Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra Sebarealizácia Teória Ako dalej?

Ako dalej?

...akordy, stupnice a iné, rady a tipy či už pre začiatočníkov alebo pokročilých

Poslať 05 Jan 2012, 19:35
Zelenáč nováčik
nováčik

Dobrý den, chcel by som sa posunut v mojej hre na gitare o (vacsi) krok dopredu ale neviem kde a ako zacat. Hram asi styri roky,zakladne akordy ovladam (dur,mol, 7, a pod.), aj nejake tie rytmy. Dokazem najst akordy k pesnickam podla sluchu,aj sa naucit zlozitejsie veci,ale stale to trva dost dlho (cca do desat min.),neviem sa dostat za tuto hranicu.Nikdy som nepraktizoval ziadne gitarove cvicenia a ziadnu teoriu neovladam,ucil som sa len na zaklade gitarovych schem akordov. Co dalej? Mojim cielom je vediet pohotovo vyhladat akordy na nejaku melodiu ci piesen a vediet tiez vytvorit nejaky ten solo-doprovod. Mam zacat teraz cvicit nejake stupnice, alebo co zacat ako prve,aby v tom bol nejaky sled? Resp. ako ste postupovali vy, tí už teraz gitarovo zdatnejsi? Diky moc za vase rady. :D

Poslať 06 Jan 2012, 18:19
Joe5263 okukávač
okukávač

Tak jednoznačne sa musíš naučiť stupnice, keď chceš hrať sólo tak to musíš ovládať a vedieť ku ktorému akordu ktorá stupnica harmoniacky sedí...
My Gear:
Ibanez RG370DXL
Cort X-2 BK LH
Korg AX5G
Peavey ValveKing Royal 8

Poslať 07 Jan 2012, 16:16
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

AK poznš akordy a nejake rytmy, to ešte nie je výhra.
Mal by si pozať súvoslosti medzi tónmi, intervalmi, stupnicami a akordami a nad tym zvládať (aspon zakladu) teoriu harmonie a harmonizacie...
PS. Neviem odkial si, poskytujem aj doučovacie kurzy, aj online... 8)

Poslať 07 Jan 2012, 17:08
Zelenáč nováčik
nováčik

Marianguitar,no ved prave to,ze to nie je ziadna vyhra..Ked mne tie tebou spominane suvislosti zatial nic nehovoria,fakt by sa mi zisiel nejaky ten kurz na objasnenie problematiky,pretoze sam sa cez to asi sotva preluskam,ako tak zbezne pozeram..Na Vianoce sa mi narodila dcera, doma poldruha rocny syn,tak si asi vies predstavit ako je to s mojim casom,som rad,ak si cez den najdem aspon pol hodinky na gitaru,ale urcite nechcem skoncit len pri tych akordoch.Len neviem odkial zacat,ked je tej teorie strasne kvantum..

Späť na Teória