Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra GuitarMania Efekty a príslušenstvo ZOOM G9.2TT multiefekt s 2x 12AX7 elektrónkami

ZOOM G9.2TT multiefekt s 2x 12AX7 elektrónkami

...krabičky, multiefekty a iné

Poslať 14 Máj 2008, 11:26
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Zdarec wospolok.
Tak som sa este vysilil a pred akciou v Tatrach sem davam prvych 12 ukažiek zahranych na ZOOM G9.2tt.
(pôvodne som myslel, že to nebudem stihať). Ale stalo sa a niečo som nahral.

K použitym veciam s čím som pracoval pri nahrávaní:
- použitá gitara uploadnutá moja Fire by Focus FE-08 s novými snámačmi a inymi vecami - koho by to bližšie zujimalo - snímače atd, tak to najde na linku: http://forum.lidlmusic.sk/viewtopic.php?t=842
- multiefekt ZOOM G9.2tt nahrávané cez stereo výstupy L/R.
Aby som vyvrátil tvrdenie Rastisa z fora gitaristi sk, ze to JE PREAMP, tak G9.2 je zapojená priamo do tube koncaku BLEY 20/20.
- použitý reprobox Bugera 412H. Zapojeny do steres s BLEY koncakom. Foto aparatúry je k dispozícii na linke: http://forum.lidlmusic.sk/viewtopic.php ... &start=330 (gitarová aparatúra v racku)
- zvuk, snímaný dvomi dynamickými mikrofonmi Peavey PVi. Jeden bol umiestnený dole v rohu a druhy v opačnom hornom rohu reproboxu.
- nahrávalo sa do Cubase Essential-4 cez Fire Wire Solo interface. jeden mikrofon sa nahrával cez XLR na prednom panely Fire Wire a druhy cez 6,3mm jack konektor, tiež na prednom panely (skúšal som to najskôr jez stereo 6,3mmm konektory na zadnom panely FW Solo ale ten signal bol dost slabý). Rozdiel signálu (citlivost) medzi XLR a 6,3mm vstupom som kompenzoval ovládačmi vstupnej citlivosti. (Kto ma zaujem, bližšie info o použitom Cubase a FW karty najdete na tomto linku: http://forum.lidlmusic.sk/viewtopic.php?t=715&start=0 )

Jednotlivé ukážky:
Ukážka z banky "u2" program 2 "ENGL"
Engl-drive_mp3
Ukážka z banky "u1" program 4 "HARMONY" ale zmeneny drive na "Recto"
Solo_cez_Harmonizer_mp3
Ukážka z banky "u2" program 4 "J-Chorus"
Jazz-chorus-beglaid_mp3
Ukážka z banky "u2" program 5 "800/2000"
Marshall-crunchly_mp3
Ukážka z banky "u0" program 1 "G9 drive" bez použitého Pitch shifteru
Drive-motiv_mp3
Ukážka z banky "u0" program 4 "X-Phase"
Phaser-beglaid_mp3
Ukážka z banky "u0" program 1 "G9 drive" z použitým Pitch shifterom Right pedal + 3D pedál
Pitch-solo_mp3
Ukážka z banky "u0" program 1 "G9 drive" bez použitého Pitch shifteru
Power-01_mp3
Ukážka z banky "u2" program 5 "800/2000" power akordy
Power-02_mp3
Ukážka z banky "u2" program 3 "Rectify"
Rectife-drive_mp3
Ukážka z banky "u2" program 3 "Rectifi" "Drive" + delay
Solo-gypsy_mp3
Ukážka z banky "u3" program 3 "VOX AC-30TBX"
VOX-AC30-crunchly_mp3
Naposledy upravil marianguitar dňa 14 Máj 2008, 13:30, celkovo upravené 2

Poslať 14 Máj 2008, 12:18
styrioci Obrázok užívateľa
ADMIN

fajne..sam som bol prekvapeny ako to hra... :) kopec moznosti...len sa mi nepaci jedna vec na tom, ze ked si chce z toho clovek vyskusat normalne zvuky, tak tam ziaden taky preset nenajde...same preefektovane astronomicke zvuky...ak sa clovek s tym pohra, tak sa z toho daju dostat dost zaujimave veci - len bez manualu sa velmi nepohne clovek - znova :lol: ..ale stale je to len simulacia...aj ked tie dve elektornky tam cosi zo zvukom robia - prikomprimuju a prijemne ten zvuk zafarbia..

inac mohlo by to mat stereo efektovu slucku a bol by to lacnejsi konkurent tc novasystemu, pretoze aj toto dokaze ovladat amp/preamp cez midi..akurat, ze to ma mono slucku
Obrázok

Poslať 14 Máj 2008, 12:29
V.I.P.
V.I.P.

No nemas celkom pravdu, lebo tie lampy tam "hodne" urobia. Co som fakt nenapisal este je to, ako som mal pri vyššie uvedenych nahravkach nastavene ovladače na ACCELERATORe a ENERGIZERy... :idea:

Vychadzal som vyslovene podla ucha a mojho vkusu a použitl som nasledovne nastavenie:

ACCELERATOR - vstupny obvod elektronky pred privedením signálu do DSP processora (nastavenie podľa veľkej ručičky na hodinách):
TUBE 2 hodiny
SOLID STATE: 1 hodina

ENERGIZER - vstupny obvod elektronky za DSP processorom:
TUBE 1 hodina
BOOST: 3 hodiny

ked bude čas, tak naschvál urobím ukážku, kde bude najskor holý zvuk bez tych lamp a potom ten isty, obohateny o lampy.
A budete počuť sakramensky rozdiel... 8)
Naposledy upravil marianguitar dňa 14 Máj 2008, 12:41, celkovo upravené 2

Poslať 14 Máj 2008, 12:31
dodo Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

marianguitar píše:
No nemas celkom pravdu, lebo tie lampy tam "hodne" urobia. Co som fakt nenapisal este je to, ako som mal pri vyššie uvedenych nahravkach nastavene ovladače na ACCELERATORe a ENERGIZERy... :idea:

Vychadzal som vyslovene podla ucha a mojho vkusu a použitl som nasledovne nastavenie:

ACCELERATOR - vstupny obvod elektronky pred privedením signálu do DSP processora (nastavenie podľa veľkej ručičky na hodinách):
TUBE 2 hodiny
SOLID STATE: 1 hodina

ENERGIZER - vstupny obvod elektronky za DSP processorom:
TUBE 1 hodina
BOOST: 3 hodiny
ked bude čas, tak naschvál urobím ukážku, kde bude najskor holý zvuk bez tych lamp a potom ten isty, obohateny o lampy. A budete počuť sakramensky rozdiel... 8)

No pre porovnanie by to mohlo byt fakt zaujimave.

Poslať 14 Máj 2008, 12:39
ADMIN

marian: napisal som cosi, to neznamena, ze nespravia nic...ten rozdiel tam ozaj pocut je a pocut to dost vyrazne :wink:

este som k tym ukazkam zabudol, ze mohol si ten koncak viacej osolit :) mam dojem, ze si to dusil, niekde tesne pri zaciatku drahy potaka volume - alebo sa mylim? :)
Obrázok

Poslať 14 Máj 2008, 12:43
V.I.P.
V.I.P.

styrioci píše:
marian: napisal som cosi, to neznamena, ze nespravia nic...ten rozdiel tam ozaj pocut je a pocut to dost vyrazne :wink:

Ved jasne, ja som to len zdoraznil, ze to nie je len frknute ale dost vyrazne, povedal by som nebetične ine!
Inak este k jednej tvojej poznamke o fabrickych zvukoch. Ano su tam vselijake efekty. Ale staci pohybat s pedalom a niektore zmiznu a tak sa da velmi rychlo najst kopu pouzitelnych zvukov.
Moje ukazky az na par drobnosti vychadzaju len a len s fabrickych nastaveni...
:wink:

Poslať 14 Máj 2008, 12:48
ADMIN

marianguitar píše:
Ale staci pohybat s pedalom a niektore zmiznu a tak sa da velmi rychlo najst kopu pouzitelnych zvukov.

ja som to riesil tak, ze som v danom presete povypinal vsetky moduly okrem preampu :D
Obrázok

Poslať 14 Máj 2008, 13:40
juraj Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

celkove je podla mna potrebne tie efekty pouzivat s mierou. ved urcite idu stiahnut uplne alebo ciastocne utlmit dvomi standard a jednym 3D pedalom. ale tu ukazku - aspon jeden demonstrak - ako to znie bez lamp a s nimi na konkretnom zvuku by si sem mohol hodit, ked budes mat cas. najlepsie pocut a potom posudit.

Poslať 14 Máj 2008, 15:29
V.I.P.
V.I.P.

juraj píše:
celkove je podla mna potrebne tie efekty pouzivat s mierou. ved urcite idu stiahnut uplne alebo ciastocne utlmit dvomi standard a jednym 3D pedalom. ale tu ukazku - aspon jeden demonstrak - ako to znie bez lamp a s nimi na konkretnom zvuku by si sem mohol hodit, ked budes mat cas. najlepsie pocut a potom posudit.

Kazdy si musi najst "to svoje". Niekto rad efekty, niekto menej alebo vobec. Ja rad laborujem. Osobne som skusal viacero veci napr. od Bostonu alebo inych kapiel kde hrali gitarové klasicke (diatonicke) viachlasy. Ide to pekne urobit tak, aby to zvladol aj jeden gitarista. je jasne, ze feeling dvoch hráčov to neda, ale rozširuje to možnosti... :wink:

Poslať 14 Máj 2008, 15:33
Jonso Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

marianguitar píše:
juraj píše:

Kazdy si musi najst "to svoje". Niekto rad efekty, niekto menej alebo vobec. Ja rad laborujem. Osobne som skusal viacero veci napr. od Bostonu alebo inych kapiel kde hrali gitarové klasicke (diatonicke) viachlasy. Ide to pekne urobit tak, aby to zvladol aj jeden gitarista. je jasne, ze feeling dvoch hráčov to neda, ale rozširuje to možnosti... :wink:

Tie ukazky su fasa a aj znie to prekvapujuco dobre ale asi je treba sa s tym pohrat. Teraz nemyslim nastavovanie efektov skor zapojenie a prikrmenie lampami v koresopndencii s konkretnou gitarou a stylom, ktora sa ide hrat.
Yamaha RGX-321, kombo Marshall 8080S

Poslať 14 Máj 2008, 15:36
V.I.P.
V.I.P.

Jonso píše:
Tie ukazky su fasa a aj znie to prekvapujuco dobre ale asi je treba sa s tym pohrat. Teraz nemyslim nastavovanie efektov skor zapojenie a prikrmenie lampami v koresopndencii s konkretnou gitarou a stylom, ktora sa ide hrat.

V kazdom pripade treba cely routing optimalne nastavit a pozapajat. Potom aj prikrmenie lampami v Acceleratore a Energizery treba riesit v spolupraci s danou gitarou. Nastavenie moze byt individualne podla chuti. No v kazdom pripade ovladac BOOST nakrmy zvuk stredobasmi typickými pre lampovy aparat... :wink:

Poslať 14 Máj 2008, 18:05
rapper Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

Kukam, ze ta ZOOMka ma hafo moznosti, pekna masinka.

etnies266 nováčik
nováčik

taka otazka ku tomu zoom g9.2tt som pocul ze vraj sa dost casto kazia tie 3d pedale co je na tom pravda? ...neviem sa rozhodnut medzi zoom g7.1ut alebo zoom g9.2tt ktore mam kupit? dik za radu

V.I.P.
V.I.P.

etnies266 píše:
taka otazka ku tomu zoom g9.2tt som pocul ze vraj sa dost casto kazia tie 3d pedale co je na tom pravda? ...neviem sa rozhodnut medzi zoom g7.1ut alebo zoom g9.2tt ktore mam kupit? dik za radu

3D pedál sa v praxi bežne nevyužíva často. Neviem o tom, že by sa kazili, nakoľko kedže sme distribútor tejto značky, tak by sme dostávali toto do reklamácií. Ja osobne si nepamätá,. že by niekto toto reklamoval.
Ale G7.1ut a G9.2TT sú už staré modely, ktoré sa nevyrávajú. Je nová generácia, napr. model ZOOM G5 ma tiez 3D pedal:

http://www.lidlmusic.sk/lidlmusic/eshop ... 3D-pedalom

Inak, tak čo vlastne chceš kupovať? Valveking112 alebo mutiefekt.
Lebo ešte včera si písal do téy Valveking112, niečo iné... :?: :)

Inak tu najdeš ďalšie info ku ZOOM G5 a aj nejke to video: viewtopic.php?f=24&t=2789

Predchádzajúci

Späť na Efekty a príslušenstvo