Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra Sebarealizácia Teória H = B ako to je možné?

H = B ako to je možné?

...akordy, stupnice a iné, rady a tipy či už pre začiatočníkov alebo pokročilých

Poslať 10 Jún 2007, 23:00
gumm Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

Už dlhšie si všímam,že značenie na gitarových strunách je rôzne, tedy vlastne označenie struny "h" repektíve "b". Ako to je možné? Vysvetlí mi to niekto?
Dikes. :oops:
Máme pred sebou stále a stále nové méty!

Poslať 10 Jún 2007, 23:12
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

gumm píše:
Už dlhšie si všímam,že značenie na gitarových strunách je rôzne, tedy vlastne označenie struny "h" repektíve "b". Ako to je možné? Vysvetlí mi to niekto?

Skus si precitat toto PDF-ko.
http://www.lidlmusic.sk/images/mmgu/GU2_strana10.pdf
Nie je to kompet, ak budes mat zaujem pripojim aj pokracovanie. Ale v strucnosti ide to to co je tam na zaver napisane. Anglani pouzivaju pre oznacenie VII. stupna stupnice "B", nemci a aj my (kedze u nas historicky vychádzame s nemeckej notacie) "H".

Poslať 11 Jún 2007, 15:35
klocek Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

gumm píše:

Skrátene, je to pri poltonovom slede:
Nemecka notacia: A - B - H
dohodnute pravidla: A - Bb - H
Anglicka notacia: A - Bb - B
Nech žije muzika a muzikanti!

Poslať 22 Jún 2007, 21:16
MarekM Obrázok užívateľa
RESISTOR [odpor]
RESISTOR [odpor]

Nemám nejak chuť čítať si to pdfko, ale načo vlastne je to Hčko dobré tam pliesť? Veď v anglickej notácii ide všetko pekne zaradom dokola, pri našej je tam to pre mňa nelogické H, alebo Bb je v našej B.
Zrejme sa našiel niekto, kto sa nudil, a rozhodol sa skomplikovať umelcom život a vymyslel to H(tak ako napr. týpek, čo vymyslel tvrdé i). :lol:
Fender Stratocaster MiM w/ Dimarzio Area Pickups => Roland Cube 30X
Ibanez AG-75 semi-hollow => Epi Valve Jr
Washburn J28 S12DL 12string acoustic
Marris J220M

Poslať 22 Jún 2007, 21:26
mupino Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

MarekM píše:
Nemám nejak chuť čítať si to pdfko, ale načo vlastne je to Hčko dobré tam pliesť? Veď v anglickej notácii ide všetko pekne zaradom dokola, pri našej je tam to pre mňa nelogické H, alebo Bb je v našej B.
Zrejme sa našiel niekto, kto sa nudil, a rozhodol sa skomplikovať umelcom život a vymyslel to H(tak ako napr. týpek, čo vymyslel tvrdé i). :lol:

Myslim ze marianguitar pisal citaciu ako sa to historicky vyvijalo. A nie som si isty, ci starsi muzikanti budu s tvojim notopisom suhlasit. Cele by som to zjednodusil v tom, ze kym angicania ked napisu B myslia ton A o dva poltony vyssie, kdezto nemci tonom B myslia o 1/2 tonu vyssi ton ako je A. :evil:
Girarista rocker

Poslať 27 Jan 2008, 20:20
berg*er Obrázok užívateľa
domáci pán
domáci pán

MarekM píše:
Zrejme sa našiel niekto, kto sa nudil, a rozhodol sa skomplikovať umelcom život a vymyslel to H(tak ako napr. týpek, čo vymyslel tvrdé i).
:lol:

Suhlasim s tebou,lepsie si to nemohol povedat..
<^>
Naposledy upravil berg*er dňa 29 Jan 2008, 06:11, celkovo upravené 1
"Life is tough when you taste good"

. ...The best gets better...

Poslať 27 Jan 2008, 21:32
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

berg*er píše:
MarekM píše:
Zrejme sa našiel niekto, kto sa nudil, a rozhodol sa skomplikovať umelcom život a vymyslel to H(tak ako napr. týpek, čo vymyslel tvrdé i).
:lol:

Suhlasim s tebou,lepsie si to nemohol povedat..

Ten problem priniesol vyvoj a rozne kultury (anglicke B, nemecke H). terajsia generaacia uz vychadza z anglickej nomenklatury. Ale pani uvedomte si ze nie ste len vy muzikanti, ktory hrate nove veci. Je kopu muziky starsiej krasnej, kde tieto problemy su a vystupuju. Ak by ste o tomto probleme nikdy nepoculi, asi by ste pri citani notoveho zapisu dost mali problemy.... :wink:
Teda ti, ktory by ste sa tomu venovali... :wink:

Späť na Teória