Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra Sebarealizácia Teória AKo držíte trsátko?

AKo držíte trsátko?

...akordy, stupnice a iné, rady a tipy či už pre začiatočníkov alebo pokročilých

Poslať 08 Jún 2007, 18:45
Jonso Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

Banálne čo? A možno nie! Dám ja najskôr.
Já držím trsátko = brnkátko = plectrum (odborne :oops: ) medzi palcom a ukazovákom pravej ruky, pekne na tesno (trčí len špička) a niekedy si pomáham aj prostredníkom, najmä pri trsátkových flažoletoch. Trsátka sme tu už rozoberali ale len pre doplnenie, moja hrúbka je 088 DUNLOPm STANDARD. :?
Yamaha RGX-321, kombo Marshall 8080S

Poslať 08 Jún 2007, 19:02
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Jonso píše:
Banálne čo? A možno nie! Dám ja najskôr.
Já držím trsátko = brnkátko = plectrum (odborne :oops: ) medzi palcom a ukazovákom pravej ruky, pekne na tesno (trčí len špička) a niekedy si pomáham aj prostredníkom, najmä pri trsátkových flažoletoch. Trsátka sme tu už rozoberali ale len pre doplnenie, moja hrúbka je 088 DUNLOPm STANDARD. :?

Tak tato vec nie je vobec banalna! Drzanie plectra velmi vypoveda o style, technike a systeme hry hraca.
Drzim podobne, pekne na tesno. Akurat pri arpeggio hre pouzivam zasadne len palec a ukazovak PR. 8)

Poslať 08 Jún 2007, 19:56
styrioci Obrázok užívateľa
ADMIN

medzi palcom a ukazovakom, vycnievajucu spicku si regulujem vytahovanim/zatahovanim trsatka podla potreby (napr pri brnkatkovych flazoletoch brnkatko zatiahnem aby vycnievajuca spicka bola co najmensia, pri vybrnkavackach ho vytahujem)
Obrázok

Poslať 08 Jún 2007, 22:15
gumm Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

Ja som na tom zatiaľ tak, že som rád, že to brnkátko udržím stabilne. Ale učím sa tak píšte. Všetko vyskúšam. :cry:
Máme pred sebou stále a stále nové méty!

Poslať 10 Júl 2007, 08:58
boris nováčik
nováčik

NO ja drzim brnkatko vyslovene medzi ukazovakom a palcom.Moc ku spicke sa tlacit nemusim kedze pouzivam jazz III a to je dost male takze pri spicke ste hned :-)

Poslať 10 Júl 2007, 11:48
GM_viktor Obrázok užívateľa
inventár
inventár

ja hram casto aj bez brnkatka, potom mam zhorene prsty :lol:
a tiez ho drzim skoro az uplne pri spicke, pri kilach kusok vyssie
treba hrat...je jedno na com, zo vsetkeho sa da dostat slusny zvuk...ale mesa to isti :)

Poslať 14 Apr 2008, 21:34
Th__Bebe__Th nováčik
nováčik

mno ja drzim brnkatko taak ze zakriwam asi 3stwrtiny z neho..aa teez medzi prstom a ukazowakom...aa newem jak wam aee mne sa najlepsie hra s brnkatkom IBANEZ HEAVY...gitara ma trosicku iny zwuk taky hlbsi..

Poslať 14 Apr 2008, 21:37
V.I.P.
V.I.P.

Th__Bebe__Th píše:
mno ja drzim brnkatko taak ze zakriwam asi 3stwrtiny z neho..aa teez medzi prstom a ukazowakom...aa newem jak wam aee mne sa najlepsie hra s brnkatkom IBANEZ HEAVY...gitara ma trosicku iny zwuk taky hlbsi..

Urcite to nie je tym, ze to je Ibanez... :lol:
Dunlop ma urcite vacsi vyber a aj overenejsiu kvalitu... :wink:

Poslať 14 Apr 2008, 21:52
Th__Bebe__Th nováčik
nováčik

dunplom s tym hraam powedcinou na akustickej gitare...aa brnkatka tejto znacki boli prwe ktore som zacala pouziwat...:D..

Poslať 14 Apr 2008, 22:18
ADMIN

marianguitar píše:
Urcite to nie je tym, ze to je Ibanez... :lol:

skor tym, ze Heavy
Obrázok

Poslať 23 Jún 2008, 16:09
hudobnik1992 nováčik
nováčik

ja trsatko drzim tiez na tesno a trci len spicka .....ta hra je potom uplne presnejsia a nezavadim ani trocha do struny na ktoru nehcem hrat ....no aspon si myslim ze to je tym drzanim :P ....a mam dunlop stubby triangle hrubka 3 mm, som sa docital ze ma tie rohy upravene na rychle trsanie......

Poslať 23 Jún 2008, 18:53
ADMIN

na rychle trsanie treba mat hlavne dobre nohy a nie rohy :lol:
Obrázok

Poslať 23 Jún 2008, 20:06
V.I.P.
V.I.P.

Poslať 23 Jún 2008, 20:36
Pyryngos Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

No ja pouzivam 2 hrubky trsatiek a to 88 na aktustiku a 73 na elektriku
:lol: nikde som tu nepostrehol moj styl drzania trsatka, tak ma opravte ak je to technicky nespravne, ked hram tak a to hlavne ked sa snazim hrat pasaze kde treba s trsatkom dost makat, tak si ho mierne naklonim zosimka, lepsie to potom ide. Ale nie som gitarista tak neviem ci sa to moze :(

Poslať 23 Jún 2008, 20:50
V.I.P.
V.I.P.

Pyryngos píše:
No ja pouzivam 2 hrubky trsatiek a to 88 na aktustiku a 73 na elektriku
:lol: nikde som tu nepostrehol moj styl drzania trsatka, tak ma opravte ak je to technicky nespravne, ked hram tak a to hlavne ked sa snazim hrat pasaze kde treba s trsatkom dost makat, tak si ho mierne naklonim zosimka, lepsie to potom ide. Ale nie som gitarista tak neviem ci sa to moze :(

No vo vseobecnosti plati, ze na doprovod sa pouzivaju tensie trsatka a na solovanie hrubsie, tak teraz neviem, ci to namas naopak. Jedine ze by si na elektrike hral tiez doprovod, ale ako je libo a zvyk. Ja som casom tiez zmenil hrubku trsatka (teraz pouzivam Dunlop standard 1.00 mm) ale stale laborujem... :wink:

Ďalší

Späť na Teória