Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra GuitarMania Efekty a príslušenstvo Zapojenie multiefektu k aparatúre

Zapojenie multiefektu k aparatúre

...krabičky, multiefekty a iné

martinma Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

Jonso píše:
Si nejaký pri prachoch, keď vlastníš takú aparatúru ako máš pod čiarou. :(
A ovládanie nezvládaš?. :oops:

Pozri som študent a posledné leto som bol v Anglicku celé prázdniny a celkom sa mi zadarilo si rarobiť. Síce som umýval riady a robil takého lokaja, ale domov som si doniesol za 2,5 mesiaca skoro 90 tis. Išiel soom tam hlavne pre to, aby som si splnil sen a kúpil si tú aparatúru. No a tie efekty som kúpil postupne tento rok. moc som sa im nemal čas venovať. priznávam. :oops:
Peavey 6505plus, Valveking412box, TC Electronic G Major, ZOOM G2.1u

Lukas Obrázok užívateľa
domáci pán
domáci pán

martinma píše:
Pozri som študent a posledné leto som bol v Anglicku celé prázdniny a celkom sa mi zadarilo si rarobiť. Síce som umýval riady a robil takého lokaja, ale domov som si doniesol za 2,5 mesiaca skoro 90 tis. Išiel soom tam hlavne pre to, aby som si splnil sen a kúpil si tú aparatúru. No a tie efekty som kúpil postupne tento rok. moc som sa im nemal čas venovať. priznávam. :oops:

Nič si s toho nerob, časom všetko zvládneš. Ale klobúk dole pred tým ako si to urobil. Ale musel si mať aj trochu šťastie, keď si tam našiel tak narýchlo prácu. Nejdeš aj toto leto? Nemáš aj pre mňa nejaký flek? 8)
H&K Cream Machine + kombo PEAVEY Valveking112 + FIRE-08 strat SSH

Poslať 26 Máj 2007, 22:16
styrioci Obrázok užívateľa
ADMIN

ja by som sa spytal takto:
na co ti je preboha lacny lowendovy multiefekt ked mas peavey 6505 a G-Major?
Obrázok

Poslať 26 Máj 2007, 22:29
martinma Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

styrioci píše:
ja by som sa spytal takto:
na co ti je preboha lacny lowendovy multiefekt ked mas peavey 6505 a G-Major?

Styrioci: Chodím všelijako o akciách a "nasávačkách". Ten ZOOM mi sakra vyhovuje koli prenášaniu. Nedam nan dopustiť! 6505+ a TC je na budúce väčšie akcie a koncerty. G2.1ut mám na male klubovky, garáž a seansy. Sú tam porobene celkom dobre zvuky. Nie je to nahodou špatné. Solidne to hra. Viem sa prispôsobiť.
:? 8)
Peavey 6505plus, Valveking412box, TC Electronic G Major, ZOOM G2.1u

Poslať 26 Máj 2007, 22:31
ADMIN

martinma píše:
Styrioci: Chodím v?elijako o akciách a "nasávačkách". Ten ZOOM mi sakra vyhovuje koli prena?aniu. Nedam nan dopusti?! 6505+ a TC je na koncerty a akcie. G2.1ut mám na male klubovky a seansy. Mam tam porobene celkom dobre zvuky. Nie je to nahodou ?patné. Solidne to hra. Viem sa prispôsobi?.

:? 8)

aha..tak to je ine :-) na ten zoom som hral..za tie prachy celkom fajn..ale uz som zlakol, ze tym kurvis zvuk toho peaveycka :lol:
Obrázok

Poslať 26 Máj 2007, 22:40
klocek Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

styrioci píše:
aha..tak to je ine :-) na ten zoom som hral..za tie prachy celkom fajn..ale uz som zlakol, ze tym kurvis zvuk toho peaveycka :lol:

Mám podobnú skúsenosť zo ZOOMom. Na takéto akcie do vrecka je to super. A teraz ste si všimli tie akice, za čo su ZOOMy na:
http://www.lidlmusic.sk/akcie.lxd?id=36
je jasné obchody závodia o najlepšie ceny. Mám za to, že to je dobrý signál pre nás. Konkurencia je DOBRÁ!!! :lol: :lol: :lol:
Nech žije muzika a muzikanti!

Poslať 27 Máj 2007, 12:07
ADMIN

tiez som pozeral, ze to islo s cenami dole

mozno este pouzvazujem nad tym ci si po lete kupim nejaky takyto multak alebo si postavim Sansamp GT2. kvalitou skreslenia sa ten multak na to nechyta, ale zas ma to efekty, aj ked nie som nejaky experimentator...
Obrázok

Poslať 27 Máj 2007, 12:15
mupino Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

styrioci píše:
tiez som pozeral, ze to islo s cenami dole

Mozno este pouzvazujem nad tym ci si po lete kupim nejaky takyto multak alebo si postavim Sansamp GT2. kvalitou skreslenia sa ten multak na to nechyta, ale zas ma to efekty, aj ked nie som nejaky experimentator...

Osobne som skúšal model od ZOOMu G9.2TT s dvomi elektrónkami. To je riadna mašina! Efekty nebudem komentovať, lebo to je úplne OK. Je tam nový ZFX-3 chip. Ale zaujimavé sú tie skreslenia v kombinácii lampy + DSP Modeling... Chcelo by to pokecať o tejto konzole v samostatnej teme. :)
Tuším to tam šupnem... 8)
Girarista rocker

Poslať 27 Máj 2007, 12:24
ADMIN

[quote="mupino"] myslel som nieco z tych lacnejsich. G2 a pod. tu G9.2TT by som si nekupil..to uz by som si radsej postavil nejaky lampovy preamp a kupil nejaky FX procesor (napr TC G-Sharp) mozno by sa to cele predrazilo ale zvukovo by to uz bolo uplne niekde inde
Obrázok

Poslať 27 Máj 2007, 18:02
Jonso Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

styrioci píše:
myslel som nieco z tych lacnejsich. G2 a pod. tu G9.2TT by som si nekupil..to uz by som si radsej postavil nejaky lampovy preamp a kupil nejaky FX procesor (napr TC G-Sharp) mozno by sa to cele predrazilo ale zvukovo by to uz bolo uplne niekde inde

Prochu by som nesúhlasil. Mal som TC Electronic G Sharp a hned ako som ho kúpil ma na ňom zarazilo niekoľko veci: totalne bez presetov a veľmi citlivé ovádače. Osobne by som si potom radšej kúpil G Major - tem už dnes nie je ďaleko od ceny G Sharpu...
A okrem toho neviem aký pramp by som si musel kúpiť (spolu s DSP mulťákom) aby som sa zmestil do nejakých 10 - 12 tis. (Koľko výjde dnes tá najdrahšia ZOOMka.) Okrem toho nehovorím o tom, že tie mašinky treba aj cez niečo ovládať (MIDI pedál). To tiež predraží celkovú sumu o nejakých pár tisíc!.
Kto chce jedno zariadenie, aby malo aj lampy aj modeling prípadne aj kvalitný DSP a to všetko v nožnom pedali za rozumnú cenu tak G7 prípadne G9 je dobrá voľba! A ak to nebodaj nakúriš do lamového koncáku a reproboxu tak to hrá ako víno. Osobne som takto počul na výstave Muzika v Prahe minulý rok a bola to paráda. Ale sme ľudia rôzny. každému vyhovuje niečo iné. :wink:
Yamaha RGX-321, kombo Marshall 8080S

Poslať 27 Máj 2007, 18:31
ADMIN

Jonso: G-Sharp je jednoduchy FX processor. ako to, ze bez presetov ked vyrobca udava, ze ma pamat na 99 uzivatelskych presetov? nemal si zapnutu funkciu "preset off" ked efekt hra iba to co nakrutis a nie to co je ulozene v presete? mne ta jeho jednoduchost celkom imponuje a dodava sa aj s jednoduchym footswitchom takze midi ovladanie odpada.
povedal som, ze si radsej postavim a nie kupim lampovy preamp :wink: a to je rozdiel. robeny lampovy preamp vyjde tak na 5000 (aj to je mozno vela, zalezi od zlozitosti) a spolu s tym G-Sharpom sa dostanem niekde na cenu G-Majora a to este k Majorovi nemam midi pedal na ovladanie :wink:
ja som clovek, ktory mysli do buducnosti a preto ak by som isiel investovat dajme tomu tych 10-12 do multaka tak by som si zvazil ci sa mi neoplati trochu dosetrit a mat nieco lepsie. a tiez nie som clovek, ktory sa vyziva v X roznych efektoch, ktore ani nevyuzijem pri realnej hre.
ale ako si povedal kazdemu podla chuti. mne nie su po chuti tie higain digitalne simulacie, nesedia mi.
ked chcem mesacky zvuk tak si postavim preamp podla mesy recto, mark a nebudem sa so simulaciou hrat na to,ze mam mesu :wink: nehovoriac o tom, ze tie simulacie ani nemaju take moznosti nastavenia ako realny aparat.
na druhej strane, pre niekoho kto nie je prilis narocny na zvuk a potrebuje siroku skalu zvukov to moze byt velmi dobra volba, to uznavam.
Obrázok

Predchádzajúci

Späť na Efekty a príslušenstvo