Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra GuitarMania Efekty a príslušenstvo Tc Helicon H1 vs.Harmony G

Tc Helicon H1 vs.Harmony G

...krabičky, multiefekty a iné

Poslať 31 Máj 2015, 17:48
jaro114 nováčik
nováčik

Zdravim hudobna poradna,,kedže som nenasiel nikde odpoved na moju otazku,tak sa obraciam na vás s poradou tychto dvoch mašiniek na harmonizáciu Spevu ,obe sú od Tc helicon.
prvý je : Tc helicon H1, podla videí som si vsimol takú menšiu disharmoniu v niektorych pasážach,a ešte nemá funkciu Auto,je tam celá stupnica,co akosik prikladne budem hrat z Gmolu tak musim prepnut na urcitú stupen akordu?
druhý je : Tc helicon Harmony G,:je to starsia vecicka ,ale neviem ci je lepšia ako H1,v porovnaní s Harmoniou,je tam aj funkcia auto a má to aj efekty cenovo sa pohýbuju priblizne rovnako..Preto by som chcel od vás radu ktorý ztychto dvoch efektov je lepšie mat. Dakujem

Poslať 01 Jún 2015, 22:49
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

No ja som mal tu staršiu verziu a tam si zadával harmóniu (v akej stupnici to máš hrať) cez gitaru, takže tm to bolo jasné, túto novšiu nepoznám ale ak to je ku gitare, malo by to tam byť...

Poslať 02 Jún 2015, 15:01
jaro114 nováčik
nováčik

takže v ppripade H1 by som musel prepinat stupnicu ,ktora tam je a v harmony G je funkcia auto co je akosik lepsie ,,nemusim prepajat jack kable cez masinku ale staci iba mikrofon ..len neviem ako natom je z harmonizaciou ci lepsie alebo horsie ako H1..stačil by mi Terc harmonizovat,,nepotrebujem troj štvorhlasnu harmoniu..

Poslať 10 Jún 2015, 20:38
jaro114 nováčik
nováčik

no kupil som tu H1, no nejako ma to nenadchlo..dvojhlasne harmonie sú nečisté priam rezonujuce ,Terc harmony celkom ujde,ale i to medzi Durovymi a Molovymi nie vzdy rozozná,preto je iba cez Gitaru vhodný..neviem či som spravil chybu že som nekupil Harmony G..nakolko tam je viac možností..

Späť na Efekty a príslušenstvo