Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra Oznámenia Pripomienky Způsob psaní příspěvků ve foru

Způsob psaní příspěvků ve foru

...ešte sa len rozbiehame, tak píšte pripomienky ako to tu zlepšiť

karelj Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

Ahoj Mariane,

mohl by jsi mne odkázat na místo , kde je popsaný způsob psaní ve foru, hlavně :
- jak na odrážky
- Upload obrázků
- různé věci jako barvy a URL
používáme pro vývoj SW podobný nástroj a některé věci se mi tu nechatají.
Může to být třeba nepodporaovaným browserem (Google Chrome) ?[/list]
ing. Karel Jačko

Poslať 07 Dec 2008, 14:07
styrioci Obrázok užívateľa
ADMIN

- odrazky sa zadavaju rucne, pripadne aj cez tagy "list", ale to som este nikdy nepouzil :)
- obrazky sa daju nalinkovat z netu pomocou IMG tagov, podobne aj linky pomocou URL tagov (na vsetko su prislusne tlacitka v liste nad textboxom, do ktoreho pises text prispevku)
- podobne je to s farbou a velkostou pisma, oznacis text a v liste vyberies farbu/velkost. vybrany text sa ti automaticky da sam do prislusnych tagov
Obrázok

Poslať 07 Dec 2008, 14:16
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Karle, nie som expert na tieto veci ale myslim, ze ti cca viem odpovedat, ak sa mylim, prosim vacsi odbornici na tieto veci, opravte ma:
1/ Neviem ake odrazky mas na mysli ale uvodzovky vkladam normalnes klavesnice (ale ty asi myslis nieco ine)...
2/ Upload obrazkov je mozne dvomi sposobmi. prvy je ak mas plny pristup na nas server,co nema okrem hlavneho admina (Ares) a mna nikto. Druha moznost je (ak sa tieto obrazky co chces pouzit uz niekde na nete nachadzaju), tak sa toto da tu zobrazit odhazom
3/ URL linky sa robia obdobne ako druha varianta bodu 2/
4/ Farby a velkost pisma robis velmi jednoducho tu a sice:
- Farba: staci pri priprave prispevku (v edite) kliknut na roletku Farba pisme (je tam predvolene ze Východzia) a v roletke vybrat potrebnu farbu.
- Rovnako velkost pisma staci kliknut na roletku Veľkost písma (predvolena Východzia) a vybrat z niekolkych ponukanych velkosti)...
- umiestnenie URL linky staci vlozit platnu linku a tuto si oznacit. potom klikni hore vpravo na tlacidlo URL a mas link.
- Ak existuje niekde na nete potrebny obrazok rovnako staci tento link nan vlozit do prispevku oznacit ho a potom kliknut na tlacidlo druhe z prava (Img) a mas obrazok v prispevku....

Neviem, ci ti toto aspon na zatial staci, ak treba nieco viac, spojim ta s adminom Romanom (Ares) a on by mohol obrazky nataat priamo na nas server. Alebo to urobim ja. Staci mi poslat obrazok, oznacit ho napr. obr-01 a do textu napises na miesto kde ma byt obrazok obr-01 a ja ho tam vlozim...

Poslať 07 Dec 2008, 14:36
karelj Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

OK, odrážkami se rozumí právě to co většinou všichni potřebujeem psát
jako:

- Něco
- Něco jiného
- Něco třetího

resp:

1 .
2.
3.

Na to by měly být ty tlačítka s List ale ty se mi nějak nedaří použít. S těmi obrázky stačí, dám je u sebe na wikipedii a sem tedy jen nalinkuji přes URL

marianguitar píše:
Karle, nie som expert na tieto veci ale myslim, ze ti cca viem odpovedat, ak sa mylim, prosim vacsi odbornici na tieto veci, opravte ma:
1/ Neviem ake odrazky mas na mysli ale uvodzovky vkladam normalnes klavesnice (ale ty asi myslis nieco ine)...
2/ Upload obrazkov je mozne dvomi sposobmi. prvy je ak mas plny pristup na nas server,co nema okrem hlavneho admina (Ares) a mna nikto. Druha moznost je (ak sa tieto obrazky co chces pouzit uz niekde na nete nachadzaju), tak sa toto da tu zobrazit odhazom
3/ URL linky sa robia obdobne ako druha varianta bodu 2/
4/ Farby a velkost pisma robis velmi jednoducho tu a sice:
- Farba: staci pri priprave prispevku (v edite) kliknut na roletku Farba pisme (je tam predvolene ze Východzia) a v roletke vybrat potrebnu farbu.
- Rovnako velkost pisma staci kliknut na roletku Veľkost písma (predvolena Východzia) a vybrat z niekolkych ponukanych velkosti)...
- umiestnenie URL linky staci vlozit platnu linku a tuto si oznacit. potom klikni hore vpravo na tlacidlo URL a mas link.
- Ak existuje niekde na nete potrebny obrazok rovnako staci tento link nan vlozit do prispevku oznacit ho a potom kliknut na tlacidlo druhe z prava (Img) a mas obrazok v prispevku....

Neviem, ci ti toto aspon na zatial staci, ak treba nieco viac, spojim ta s adminom Romanom (Ares) a on by mohol obrazky nataat priamo na nas server. Alebo to urobim ja. Staci mi poslat obrazok, oznacit ho napr. obr-01 a do textu napises na miesto kde ma byt obrazok obr-01 a ja ho tam vlozim...
ing. Karel Jačko

Späť na Pripomienky