Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra Sebarealizácia Teória STUPNICE, kto sa má v nich vyzna?? Načo vôbec sú?

STUPNICE, kto sa má v nich vyzna?? Načo vôbec sú?

...akordy, stupnice a iné, rady a tipy či už pre začiatočníkov alebo pokročilých

SoB Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

gumm píše:
Potrebujem konkrétne vysvetlenie. Aký je rozdiel medzi stupnicou durovou a molovou ale nie len teoreticky ale ako to poznám podľa sluchu? Moj známy, dlhoročný muzikant to rozozná bez toho aby sa mi pozeral na hmatník čo hrám! :P

Sadaj slnko sadaj--Slovak Blues
Zistis po niedlhom case..dur vesele-moll-ospale smutne
,,Shut Up and play yer fuckn guitar..´´

>Frank Zappa<

SoB Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

marianguitar píše:
Stupnice tvoria jeden zo základných pilierov pre fungovanie improvizácie a pre stavbu gitarových (ale nielen gitarových) sól. Ak poznáš aspoň základné stupnice a vieš ich aj prakticky zahrať na hmatníku gitary máš o krok bližšie k tomu že "splodíš" aj nejakú tú vyhrávku či vlastné sólo. Alebo niečo zaimprovizuješ. 8)

Ako to ze poznam jedinu jednu stupnicu a to Cdur a pritom moje´´postupky´´maju cim dalej tym viac hlavy a paty?/tym myslim ze zneje v pohode/--aj som si to vyskusal..predohral som si stupnicu a pak som kukol a s vynimkou dvoch tonov som trafil../je mi potreba vediet nazvy tych stupnic??ved ich je asi 100

>Frank Zappa<

marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

SoB píše:
Ako to ze poznam jedinu jednu stupnicu a to Cdur a pritom moje´´postupky´´maju cim dalej tym viac hlavy a paty?/tym myslim ze zneje v pohode/--aj som si to vyskusal..predohral som si stupnicu a pak som kukol a s vynimkou dvoch tonov som trafil../je mi potreba vediet nazvy tych stupnic??ved ich je asi 100

No ono je to tak, ze vseho s mirou :lol: .
Ale na druhej strane netreba za to skryvat vlastnu pohodlnost /tato poznamka nie je mienena konkretne ne teba ale vseobecne/. Postupom casu sa veci aj tak vykristalizuju.... :wink:
Biflovat sa to rozhodne nemusis 8) .

SoB Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

marianguitar píše:
SoB píše:

No ono je to tak, ze vseho s mirou :lol: .
Ale na druhej strane netreba za to skryvat vlastnu pohodlnost /tato poznamka nie je mienena konkretne ne teba ale vseobecne/. Postupom casu sa veci aj tak vykristalizuju.... :wink:
Biflovat sa to rozhodne nemusis 8) .

Biflovat sa odmietam..ci teoriu ci nejake skladby ´´idolov´´ ako Satriani &Co./skopiroval som 2 a dost/.to neni premna dolezite..Noty zrejma tiez nebudu az take dolezite kedze nexcem hrat vo filharmonii..Myslim ze staci vediet ked ti povie banda ze ideme Cdur alebo Hmol a ides..alebo sa mozno mylim..no jak vravis vykristalizuje sa neskor..teoriu si doplnam a mal by kazdy aspon kusok i ked nexce vyucovat v gitarovej skole/lebo to patri ku mojmu pohodliu a tak tiez relaxujem/ aj ked niekedy v praxi neviem vobec co co znamena..ale to mi nevadi..som trochu sukromnik a na prilezitost si skutocne zahrat s bandou este len cakam..

>Frank Zappa<

V.I.P.
V.I.P.

SoB píše:
Biflovat sa odmietam..ci teoriu ci nejake skladby ´´idolov´´ ako Satriani &Co./skopiroval som 2 a dost/.to neni premna dolezite..Noty zrejma tiez nebudu az take dolezite kedze nexcem hrat vo filharmonii..Myslim ze staci vediet ked ti povie banda ze ideme Cdur alebo Hmol a ides..alebo sa mozno mylim..no jak vravis vykristalizuje sa neskor..teoriu si doplnam a mal by kazdy aspon kusok i ked nexce vyucovat v gitarovej skole/lebo to patri ku mojmu pohodliu a tak tiez relaxujem/ aj ked niekedy v praxi neviem vobec co co znamena..ale to mi nevadi..som trochu sukromnik a na prilezitost si skutocne zahrat s bandou este len cakam..

Ak je Satriani idiot tak neviem. Si asi moc moc dobry... :(
To si prehnal takto sa vyjadrovat o takom panovi muzikantovi.... :x
Pritom urcite na neho nemas ani z rychlika, nic v zlom.... :?
Naposledy upravil marianguitar dňa 31 Jan 2008, 20:48, celkovo upravené 2

Poslať 31 Jan 2008, 14:38
styrioci Obrázok užívateľa
ADMIN

vsak ho nechaj, jazz je vysoka skola hudby..ostatne su len podredne zanre :wink:

ja sa teoriu tiez viacmenej nebiflim, ovlada nejake zaklady..ale ked nieco hram, alebo ucim sa hrat, tak sa snazim pochopit nejake tie suvislosti, ze preco asi hram tu a nie inde 8)
Obrázok

Poslať 31 Jan 2008, 15:00
V.I.P.
V.I.P.

styrioci píše:
vsak ho nechaj, jazz je vysoka skola hudby..ostatne su len podredne zanre :wink:
ja sa teoriu tiez viacmenej nebiflim, ovlada nejake zaklady..ale ked nieco hram, alebo ucim sa hrat, tak sa snazim pochopit nejake tie suvislosti, ze preco asi hram tu a nie inde 8)

No vsak ja SOB-ovi nenadavam, len sa mi nepaci jeho vyjadrenie k takemu gitaristovi. Asi by sa mi to nepacilo aj keby sa tak vyjadril aj o ostatnych znamych dobrych gitaristoch. :?

Poslať 31 Jan 2008, 17:09
SoB Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

marianguitar píše:
styrioci píše:

No vsak ja SOB-ovi nenadavam, len sa mi nepaci jeho vyjadrenie k takemu gitaristovi. Asi by sa mi to nepacilo aj keby sa tak vyjadril aj o ostatnych znamych dobrych gitaristoch. :?

Sme sa nerozumeli panove..Respekt mam pred muzikantmi ako je Satriani and Co. ale ich hudbu nemienim a nikoho muziku nemienim kopirovat/teda ucit sa hrat ich pesnicky a odrbavat milionkrat/-aby sme si rozumeli.Kopiroval som pesnicky ked som mal 15rokov lebo som bol z toho paf..Skus akopirovat McLaughlina alebo DiMeolu.--tak pridete na to ze preco premna NEMA zmysel kopirovat Satrianiho.Poznam jeho kuchinu,respektujem ale uz nesledujem..Nie som pristipkar a nexcem sa mu podoboat..tot vsjo FYI
nikomu neberem jeho hudbu..
na Satrini and Co. ziadne krive slovo..boli moja ranna inspiracia
zrejma vas zmiatol Satriani ako idol v ´´...je tolko gitaristov odrbovacov Satrianiho ze je z toho cloveku az zle tak aj preto sa odmietam zaradit a idem svoje..mam svoju hlavu

podotykam ze su to moje nazory a pokojne ignorujte..nemienim sa vas nijako dotknut
A neberem nikomu jeho hudbu
Ja nie som gitarova skola a tak sa rad dozviem nieco nove od ludi ktori zrejma maju skusenosti viac ako ja..
so stay Cool
8)
Naposledy upravil SoB dňa 31 Jan 2008, 18:53, celkovo upravené 1

>Frank Zappa<

Poslať 31 Jan 2008, 17:37
SoB Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

http://youtube.com/watch?v=_TsZ-9oHeFE&feature=related

btw..zrejma myslis ze on nanho ma.-on nanho tiez nema ani ty ani nikto iny a to uz len z toho dovodu ze kazdy je individualita a specificky svojim pismom..Ja nexcem pisat ako Satriani and Co.nexcem sa ani podobat..je vasa vec ked vam o toto ide.neberem vam nic..Elvis je Kult..
krasa nie??som ironicky lebo takych su tony
nie je umenie kopirovat

>Frank Zappa<

Poslať 31 Jan 2008, 19:46
ADMIN

len taka poznamka - trosku mam problem chapat co pises :lol: (nakoniec pochopim, len ten tvoj prejav je taky vselijaky)

ved kazdy si ide vlastnou cestou, nie? to, ze sa naucim satrianiho skladbu preto, ze sa mi paci alebo ze mam pocit, ze mi to moze nieco dat a zdokonalit moju hru predsa este neznamena, ze sa chcem na neho podobat a kopirovat ho, nie? :)
vsetci hrame preto, lebo nas to bavi a ak ma bavi hrat satrianiho tak na tom nevidim nic zle. ty mas tiez nejaku hudbu rad, mas niekoho koho obdivujes v ramci tej hudby, pocuvas ju a to ta ovplyvnuje - aj ked si myslis, ze ides vlastnou cestou :wink:

k tomu chalanovi na videu: ok naucil sa skladbu, podoba sa to na satiraniho..je to umenie naucit sa do bodky skladbu? nie je, s tym s tebou suhlasim, ale ten chalan ma moj respekt lebo na sebe makal aby sa tu skladbu naucil zahrat tak, ako ju zahral..
Obrázok

Poslať 31 Jan 2008, 20:53
V.I.P.
V.I.P.

SoB píše:
btw..zrejma myslis ze on nanho ma.-on nanho tiez nema ani ty ani nikto iny a to uz len z toho dovodu ze kazdy je individualita a specificky svojim pismom..Ja nexcem pisat ako Satriani and Co.nexcem sa ani podobat..je vasa vec ked vam o toto ide.neberem vam nic..Elvis je Kult..
nie je umenie kopirovat

Napisem najprv k mojmu prispevku, co som sa tak rozohnil:
Ospravedlnujem sa, ja som zle precital, namiesto idolov som si domyslel idiot /v tej chvili som nim bol asi ja/ :oops: Sorry sob!!! :?

A teraz poznamka k tomu videu:
Ale zahral to slusne, bodaj by vsetci gitaristi vedeli hrat aspon tak /hoci ziaden zazrak/. A mala poznamocka na zaver: Myslim ze mastil na PEAVEY JSX a aj boxe 412-JSX.... :wink:

Poslať 31 Jan 2008, 21:09
ADMIN

jj aj ibanes JS, aj to tusim bola skladba od satrianiho..asi ho vobec nema rad :lol:
Obrázok

Poslať 31 Jan 2008, 21:52
SoB Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

styrioci píše:
len taka poznamka - trosku mam problem chapat co pises :lol: (nakoniec pochopim, len ten tvoj prejav je taky vselijaky)

ved kazdy si ide vlastnou cestou, nie? to, ze sa naucim satrianiho skladbu preto, ze sa mi paci alebo ze mam pocit, ze mi to moze nieco dat a zdokonalit moju hru predsa este neznamena, ze sa chcem na neho podobat a kopirovat ho, nie? :)
vsetci hrame preto, lebo nas to bavi a ak ma bavi hrat satrianiho tak na tom nevidim nic zle. ty mas tiez nejaku hudbu rad, mas niekoho koho obdivujes v ramci tej hudby, pocuvas ju a to ta ovplyvnuje - aj ked si myslis, ze ides vlastnou cestou :wink:

k tomu chalanovi na videu: ok naucil sa skladbu, podoba sa to na satiraniho..je to umenie naucit sa do bodky skladbu? nie je, s tym s tebou suhlasim, ale ten chalan ma moj respekt lebo na sebe makal aby sa tu skladbu naucil zahrat tak, ako ju zahral..

jasna vec ze nieco malo ano..insparacie je dolezita..myslim tym to ze tak ako ma Satriani vlastny styl tak pracujem na svojom tiez..odkukal som x veci ked som zacinal ale teraz modelujem svoje..teda snazim sa..
Su davy takych ludi co sa naucia kadeco..ani by ste nepovedali..obdiv ze tokazu tolko nad tym sediet a kopirovat do bodky..-no za tie miliony minut by kludne splodili nieco svoje vlastne../ak maju bunky/..Ale klobuk dole tak isto pred ludmi co skopiruju Malmsteena :) -tomu rzikam drill :D

>Frank Zappa<

Poslať 31 Jan 2008, 21:54
SoB Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

marianguitar píše:
SoB píše:
nie je umenie kopirovat

Napisem najprv k mojmu prispevku, co som sa tak rozohnil:
Ospravedlnujem sa, ja som zle precital, namiesto idolov som si domyslel idiot /v tej chvili som nim bol asi ja/ :oops: Sorry sob!!! :?

A teraz poznamka k tomu videu:
Ale zahral to slusne, bodaj by vsetci gitaristi vedeli hrat aspon tak /hoci ziaden zazrak/. A mala poznamocka na zaver: Myslim ze mastil na PEAVEY JSX a aj boxe 412-JSX.... :wink:

its ok..viem ze moj pisomny prejav je akysi neohrabany no naozaj nikoho nexcem urazit..
So keep up the good work

>Frank Zappa<

Poslať 01 Feb 2008, 20:16
SoB Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

>Frank Zappa<

PredchádzajúciĎalší

Späť na Teória