Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"


Obsah fóra GuitarMania Efekty a príslušenstvo BOSS OD-20 Overdrive/Distortion

BOSS OD-20 Overdrive/Distortion

...krabičky, multiefekty a iné


marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Príspevky: 8061
Obrázky: 327
Bydlisko: Piešťany, SR

Ďakujem a gratulujem na vašom výbere BOSS OD-20 Overdrive / Distortion.
Pred použitím zariadenia si pozorne prečítajte sekcie s názvom: "použitím prístroja bezpečne"a "Dôležité upozornenia" (samostatný list).
Tieto časti obsahujú dôležité informácie týkajúce sa riadnej prevádzky jednotky. Okrem toho, aby mali istotu, že ste získali dobrý prehľad o každom prvku poskytuje vašej novej jednotky, by mal byť tento návod čítať v plnom rozsahu. Príručka by mala byť
uložené a stále po ruke ako vhodné referencie.

Hlavné rysy
Vďaka technológii COSM, tento skresľovací pedál prináša niektoré z najmocnejších skreslení, čo ste kedy počuli. Získate 22 rôzne druhy skreslení zvuku, do vintage cez classic na nové, originálne zvuky.
Funkcie ATTACK SHAPE pre zmenu expresivyti brnkania, a HEAVY OCTAVE, ktorý produkuje tučný oktávový zvuk, čo vám umožní vytvoriť ešte širšiu škálu zvukov. So štyrmi pamäťovými miestami plus manuál mód, môžete použiť pedálom celkom piatimi zvukmi.
Vstavaného Amp Control funkcia umožňuje prepínať amp kanály a vykonať ďalšie ovládacie prvky, ktoré robiia vaše nastavenie ešte silnejším v kombinácii s zosilňovačom.

marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Príspevky: 8061
Obrázky: 327
Bydlisko: Piešťany, SR

Inštalácia batérií
Batérie sú dodávané s BOSS OD-20. Životnosť týchto batérií môže byť obmedzená,však, pretože ich hlavným účelom bolo umožniť testovanie. Vložte priložené batérie, ako je znázornené na obrázku, dávajte pozor, aby bola orientácia batérií správna.

marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Príspevky: 8061
Obrázky: 327
Bydlisko: Piešťany, SR

Sprievodca pripojenia OD-20
• Napájanie sa zapne, keď zasuniete do vstupnej zdierky konektor zdroja.
• Použitie sieťového adaptéra sa odporúča lebo spotreba energie jednotky je pomerne vysoká. Ak budete chcieť používať batérie, použite typu alkalické.
• šum môže byť produkovaný, z bezdrôtových komunikačných zariadení, ako sú mobilné telefóny, ak sú prevádzkované v blízkosti tejto jednotky. Taký hluk by mohol nastať pri prijímaní alebo začatí hovoru, alebo pri konverzácii. Ak narazíte na také problémy, mali by ste premiestniť tieto bezdrôtové zariadenia tak, aby boli vo väčšej vzdialenosti od tejto jednotky, alebo ich vypnúť.
• Použite kábel od Roland na pripojenie. Ak používate inú značku na káblové pripojenie, dodržujte nasledujúce opatrenia.
• Niektoré pripájacie káble obsahujú odpory. Nepoužívajte káble, ktoré obsahujú rezistory pre pripojenie k tomuto prístroju. Použitie takýchto káblov sa môže spôsobiť, že zvuk - jeho Hladina môže byť extrémne nízka, alebo vôbec nie je počuť. Pre informácie o kábly a jeho špecifikácie, sa obráťte sa na výrobcu kábla.
• Ak chcete zabrániť zlyhaniu a / alebo poškodeniu reproduktorov alebo iných zariadení, vždy nastavte najskôr hlasitosť na nulu a vypnite napájanie na všetkých zariadeniach pred vykonaním akejkoľvek prípojky.
• Ak sú batérie v jednotke, zatiaľ čo AC adaptér je používaný, funkčnosť OD-20 bude pokračovať, ak sa sieťové napätie preruší (výpadok prúdu alebo odpojenie napájacieho kábla ).
• Po pripojení boli dokončené, zapnite do rôznych zariadení v uvedenom poradí. Zapnutím zariadenia v zlom poradí, riskujete pôsobiť
závadu a / alebo poškodenie reproduktorov a iných zariadení.
Pri zapnutí:
Pri vypínaní:
• Vždy sa uistite sa, že úroveň hlasitosti ona nule pred zapnutím napájanie. Aj s objemom celú cestu dole, môžete stále počuť zvuk
keď je napájanie zapnuté, ale to je normálne, a nejedná sa o porucha.
• Pri napájaní z batérie LED, indikátor na prístroji zaznamená, keď kapacita batérie je príliš nízka. Čo najskôr vymeňte batériu.

marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Príspevky: 8061
Obrázky: 327
Bydlisko: Piešťany, SR

Pripojenie k Guitar Amp
So štandardným gitarovým kombom, môže to byť dobrý nápad nastaviť všetky tón ovládacie prvky (basy, stredy a výšky) na ich strednú hodnotu a až potom nastavujte odtiaľ.

Pripojenie ku Line OUT
Použite Line OUT / Phones.
http://www.manualslib.com/manual/314912/Roland-Od-20.html?page=4#manual

marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Príspevky: 8061
Obrázky: 327
Bydlisko: Piešťany, SR

Prevádzka
"MANUAL" a "EFFECT ON" nastavenia sú vybrané, keď je zapnuté napájanie. Po každom stlačení tlačidla EFFECT ON / OFF pedálovým
spínačom sa prepína stav vypnutie alebo zapnutie efektu. Ak je aktuálny stav off, zvuk prichádza cez INPUT a je na výstupe bez zmeny = DRY.


Späť na Efekty a príslušenstvo

cron