Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra Sebarealizácia Teória Ako vytvorit sólo?

Ako vytvorit sólo?

...akordy, stupnice a iné, rady a tipy či už pre začiatočníkov alebo pokročilých

Poslať 05 Mar 2009, 09:44
styrioci Obrázok užívateľa
ADMIN

Nováčik píše:
hadzem sem vzorku mojho "solovania"
Solo.mp3 - 10.32 MB
nic moc (mozno az hrozne) :cry: ale toto zo mna vyliezlo a kedze nemam hracske zrucnosti a nahravaciu techniku tak je z toho to co je...ale bolo aj lepsie (co sa tyka solovania)
je velmi sympaticke, ze sa snazis nieco ponahravat a podelit sa s nami, ale znova, ako bolo uz spomenute pri predchadzajucich tvojich ukazkach - viac cvicit, ucit sa oblubene skladby, pripadne sola, osvojit si rozne techniky prace s tonom (legatove techniky, vibrato, slide...). pretoze hoc aj nezahras rychlo, ale prave tymito technikami mozes tym par tonom dat nejaky vyraz/feeling, co niekedy povie viac ako rychly beh.. a samozrejme metronom a stupnice :wink: a cvicit synchronizaciu lavej a pravej ruky 8)
Obrázok

Poslať 05 Mar 2009, 16:04
Nováčik Obrázok užívateľa
štamgast
štamgast

cvicit sa snazim tak dlho ako to len ide...
marianguitar napísal:
Tak sem hod vzorku, pochval sa, nech mozeme posudit...

no a kedze sa mi predtym podarilo naozaj slusne solo zahrat tak som si povedl ze skusim znova...no teraz sa to nepodarilo :cry:
New begining :)

Poslať 05 Mar 2009, 16:13
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Nováčik píše:
cvicit sa snazim tak dlho ako to len ide...
marianguitar napísal:
Tak sem hod vzorku, pochval sa, nech mozeme posudit...
no a kedze sa mi predtym podarilo naozaj slusne solo zahrat tak som si povedl ze skusim znova...no teraz sa to nepodarilo :cry:

Pozor, ja ta tymto absolutne neodradujem. Je dobre ze si sa odvazil to sem dat...
Ale druha vec je, ze po vypocuti sa zase snazim ja tebe nejako pomoct sa posunut...
V tomto nejde o to cvicit ako dlho mozes, podstatne je cvicit ucelne a aj sa veci ucit...
K tomu aby si sa nieco zmysluplne naucil hrat /solovat/ treba aj nejaky zaklad ako som pisal uz predtym... 8)

Poslať 05 Mar 2009, 20:25
Nováčik Obrázok užívateľa
štamgast
štamgast

no ved ja cvicim a ucim tak ako mam od zakladov...a sem tam skusim neaku tu techniku...
New begining :)

Poslať 05 Mar 2009, 23:59
styrioci Obrázok užívateľa
ADMIN

Nováčik píše:
a sem tam skusim neaku tu techniku...

a mozno tu je chyba :) stiahni si nejake gitarove skoly, pripadne si pozri marianove ukazky tu na fore, ci jeho gitarovu univerzitu a prejdi si nejake tie cvicenia ;)
Obrázok

Poslať 26 Apr 2009, 21:17
zetto129 Obrázok užívateľa
domáci pán
domáci pán

Myslel som si (niekedy) ze je to sakra lahke..sak chtim gitaru a zacnem davat jak Gilbert, Friedman alebo taki :-D
no ked som tu gitaru chytil tak oops? a teraz co:)

momentalne studujem stupnice a v nich si skusam zasolovat :)

Predchádzajúci

Späť na Teória