Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra Sebarealizácia Teória prax

prax

...akordy, stupnice a iné, rady a tipy či už pre začiatočníkov alebo pokročilých

Poslať 18 Feb 2011, 12:22
zetto129 Obrázok užívateľa
domáci pán
domáci pán

vždy ma zaujímala jedna vec...ako vlastne veľký umelci tvoria skladby?

veľa som už čítal o teorii, čo kde patri, co s cim znie a co s cim neznie, ale tvorite len na zaklade teorie? aku rolu zastáva osobný vkus v tvorbe?
predsa len, nikto netvorí skladby tak, že sa rozpíše na kus papiera a nástroja sa ani nedotkne..aj keď ovláda teoriu dokonale nie?...
"makat, makat a este raz makat" to je kluc k uspechu :)

Poslať 18 Feb 2011, 12:28
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Urcite netvori sa len na zaklade teoretickych znalosti ale aj vrodene danosti = talent, ktory ale moze driemat aj v zdanlivo nenapadnom jedincovi... :lol:

Ale styl a poplatnost vytvorenej skladby a vobec aj zameranie k zanru v ktorom dany hudobnik tvori je velmi poplatny znalostiam a to plati vseobecne. Ten. kto ma chabe zaklady a pozna tak tri zakladne akordy, a tvoti, tak vytvoti 3-akordovu skladbu, tym nechcem povedat, ze to nebude pekne a mile a ze to nezaujme, len chcem poukazat na suvstaznosti... :arrow:

Ak toho niekto vie viacej, automaticky, pri svojom komponovani - tvorbe uplatni v tejto praxi hlbsie znalosti a takmer s istotou pouzije napr. bohatsiu harmoniu, premyslenejsie sola atd... :wink:

A je toho aj viacej, co by sa v tejto veci dalo poukazat... 8)

Späť na Teória