Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra GuitarMania Efekty a príslušenstvo Aku masinu do racku na skreslenia?

Aku masinu do racku na skreslenia?

...krabičky, multiefekty a iné

Ktory efekt by ste brali vy?

Marshall JMP-1
0
Nehlasovalo
Roctron Piranha
2
18%
SansAmp PSA-1
3
27%
nieco ine
6
55%

Celkom hlasov : 11

GM_viktor Obrázok užívateľa
inventár
inventár

Zdravim gitaristi
takze znova riesim dilemu :lol: S kamosmi sme dali dokopy kapelu, dalsiu, kde potrebujem vela roznych nastaveni, lebo hrame coovery, od blues.rocku po neviem jaky tvrdy metal...mam dobry aparat, ktory vsetko zvladne, ale jediny problem je, ze som lenivy chodit po kazdej pesnicke tocit s potenciometrami zvuk na tu konkretnu pesnicku....viem ze mi moze byt jedno s akym zvukom to hram, ale potrpim si :P
takze poradte nejaku masinku do racku s ktorou vytiahnem pekelne skreslenie - od cistuckeho az po hi-gain...ktora ma dost presetov...do uvahy pripada marshall JMP-1, rocktron piranha, sansamp PSA-1 (ci ako sa to vola :) ) a keby poznate aj nieco ine tak napiste...financne tak +-20000,- (a tie efekty co som pisal do tejto kategorie spadaju)
inak by som bral rocktron prophesy II, ten efekt som este stale nepochopil 8) 8) 8)
treba hrat...je jedno na com, zo vsetkeho sa da dostat slusny zvuk...ale mesa to isti :)

klocek Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

Z novších udelátiek sa mi veľmi páči preamp ENGL. Zo starších mašiniek sa mi páčia PEAVEY Rockmaster alebo Tubefex. Tubefex je už aj s efektovým processorom. Ale je to užnstaršia vec, na live už nie. Tak do štúdia. Na live hranie na koncety už nastíha dosť rýchlo prepínať. :?
Nech žije muzika a muzikanti!

Jonso Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

klocek píše:
Z novších udelátiek sa mi veľmi páči preamp ENGL. Zo starších mašiniek sa mi páčia PEAVEY Rockmaster alebo Tubefex. Tubefex je už aj s efektovým processorom.........

Ak má byť mantinelom to, že to musí byť do 19" racku tak s klasiky by som bral CARVIN X-Quad preamp (staršia ale geniálna mašinka):
http://www.carvinmuseum.com/decade/imag ... dxamp.html

Z novších strojov mi imponuje značka Rockrton. :)
Yamaha RGX-321, kombo Marshall 8080S

Poslať 27 Máj 2007, 16:40
styrioci Obrázok užívateľa
ADMIN

Ja som dal Sansamp. rozhodla variabilita, zvukova kvalita, moznost si ukladat presety a to, ze Viktor uz lampovu masinu ma :)
Obrázok

Poslať 29 Máj 2007, 15:43
inventár
inventár

jj, kazdy radi nieco ine, dalo sa to cakat...JMP-1 som mal moznost vyskusat, aj s porovnanim so sansampom, este sa pozrem na tu piranhu
a tie ostatne co ste radili, su urcite dobre, ale daju sa este vobec zohnat?
treba hrat...je jedno na com, zo vsetkeho sa da dostat slusny zvuk...ale mesa to isti :)

Poslať 31 Máj 2007, 10:07
klocek Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

Teraz ma tak napadlo, že táto téma - hlasovanie by mala patriť do kategórie APARÁTY - asi skôr ako EFEKTY :)
Nech žije muzika a muzikanti!

Poslať 31 Máj 2007, 15:55
inventár
inventár

podla mna su to proste efekty...
ako aparat beriem nieco co ma koncak a leze z toho zvuk aj bez pouzitia koncoveho zosiku a bedne :P

Poslať 31 Máj 2007, 16:49
mupino Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

GM_viktor píše:
podla mna su to proste efekty...
ako aparat beriem nieco co ma koncak a leze z toho zvuk aj bez pouzitia koncoveho zosiku a bedne :P

Tejto kategorii by som venoval samostatnu tému. Nie je možné zrovnávať a porovnávať kompletné lampové alebo tranzistorové preampy s jednoduuchymi krabičkami. 8)
Girarista rocker

Poslať 18 Jún 2007, 17:00
inventár
inventár

mate niekto skusenosti s mesa boogie studio preampom??
ja debil, mal som moznost vziat ho za 11 papierov a upustil som od toho...teraz ho neviem zohnat :cry:

Poslať 19 Jún 2007, 14:38
ADMIN

GM_viktor píše:
mate niekto skusenosti s mesa boogie studio preampom??
ja debil, mal som moznost vziat ho za 11 papierov a upustil som od toho...teraz ho neviem zohnat :cry:

vychazda z mark serie..hran nan napr daredevil z formy...

ked chces pocut nejake ukazky pozri sa na forum.grailtone.com (sekcia rigs and tones)
Obrázok

Poslať 19 Jún 2007, 14:40
inventár
inventár

ma ho napr. aj palo chodelka
idem mrknut tie ukazky

Poslať 19 Jún 2007, 14:42
ADMIN

GM_viktor píše:
ma ho napr. aj palo chodelka
idem mrknut tie ukazky

hrali nanho anpr aj Hetfield, Hammett, Petrucci.. 8) zvucik to ma fajny...mark seria ako vysita...vela ludi si to davalo upravovat na preamp mark IIc+, pretoze to vychadza z rovnakeho zakladu..
Obrázok

Späť na Efekty a príslušenstvo