Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra GuitarMania Efekty a príslušenstvo GERHAT Boost - Compressor

GERHAT Boost - Compressor

...krabičky, multiefekty a iné

Poslať 10 Okt 2013, 12:35
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

GERHAT Boost - Compressor
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=517106721712879&set=a.517107135046171.1073741846.124790367611185&type=1&relevant_count=1

Dnes mi dorazilo nové udelátko od Ludva Gerháta. Pôvodná myšlienka bola doplniť a vyskúšať Gerhat Golen Cervik2 s polu s compressorom a tak som očakával compressor.

Ineď ma zaujal vzhľad (mimochodom, veľmi sa mi páči, podľa mňa už je to profesionálne) ale aj počet a funkčnosť ovládacích prvkov a keďže s takýmito vecami už nejaký ten rôčik robím, hneď som vedel, že sa nejedná len o compressor efekt ale je v tom združený aj ďalší efekt, nejaký nakopávač a tak som mu zavolal.

Z našej debaty vyplynulo že ide o združený dvoj-efekt v podstate compressor-overdrive s tým, že sa tieto dajú použiť spoločne alebo každý samostatne. U overdrive by malo ísť o nový typ hladkého a čitateľného skreslenia, tak som sám zvedavý a teším sa na otestovanie a aj na ten compressor.

Zatiaľ tu ponúkam aspoň dve fotečky s náhľadom na ovládače a konektory...

Obrázok

Obrázok

Poslať 10 Okt 2013, 12:52
V.I.P.
V.I.P.

Popis ovládací prvkov a funkcií, top panel z ľavej strany:

VOLUME - ovládač hlasitosti, ako na overdrive, tak aj na kompersore aj v spoločnom mode.

TONE - ovládač tonovej clony pre potreby zmeny korekcií, na overdrive, tak aj na kompersore aj v spoločnom mode.

GAIN - v overdive (boost) mode ide o ovládač gainu = zisku a volíte si tým množstvo skreslenia a v mode kompresoru ide o ovládač hĺbky kompresie. V spoločnom mode je to združené a funguje to spoločne.

DECAY - funguje (pravdepodobne, musí ale otestovať) len v mode compression ako ovládač "sustainu" (doznev, dozvuk, dlžka doznievania tónu.)

Na bočnej strane pedálu sa nachádzajú klasické zdierky pre vstup gitary (IN), pre výstup signálu so zariadenia ďalej (OUT) a medzi nimi je napájací konektor 9V v strede mínus.

Obidva efekty sa ovládajú nožnými spínačmi nad ktorými sú umiestnené signálne LED-ky on/off každého efektu, vľavo BOOST a vpravo COMPRESSOR.

Poslať 10 Okt 2013, 12:58
V.I.P.
V.I.P.

Ešte sa vrátim na chvíľku k tomu vzhľadu, resp k šasy, ktoré sa mi fakt páči, ako prevedenie tak aj dizajn (aj keď chápem, že na toto môže byť viac rôznych názorov, koľko ľudí, toľko chutí).

Ide o brúsený hliník, pravdepodovne nalakovaný na popisky, fakt vydarené, teda podľa mňa, no a čo sa týka zvuku, to bude už druhá kapitola, na ktorej popracujem, hneď ako bude chvíľku času... :)

Poslať 10 Okt 2013, 15:03
laruda nováčik
nováčik

já bych řekla, že co se týče šasi tak to je hezké a přesně tak, když se někomu nelíbí tak se koukat nemusí. Myslím, že broušený hliník je velice luxusní materiál a hodně se k hudebním nástrojům hodí. Myslím si, že dokonce působí lépe než chróm.

Späť na Efekty a príslušenstvo