Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra Sebarealizácia Teória AKo držíte trsátko?

AKo držíte trsátko?

...akordy, stupnice a iné, rady a tipy či už pre začiatočníkov alebo pokročilých

Poslať 24 Jún 2008, 21:10
hudobnik1992 nováčik
nováčik

tak mal som klasicke trsatka dvojky a trsalo sa tahsie s tym to ide ako po masle.....jedna skoda je ze som nikde nevidel trsatko trojku s protismikoveho materialu , lebo ked dlhsie hram tak sa mi spotia palce s ktorymi drzim trso ale to asi kazdemu :shock:

Poslať 01 Júl 2008, 10:37
Boris Belica Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

Dlhy cas som pouzival dunlop tortex 1.mm male spicate. Momentalne som presiel na dunlop big stubby 3.mm. Lepsie to drzi v ruke, ale este si nan zvykam. 8)
citát Braňa Progrockera: "Mam na haku ci je niekde gitara alebo nie je ... kaslite na gitary a radsej viac pocuvajte. ;-) "

Poslať 16 Júl 2008, 17:14
lednicky1 Obrázok užívateľa
domáci pán
domáci pán

Nechcem zakladat novy topic pre jednu otazku, ale chcem sa spytat, ci pouzivate hybrid picking ( brnkate aj trsatkom aj prstami na pravej ruke ) http://www.youtube.com/watch?v=w1CeiOrZ ... re=related , pretoze som sam na sebe zistil, ze lava ruka by mi aj v pohode stihala, ale najvacsi problem mam ked uz musim s brnkatkom prejst na dalsiu strunu. Hadam pochopite co myslim.
Berte prosim na mna ohlad, som zaciatocnik, este skoro nic neviem :)
Hram na Vintage V100 Les paul CS -> EMG 81/H3A, Gotoh tune-o-matic

Poslať 26 Apr 2009, 22:22
zetto129 Obrázok užívateľa
domáci pán
domáci pán

tak ja ho drzim tak 1/5 nad spickou....ked sa snazim solovat a riffujem..pri akordovej hre ho drzim dost na volno:)

hram na dunlop tortexe 1.14mm a je to fakt brutalne:)
"makat, makat a este raz makat" to je kluc k uspechu :)

Poslať 27 Apr 2009, 11:25
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

pre zetto129 K tomuto, co mas pod ciarou " ... ze je to preto lebo si sa vybodol na teoriu..." len tolko: teoria pomoze ale nie je to liek na vsetko, lebo technicke cvicenia a drill je nie menej dolezity. Idealne je to aspon ako tak sklbit oboje ... v :wink:

Poslať 27 Apr 2009, 14:40
domáci pán
domáci pán

marianguitar píše:
pre zetto129 K tomuto, co mas pod ciarou " ... ze je to preto lebo si sa vybodol na teoriu..." len tolko: teoria pomoze ale nie je to liek na vsetko, lebo technicke cvicenia a drill je nie menej dolezity. Idealne je to aspon ako tak sklbit oboje ... v :wink:

samozrejme suhlasim :)
ale ja som cely ten cas daval len prax a ked som sa koénecne rozhodol ze by som mohol aj nieco svoje vymysliet tak ta teoria mi trosku dost chyba :)
cize teraz to kombinujem dokopy:) pol dna teoria a pol dna teoria v praxi :)

Poslať 27 Apr 2009, 15:13
V.I.P.
V.I.P.

zetto129: len taka OT poznamka. Tie smajliky ti stale opravujem /neviem preco ma to irituje/ ale smajlik sa ti spravne zobrazi, ked das za slovom alebo poslednym pismenom medzeru... :wink:
Ak ju nedas, tak tam mas potom len tie znaky /napr. dvojbodkuso zatvorkou/. Skus na to mysliet, nech to dava taky zmysel ako to ma byt, diki... 8)

Poslať 27 Apr 2009, 16:19
domáci pán
domáci pán

marianguitar píše:
zetto129: len taka OT poznamka. Tie smajliky ti stale opravujem /neviem preco ma to irituje/ ale smajlik sa ti spravne zobrazi, ked das za slovom alebo poslednym pismenom medzeru... :wink:
Ak ju nedas, tak tam mas potom len tie znaky /napr. dvojbodkuso zatvorkou/. Skus na to mysliet, nech to dava taky zmysel ako to ma byt, diki... 8)

aj tu to tak hlupo funguje ? :D tak holt budem si musiet zvyknut :)

Poslať 27 Apr 2009, 20:02
V.I.P.
V.I.P.

zetto129 píše:
marianguitar píše:

OK, ved az tak o ic nejde, len to straca potom vyznam... :wink:

Poslať 27 Apr 2009, 20:15
domáci pán
domáci pán

marianguitar píše:
zetto129 píše:
marianguitar píše:

OK, ved az tak o ic nejde, len to straca potom vyznam... :wink:

no problem :) ja uz budem dobry chlapec :-D :-D :-D

Predchádzajúci

Späť na Teória