Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra GuitarMania Efekty a príslušenstvo Vox tonelab le

Vox tonelab le

...krabičky, multiefekty a iné

Poslať 22 Júl 2012, 09:22
Dano1986 nováčik
nováčik

Dobrý Deň prajem chcem sa nejako poradiť mám Marshall mg 100hfx a bednu marshall mc 4x12 box,a vox tonelab le, ale ked som skúšal samotne tu hlavu mi znel ten zvuk dost reálnejšie a lepšie neviem či to má význam dávat ten vox tonelab le do toho aparátu či by nebolo lepšie volako to dokrmiť krabičkami a nejakým kvakadlom a ked tak akú možnost by ste mi poradily má to aj fefektovu slučku ale neviem sa zaradiť že čo je teraz lepšie dakujem :)

Poslať 22 Júl 2012, 20:31
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Je to dilema...
Niekedy sa urcite aparaty s urcitymi efektami proste nezhodnú, ale treba polaborovat a vyskusat nielen priame zapojenie na "input" aparatu ale podla toho, čo chceš ťahať s toho multaku, je možnosť zapojiť ho aj do slučky aparátu... :arrow:

Poslať 23 Júl 2012, 11:15
Dano1986 nováčik
nováčik

Takže tak skúsiť to môžem, podla vás by to málo význam použiť takýto efekt alebo skôr radšj nejaké krabičky sice neviem či to nei zbytočne keď tento vox má dosť slušne zvuky teda myslím si možno sa mýlim :wink: ale ešte chcem sa opýtať na zapájanie mne bolo povedané že lampa s lampu sa moc dobre nehodí že skôr ked je tranzistor a lampa alebo lampa a tranzistor tak teraz neviem čo je vlastne lepšie :D

Poslať 23 Júl 2012, 11:47
Ondskan Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

Dano1986 píše:
Takže tak skúsiť to môžem, podla vás by to málo význam použiť takýto efekt alebo skôr radšj nejaké krabičky sice neviem či to nei zbytočne keď tento vox má dosť slušne zvuky teda myslím si možno sa mýlim :wink: ale ešte chcem sa opýtať na zapájanie mne bolo povedané že lampa s lampu sa moc dobre nehodí že skôr ked je tranzistor a lampa alebo lampa a tranzistor tak teraz neviem čo je vlastne lepšie :D

V prvom rade by som poriešil inú hlavu. Vox si nechaj na modulačné a hotovo.

Var2, šak proste vyskúšaj použiť Vox v slučke a ťahať skreslenie z hlavy a z toho iba modulačné. Prípadne všetko ťahať z toho voxa. Vyskúšaj to dať do inputu čistého či sa ti to nebude viac páčiť.
Guitarist level - 16
Experience/Next level: 64292000/5532600
Gear:
Godin Progression w/ RM Pickups Magic Rails
Schecter C1 w/ SD TB4 + SH2
Laney TT50H
Checha 1x12" open back - Celestion GT12-75
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper
http://bandzone.cz/guitarelectrification

Poslať 23 Júl 2012, 12:17
Dano1986 nováčik
nováčik

Pekne zdravím ale práve že s tou hlavou som aj spokojný mal som aj celolampu nemalo to taký šmrnc, čo sa týka tej hlavy momentálne už nemám financie a inak skúsim to voľako poriešiť ozaj a aky by to malo mať efekt pri tej slučke ako ten zvuk sa inak správa ako obvykle cez ten input ?
no mne by asi skôr sadlo tahať zvuk s hlavy a tie modulačné efekty, ale aj v tej hlave su efekty takže tie asi budem musiet vypnut :roll: hm takto je to až tak zle stou tranzistorovou hlavou ?

Poslať 23 Júl 2012, 14:11
stály inventár
stály inventár

Dano1986 píše:
Pekne zdravím ale práve že s tou hlavou som aj spokojný mal som aj celolampu nemalo to taký šmrnc, čo sa týka tej hlavy momentálne už nemám financie a inak skúsim to voľako poriešiť ozaj a aky by to malo mať efekt pri tej slučke ako ten zvuk sa inak správa ako obvykle cez ten input ?
no mne by asi skôr sadlo tahať zvuk s hlavy a tie modulačné efekty, ale aj v tej hlave su efekty takže tie asi budem musiet vypnut :roll: hm takto je to až tak zle stou tranzistorovou hlavou ?

Neverím, že marshall MG dokáže prekonať i lacnú lampu, ale hádať sa nebudem. Každému podľa chuti, ja som bol rád že som to kombo predal. Rozdiel keď pojdeš cez input je, že signál prechádza celým preampom a môžeš použiť korekcie na hlave atď. Skrátka vyskúšaj tie kombinácie čo ti sadne.
Guitarist level - 16
Gear:
Laney TT50H
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack

Poslať 23 Júl 2012, 14:23
Dano1986 nováčik
nováčik

ale veď jasne ved ja tiež sa nechcem dohadovať no ale ako mne toto viacej sedí a ja mám hlavu 100 hfx a bednu mc 4x12 tak možno kombo a toto je asi rozdieľ alebo sa mýlim ktovie no ved presto budem skúšat čo je najlepšie a uvidím teda pekne ďakujem za rady prajme pekný deň :)

Poslať 25 Júl 2012, 09:54
Dano1986 nováčik
nováčik

Dobrý deň prosim vás neviete mi poradiť že či sa môže ta malá lampa vo voxe vimeniť aj za inú :?: lebo niekde som čítal že sa to dá a je to lepšie a zvuk je iný nemáte stím skúsenosť dakujem :D

Poslať 25 Júl 2012, 10:38
stály inventár
stály inventár

Dano1986 píše:
Dobrý deň prosim vás neviete mi poradiť že či sa môže ta malá lampa vo voxe vimeniť aj za inú :?: lebo niekde som čítal že sa to dá a je to lepšie a zvuk je iný nemáte stím skúsenosť dakujem :D

Môžeš skúsiť vymeniť za iného výrobcu (ale typ musí byt rovnaký). Osobne ale pochybujem, že to bude mať neaký vplyv na zvuk, lebo tá jedna preampovka tam je zväčša na okrasu.
Guitarist level - 16
Gear:
Laney TT50H
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack

Poslať 24 Nov 2014, 12:42
maya11 nováčik
nováčik

ale veď jasne ved ja tiež sa nechcem dohadovať no ale ako mne toto viacej sedí a ja mám hlavu 100 hfx a bednu mc 4x12 tak možno kombo a toto je asi rozdieľ alebo sa mýlim ktovie no ved presto budem skúšat čo je najlepšie a uvidím teda pekne ďakujem za rady prajme pekný deň :)
Get free demos for C4090-959 - dumps - pass4-sure.net exam and mcts exam with A00-211 practice exam questions - pass4sure guaranteed success. Our best quality usuhs prepares you well before appearing in the final exams of www.bgsp.edu and mcts with Quincy University

Späť na Efekty a príslušenstvo