Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"


Obsah fóra GuitarMania Efekty a príslušenstvo GERHAT VP-3 VOLUME - MIX

GERHAT VP-3 VOLUME - MIX

...krabičky, multiefekty a iné

Poslať 09 Dec 2015, 11:51
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Príspevky: 8061
Obrázky: 327
Bydlisko: Piešťany, SR

Pustili sme sa s L.Gerhátom do jedneho projektu výroby zmiešavacieho pultu + master volume pedal + dibox a prototyp je na svete. Dáme aj lepšie foto, ale na oboznámenie toto zatiaľ stačí. čo to dokáže a na čo to je:

Obrázok

1/ Nožné spínače VOLUME- a VOUME+ pre nastavenie "hlasitostného odskoku" voči základnej (basic) hlasitosti, nastavujeme potenciometrami VOLUME-, VOLUME a VOLUME+. stredový spínač MUTE komplet signál utlmí.

2/ Ledky signalizujú čo je zvolené, ak nesvieti žiadna, tak je prístroj v činnosti a je zvolená stredová (basic) hlasitosť.

3/ VSTUPY IN-1, IN-2, IN-3 A IN-4 je možné každý zvlášť nastaviť v akom režime majú pracovať či MONO alebo STEREO. Nastavuje sa to jedntlivými prepínačmi, umiestnenými pod vstupmi IN-1 až IN-4.

4/ Okrem toho Vstup IN-4 má možnosť voľby (použitia) zabudovaného speaker simulátora, ktorý je zaradený na ceste medzi IN-4 a master výstupom. Toto je výhodné použiť, ak chceme hrať priamo do mixu alebo nahrávať bez použitia komba alebo inej gitarovej zostavy.

5/ Vľavo hore sú výstupy pre PHONES (slúchadla) a monitorovaciu cestu (MONITOR), nad ktorými sú umiestnené potenciometre na ovládanie úrovne výstupného signálu. Pre monitor je možnosť voľby, či signál pôjde ako MONO alebo ako STEREO (prepínač umiestnený vpravo vedľa potenciometra VOLUME MONITOR.

6/ V pravej hornej časti sa nachádzajú symetrické výstupy XLR, ktoré slúžia aj ako DiBox (galvanicky oddelené - cez trafáčiky). Úplne vpravo hore je vstup pre napájanie zariadenia spolu so signálnou ledkou.

Poznámky


Drobná vychytávka: Všetky konektory a ovládače sú z vrchu, aby to mohlo byť v pohode umiestnené v pedalboarde a z boku ničomu nezadavzalo.

Zariadenie teda dovoľuje zapojiť až 4 rôzne zdroje signálu (mono alebo stereo alebo kombinovane, podľa potreby. Já konkrétne mám zapojené (prepojené) zariadenia Roland GR-55 a BOSS GT-100 (pre gitaru), ďalej efektový reťazec (efekty) pre elektro-akustické ukulele a bude použité aj tenor bajno. Všetko toto potrebujem dostať aj do svojho odposluchového komba. Toto zariadenie mi to vyrieši, ako aj prípadnú korekciu hlasitostí, rýchle utlmenie celej zostavy, DiBox pre kvalitný spoločný výstup a prípadné použitie speaker simulátora pri live testovaní nejakých krabičiek a efektov popri mojej štandardnej zostavy.

Vzťah VOLUME -, VOLUME a VOLUME + je taký že VOLUME- a VOLUME+ si "pamätajú" " hlasitostný odstup od VOLUME basic. A volume basic je možné meniť (zvyšovať alebo znižovať celkovú hlasitostnú úroveň mixu).

Speaker simulator je len mono a pri prepnuti IN-4 do sterea jde rovnaký signal aj do ľavej a aj do pravej strany.

Phones je stereo, ale ked si niektorý vstup prepneš do mona tak ti pôjde rovnaký signál do obidvoch kanalov.

To sa vzťahuje aj na XLR OUT-y, ak je zvolené MONO (na niektorom vstupe alebo aj všetkých vstupoch IN-1 až IN-4, mono signál ide do oboch strán L aj R OUT...

Späť na Efekty a príslušenstvo

cron