Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra GuitarMania Efekty a príslušenstvo BOSS GT 100

BOSS GT 100

...krabičky, multiefekty a iné

Poslať 24 Okt 2012, 19:52
777strings nováčik
nováčik

Zdar Borci..Ma niekto uz skusenost s tymto Multakom? Zaujimalo by hlavne ako je na tom zvukovo oproti GT 10 ktoru mam uz nejaky ten cas.Z rencenzii a z videii to vyzera perfektne,ale ako vieme skutocnost je vzdy ina pri vsetkom.Mna takto na ,,sucho,, zaujal velmi a mam v plane ho kupit.Len sa bojim aby to nebola GT10 v novom dizajne a len trochu vylepsene nejake simulacie COSM pripadne este jednoduchsia obsluha.Vdaka za vase postrehy a skusenosti.

http://www.youtube.com/watch?v=zNb8AcjD ... re=related

Obrázok

Poslať 24 Okt 2012, 20:04
Ondskan Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

Vcelku zaujímavé, ale ak to chceš na home recording, zvážil by som Amplitube. Ja som sním veľmi spokojný, či už kvalitou zvuku, tak i chovaním na hru.
Guitarist level - 16
Experience/Next level: 64292000/5532600
Gear:
Godin Progression w/ RM Pickups Magic Rails
Schecter C1 w/ SD TB4 + SH2
Laney TT50H
Checha 1x12" open back - Celestion GT12-75
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper
http://bandzone.cz/guitarelectrification

Poslať 24 Okt 2012, 20:29
777strings nováčik
nováčik

Amplitube pravdaze poznam a suhlasim.Lenze mne nejde o nahravanie u GT100.GT10 vyuzivam pri domacom hrani ale aj s kapelo.Ci uz pri zapojeni do efekt.slucky niektoreho mojho ampu,len koli efektom lebo skreslenie taham aj tak zo zosikov + semtam dokrmim Ts9 alebo metalzone.Zas pri mensej akcii,kde nieje zapotreby tahat zbytocne vela aparatury tak idem priamo do mixu len s GT10 a vtedy pravdaze beriem aj simulacie,skreslenia atd.Niekedy aj GT10 vobec neberiem.Proste moja dilema spociva v tom ci menit GT10 za GT100..ci to ma vobec zmysel..

Poslať 24 Okt 2012, 22:40
stály inventár
stály inventár

Ono samozrejme ide spojazdniť Amplitube i s midi kontrollerom, či už origo, alebo napr Behringer FCB1010, ale je zase treba ťahať noťas a zvukovku. No opytal by som sa skôr tak či tých tomu dajme 10% zlepšenie dokáže vyrovnať tu cenu. Skôr si myslím, že tam pohádzali nové efekty, fičurky a hovadiny. Zvuk musíš vyskúšať sám.
Guitarist level - 16
Gear:
Laney TT50H
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack

Poslať 25 Okt 2012, 02:31
777strings nováčik
nováčik

Jasne,ale ako vieme u nas si vyskusat nieco o co ma clovek zaujem,hoc aj hned si to kupit je takmer zazrak.Spytam sa ta inak,len cisto teoreticky.Uvazujes nad kupou Boss-u GT .Zapacili sa ti recenzie,ukazky atd a pritom nemas skusenost,alebo nevlastnis ani GT10 ani GT100 co si objednas?alebo do coho by si siel..len tak na slepo.dik

Poslať 25 Okt 2012, 20:46
stály inventár
stály inventár

Á tak to je táto sranda, tak tu 10 ma kamoš, ale popravde čo som to počul na posledy to bolo zlé, ale tak on to nikdy nevedel nastaviť. Ja som sa mu vždy snažil povedať, že nech si kúpi čo najjednoduchšie, lebo toto nastaviť je občas veda, ja som našiel v amplitube svoj zvuk skoro po roku.
Odpoveď na tvoju otázku by bola, tak ze ak by som mal peniaze a vedel by som to využiť pri hraní, či už ako efektový procesor, alebo amp na akcie typu zábava, tak by som šiel do 100. Ak by som nemal financie, alebo by som hral len doma, tak by som kupil 10, lebo tie mulťáky omrzia a kupovať drahý mulťák, ktorý v budúcnosti moc využiť nemusím tak nevím. Vždy tomu začiatočníkovi bude lepší amp, než drahý procesor na cvičenie.
Guitarist level - 16
Gear:
Laney TT50H
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack

Poslať 27 Okt 2012, 18:37
777strings nováčik
nováčik

No svoju dilemu som uz vyriesil. Nedalo mi to a vcera som si objednal tu GT100 tak som zvedavy na real. V utorok by mala dorazit. Z osobnej skusenosti na gt10 nemozem povedat nic negativne. Ja som vzdy natocil zvuk aky som potreboval,aj ked som ho dodnes plnohodnotne nevyuzil co sa tyka vsetkeho co ponuka. Dobra skusenost a spokojnost. Nie kazdemu vsetko sedi,ci to stoji 50e alebo 500e. Okrem toho som zistil ze sa uz GT10 ani nevyraba. Takze aj moja GT10 od utorka odchadza do mojej archivnej skrine.. Amplitube nieje zla vec,neviem aky mas ty konkretne je ich viac nie? Mna to bohuzial rychlo omrzelo. A suhlasim.ak je niekto zaciatocnik urcite nebude kupovat hned kvalitne a drahe veci..kazdy nejak zacinal. Za kvalitu aj znacku sa oplati zaplatit..

Poslať 27 Okt 2012, 19:11
stály inventár
stály inventár

Ok tak potom poreferuj. Som zvedavý. Ako ja som nepovedal že ta GT10 je zlá, len chalanisko sa mu nechce/nevie to tweekovať a potom to je i počuť. S tými simuláciami/mulťakmi sa treba vyhrať. Ja používam klasický amplitube3, najčastejšie simuláciu marshallu, i keď teraz som prešiel na neaký Custom Tube a z toho sa mi podarilo vytiahnuť niečo ako Vaiov zvuk, obrazne povedané :)
Guitarist level - 16
Gear:
Laney TT50H
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack

Poslať 28 Okt 2012, 03:25
777strings nováčik
nováčik

JJ.urcite budem.Strasne som zvedavy na rozdiel hrania doma cez pololampove pluvatko /uz lutujem ze som royal
5 predal :-/ /a na plnokrvne lampace + kapela.. A hlavne rozdiel oproti GT10 co mi stale nedalo pokoja.Inak stale mi nejde do hlavy ten tvoj kamos a jeho problem nastavenia si ,,jeho zvuku,,Neviem presne od ktoreho modelu serie gt bola k dispozici uz funkcia EZ TONE pre lahke a rychle editovanie a upravovanie bank /od gt8 urcite/..Az teraz som si vsimol tvoj popis teda zbytocne si mi odpovedal na ten svoj amplitube,ale dik...ten Custom tube netusim co je ale mrknem si to..Ja osobne nemam rad tieto veci cez PC respektive ma to rychlo prestane bavit.Aj ked su to fajn veci pre toho komu to sadne...

Poslať 28 Okt 2012, 12:23
stály inventár
stály inventár

Ten Custom Tube, to je simulácia ampu, moderný hi gain/lead. Čo sa týka EZ Tone tak to netuším ja som sa s tým nehral, len sa mi nepáčili zvuky čo z toho ťahal. Každopádne ja ten Amplitube používam hlavne kvôli jednoduchosti pri nahrávaní, lebo na normálne hranie cez amp nemám bedničku, ale to sa čoskoro zmení.
Guitarist level - 16
Gear:
Laney TT50H
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack

Poslať 30 Okt 2012, 19:41
777strings nováčik
nováčik

Tak drzim palce na tu debnicku...inak lampac mas dost slusny tak je urcite skoda ze ho nevyuzivas..Dnes mi prisla ta GT 100.. chcel som tu vlozit foto ale nejak mi to nejde tak neviem..Skusal som ho asi iba 2 hod. takze nemozem este plnohodnotne zhodnotit.Jedine co mozem zatial povedat je ze oproti gt10 je celkova ergonomia ovela lepsia a pohodlnejsia.Hlavne velky pedal.Velke plus je aj dual display.Je to prehladnejsie a clovek sa bez problemu vie hned orientovat.Na manual som este nepozeral,aj ked ho mam v sloven.jazyku.Cele ovladanie alebo obsluha co som skusal bola intuitivne a bez problemu.Editovanie je prehladnejsie a aj rychlejsie oproti GT10.Zvukovo simulacie COSM niesu velmi rozdielne aj ked trosku tam rozdiel je,ale nic prevrante,tak isto simulacie acustickych gitar z elektrickej je to iste.Co ma milo prekvapilo boli Vah-y..velmi pekne a prepracovane..napr crybaby je velmi totozny z originalom. /ale to je moj subjektivny nazor / lepsie su aj simulacie snimacov.. Rozne single na HH a naopak ci rozne kombinacie...Viac som zatial nestihol.

Poslať 14 Nov 2012, 23:26
777strings nováčik
nováčik

Takze z odstupom casu a z trosku hrania sa z novou GT100 musim povedat len jedno,absolutna spokojnost.Sice ta je aj pri gt 10 ale 100 ma ovela lepsi software a aj viac moznosti interaktivneho pouzivania a aj pri porovnani pri zapnuti gt10 a gt100 je tam rozdiel vo zvuku.Dnes po prvom napojeni na PC a pociatocnom instalovani samozrejme som sa dopracoval k tomu to http://www.youtube.com/watch?v=iTNUyokXLlY ..vsetko sa dalo ovladat priamo cez efekt takze nieje potrebne uz ziadne prislusenstvo ci neustale klikanie myskou kade tade.Je to naozaj velka vyhoda ci uz pri live hrani,ci domacom nahravani alebo len cviceni cez PC.Samozrejme to co som si dopredu navolil a editoval,nieje problem si kedy kolvek z kniznice v PC navolit alebo upravit.. Niekedy ten pocit pri hrani je velmi totozny z hranim na plnokrvnom aparate,je to proste nieco uzastne.A to z daleka nieje vsetko co tato novika ponuka.Nemam ho este prevetrany ani z polovice,tak sa tesim cim ma este prekvapi.Momentalne este cakam kedy mi dojde FS6.

Poslať 16 Jan 2016, 16:25
sso110 nováčik
nováčik

777strings píše:
Tak drzim palce na tu debnicku...inak lampac mas dost slusny tak je urcite skoda ze ho nevyuzivas..Dnes mi prisla ta GT 100.. chcel som tu vlozit foto ale nejak mi to nejde tak neviem..Skusal som ho asi iba 2 hod. takze nemozem este plnohodnotne zhodnotit.Jedine co mozem zatial povedat je ze oproti gt10 je celkova ergonomia ovela lepsia a pohodlnejsia.Hlavne velky pedal.Velke plus je aj dual display.Je to prehladnejsie a clovek sa bez problemu vie hned orientovat.Na manual som este nepozeral,aj ked ho mam v sloven.jazyku.Cele ovladanie alebo obsluha co som skusal bola intuitivne a bez problemu.Editovanie je prehladnejsie a aj rychlejsie oproti GT10.Zvukovo simulacie COSM niesu velmi rozdielne aj ked trosku tam rozdiel je,ale nic prevrante,tak isto simulacie acustickych gitar z elektrickej je to iste.Co ma milo prekvapilo boli Vah-y..velmi pekne a prepracovane..napr crybaby je velmi totozny z originalom. /ale to je moj subjektivny nazor / lepsie su aj simulacie snimacov.. Rozne single na HH a naopak ci rozne kombinacie...Viac som zatial nestihol.

Hľadám slovenský alebo český manuál k Boss gt 100. Viete mi prosím poslať kópiu, alebo nejako pomôcť? Ďakujem

Poslať 17 Jan 2016, 21:13
stály inventár
stály inventár

Predajca by ti mal poskytnut navod v slovenskom jazyku ak si to kupoval v SR. Ak to mas z druhej ruky tak sa opytaj predavajuceho ci ho nema.

Inak si myslim ze obycajny google translator by si mal poradit. Ony tie manualy su pisane vcelku jednoducho.
Guitarist level - 16
Gear:
Laney TT50H
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack