Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra Sebarealizácia Teória ARPEGGIA-AKO NA TO?

ARPEGGIA-AKO NA TO?

...akordy, stupnice a iné, rady a tipy či už pre začiatočníkov alebo pokročilých

Pouzivate Arpeggia?

Ano
9
47%
Nie
3
16%
Neviem co to je arpeggio
7
37%

Celkom hlasov : 19

Poslať 31 Máj 2007, 22:32
ArEs Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

Takze toto je podla mna tema ktora urcite bude zaujimat nejedneho gitaristu .. vraj existuju dva druhy gitaristov .. ti co arpeggia pouzivaju a druha kategoria su ti co v zivote arpeggio nepouzili (a mozno ani nepouziju) .. takze by som od vas chcel aby ste sa vyjadrili ku ktoremu druhu gitaristov patrite .. a pokial patrite k tym ktori arpeggia pravidelne vyuzivaju pri svojej solovej hre chcel by som (a urcite nie len ja) vediet ake arpeggia pouzivate .. mohla by to byt tema pre pokrocilych ale urcite to zaujme aj tych co sa hrat len ucia .. popripade sem mozete pridavat linky na tieto arpeggia .. ja sam sem urcite coskoro nieco zavesim .. TAKZE PODME NA TO .. :wink:
Naposledy upravil ArEs dňa 31 Máj 2007, 22:58, celkovo upravené 1

Poslať 31 Máj 2007, 22:38
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Já osobne arpeggia pouzívam (aj keď momentálne na hru moc času nemám) al snazím sa denne venovat tomu aspon hodinku. Niekedy to ide niekedy nie. V jesenných a zimných mesiacoch - opät keď je čas cvičím aj 3 hodinky. Ale boli časy ked aj 6 hodín! 8)
V roku 2000 v časopise MUZIKUS som mal na túto tému celoročný seriál. práve som pozeral u nich na stránke. Bohuzial majú to tam prístupné len po rok 2001. Ale práve som napísal p. Svandovi, či by to nebolo mozné sprístupnit. 8)
Naposledy upravil marianguitar dňa 19 Apr 2008, 17:34, celkovo upravené 1

Poslať 31 Máj 2007, 22:53
Lukas Obrázok užívateľa
domáci pán
domáci pán

Dal som, ?e NIE ale učím sa ich. Zatiaľ ide len o jednoduché a správne arpeggio prekladanie prstov LR a systém brnkania trsátkom pri picking (PR) ruke. :(
H&K Cream Machine + kombo PEAVEY Valveking112 + FIRE-08 strat SSH

Poslať 31 Máj 2007, 22:55
obert Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

Nie nepouzívam. je to na má tazké a zatiaľ neviem ako by som to vyuzil. Asi len na zamachrovanie. :lol: :lol:
Elektroakustická gitara Nashville NW20CSB, Sguier Strat + kombo Nashville NW15R

Poslať 31 Máj 2007, 22:58
klocek Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

Pouzívam, ale len vo forme jednoduchých ale rýchlych rozkladov akordov. Niejaké extra vyrtuozity. Ale zase to čo viem mi ide pomerne dobre a rýchlo. Je to efektné a dobre to vyzerá takto zabrnknút. :D
Nech žije muzika a muzikanti!

Poslať 31 Máj 2007, 23:00
curahala Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

Nie neviem to zahrat. Treba k tomu veľa cvičit a já som dost lenivý. Radsej idem na pivo (hambím sa) :oops:

Poslať 31 Máj 2007, 23:12
gumm Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

Na gitare to neviem o čo ide. Ale kamos má synták a tam má arpeggiator. Má to s tým niečo spoločné? :oops: :oops: :oops:
Máme pred sebou stále a stále nové méty!

Poslať 01 Jún 2007, 08:55
styrioci Obrázok užívateľa
ADMIN

k tomu, ze niektori gitaristi ich nikdy nepouzili a ani nepouziju. mozno ich pouzili len o tom ani nevedia :wink:

ja pouzivam zatial jednodduche 2-3strunove, ucim sa...ale solovou hrou by som to nenazyval :lol:
Obrázok

Poslať 01 Jún 2007, 16:48
Jonso Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

Dal som ano, aj keď je to iba v začiatkoch. Vayovské alebo Malmsteenovské arpégio riffy to rozhodne nie su. Ale ak sa tu niečo vyskytne rád sa poučím. 8)
Yamaha RGX-321, kombo Marshall 8080S

Poslať 11 Júl 2007, 08:53
boris nováčik
nováčik

Nooo pre mna zaujimava tema pretoze zatial sa venujem pri solovani
1,Picking
2,arpegio
3,taping
4,double hand taping

Takze tema arpegios ma nesmierne zaujima kedze z tychto 4 veci mam prave s arpegios najvacsie problemy.Takze sem z radami

Poslať 11 Júl 2007, 10:49
V.I.P.
V.I.P.

boris píše:
1,Picking
2,arpegio
3,taping
4,double hand taping
Takze tema arpegios ma nesmierne zaujima kedze z tychto 4 veci mam prave s arpegios najvacsie problemy.Takze sem z radami

Ide ale o to boris, ze ci v praxi touto technikou budes aj hrat. Lebo ja aj v casoch ked som cvicil 6 hodin denne a bol som v arpeggiach dost namakany (aspon v tom co som bol nauceny) som ich v praktickom solovani (vo vlastnych solach) prakticky nevyuzival. :( 8)

Poslať 11 Júl 2007, 11:57
boris nováčik
nováčik

marianguitar píše:
boris píše:
1,Picking
2,arpegio
3,taping
4,double hand taping

Ide ale o to boris, ze ci v praxi touto technikou budes aj hrat. Lebo ja aj v casoch ked som cvicil 6 hodin denne a bol som v arpeggiach dost namakany (aspon v tom co som bol nauceny) som ich v praktickom solovani (vo vlastnych solach) prakticky nevyuzival. :( 8)

Tak ale neni to na skodu veci, arpeggia sa mi pacia po zvukovej stranke, rad by som ich vyuzival a dalsia vec je ta ako ste sam povedali, ze aj ked ste ich nepouzivali,vedeli ste ich namakane:-), tak preco nie ja :-)

Poslať 11 Júl 2007, 19:41
V.I.P.
V.I.P.

boris píše:
marianguitar píše:
boris píše:
1,Picking
2,arpegio
3,taping
4,double hand taping

Tak ale neni to na skodu veci, arpeggia sa mi pacia po zvukovej stranke, rad by som ich vyuzival a dalsia vec je ta ako ste sam povedali, ze aj ked ste ich nepouzivali,vedeli ste ich namakane:-), tak preco nie ja :-)

Ak to beries s tohto pohladu a hladiska, tak preco nie :lol: 8)

Poslať 11 Júl 2007, 21:22
GM_viktor Obrázok užívateľa
inventár
inventár

ti co to tu cvicite by ste mohli poradit zaciatocnikom ako nato...nejake videa a trochu obkecat o com to je a ako sa to spravne ma robit, nejake cvicenia na zaciatky a postupne pridavat obtiaznost :wink:
treba hrat...je jedno na com, zo vsetkeho sa da dostat slusny zvuk...ale mesa to isti :)

Poslať 11 Júl 2007, 21:42
V.I.P.
V.I.P.

GM_viktor píše:
ti co to tu cvicite by ste mohli poradit zaciatocnikom ako nato...nejake videa a trochu obkecat o com to je a ako sa to spravne ma robit, nejake cvicenia na zaciatky a postupne pridavat obtiaznost :wink:

Chystam sa sem hodim komplet temu, len akosi nestiham s obrazkami. Bez nich je to takzo opisovat a rozvijat. Ale skusim to v ramci moznosti urychlit, ale kedy to bude neslubujem... :(

Ďalší

Späť na Teória