Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"


Obsah fóra GuitarMania Efekty a príslušenstvo ZOOM Multistomp MS-70CDR chorus/delay/reverb

ZOOM Multistomp MS-70CDR chorus/delay/reverb

...krabičky, multiefekty a iné

marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Príspevky: 8061
Obrázky: 327
Bydlisko: Piešťany, SR

ZOOM Multistomp MS-70CDR chorus/delay/reverb
http://www.lidlmusic.sk/lidlmusic/eshop ... p-MS-70CDR
http://www.zoom.co.jp/products/ms-70cdr

ZOOM Multistomp MS-70CDR chorus/delay/reverb. Obsahuje 86 efektových typov s využitím naraz (podľa typov efektov a náročnosti na processing) až 6 efektov. Hotové konfigurácie je možné uložiť do 50 pamäťových miest, tzv. PATChov. Samplovacia frekv. 44.1KHz, A/D D/A konverzia 24bit, 128-násobný over-sampling, 32bit signál processing, frekvenčný rozsah 20Hz do 20KHz, multifunkčný LCD displej, 2 x 1/4" vstupy, ľavý (mono) a pravý (L+R = stereo), 2 x 1/4" výstupy, ľavý (mono) a pravý (L+R = stereo), napájanie 2 x AA/LR6 batérie (ktoré v mono režime vydržia 7 a v stereo režime 5 hodín prevádzky) alebo adaptér ZOOM AD-16, 9V 500mA v strede mínus. USB konektor pre firmware update, váha bez batérií 350g.

Krátky popis ovládacích prvkov: DC9V AC adaptérový jack pre napájanie zariadenia, doporučený adaptér ZOOM AD-16, 500mA v strede mínus.

USB konektor pre firmware update cez zoom.co.jp stránky.

Dva vstupné mono jacky (ľavý je pre mono prevádzku, napr. gitara, basa, ale aj ostatné mono nástroje, použitie obidvoch L a R vstupov pre stereo prevádzku, napr. pre pripojenie keyboardov.

Dva výstupné mono jacky (ľavý je pre mono out - výstup, napr. gitara, basa, ale aj iné nástroje kde potrebujeme alebo chceme mono výstup. Obidva výstupy L a R použijeme pak potrebujeme alebo chceme stereo výstupný signál.

Displej je multifunkčný a môže zobrazovať ako názvy patchov, tak aj ich parametre a ďalšie potrebné informácie.

Parametrové otočné ovládače, ktoré sa dajú aj stláčať pre voľbu ďalších funkcií ako prechod do ďalšej obrazovky, cyklovanie, vstup do menu atď...

Nožný prepínač, ktorý zapína a vypína efekty zobrazené na displeji s čím korešponduje aj rozsvietenie a zhasnutie kontrolnej LED-ky vľavo hore nad ním. Stlačením a podržaním tohto nožného prepínača spustíte funkciu ladičky alebo TAP tempa, podľa toho, ktorá s funkcií je na to nastavená.

Kurzorové klávesy okolo nožného spínača dokážu listovať v reťazci efektu (tlačidla vpravo - vľavo) alebo nimi dokážeme obmieňať efekty v reťazci MS-70CDR (horné a dolné tlačidlo). Súčasným stlačením niektorých z nich dosiahnete aj ďalšie užitočné funkcie.

Ak idete s MS-70CDR do efektovej slučky, tak SEND zariadenia pripájate na vstup (vstupy) MS-70CDR a RETURN zariadenia s výstupom (výstupmi) MS-70CDR.

Zoom: MS-70CDR Chorus/Delay/Reverb MultiStomp http://www.youtube.com/watch?v=5xUScYulIQ4NEW Zoom MS-70CDR Multistomp Pedal Demo http://www.youtube.com/watch?v=cWJ3ZelxPT4


marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Príspevky: 8061
Obrázky: 327
Bydlisko: Piešťany, SR

Včera a dnes som robil test a video demo na ZOOM MS-70CDR a tak dávam pár postrehov:

V rámci 50 pamäťových miest (patchov) je ich myslím 30 prednastavených výrobcom a 20 prázdnych (empty). S tých 30 factory presetov je možná polovica rôzne priestorové efekty, vhodné možno ako kulisa ale ťažko použiteľné napr. pre gitaru.

Avšak je tam veľmi solidný základ modulačných zvukov (chorusy, flangery, phasery atd.), ďalej množstvo delayov a reverbových typov. Tiež je tam aj HARMONIST funkcia, je to medzi chorusmi (zaujimave) a na 1x sa to ani nenajde a ani v demáčoch nie je ani jedna ukážka, škoda. Aj preto som do video dema dal aspon dve ukážky s inteligentným harmonizérom. Keď to tak vezmeme, tak už len tento efekt do 100 EUR je paráda, lebo je rýchly a zvukom verný originálu, len to netreba prehnať s mixom DRY a EFECT (pomer).

V ukážkach sa sa snažil dať aj komornejšie podanie, čiže zopár čistých zvukov na niektoré efekty, veď uvidíte (a vypočujete) samy. Multistomp má dobre premyslené ovládanie, ktoré je intuitívne, ale to neznamená, že si netreba naštudovať ovládanie :)
Späť na Efekty a príslušenstvo

cron