ktorych tony su v stupnici Cdur (C[C-E-G], C4[C-F-G], C6[C-E-G-A],Cmaj7[C-E-G-H], atd atd.... ?....uvaztujem spravne alebo zase trepem koniny? :)

btw urmo...mal by som ti aspon cokoladu kupit :) 8)

Predchádzajúci

Späť na Teória