Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra GuitarMania Efekty a príslušenstvo krabicka na tvrdú hudbu

krabicka na tvrdú hudbu

...krabičky, multiefekty a iné

Poslať 30 Nov 2011, 19:37
MirkoU Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

ondskan - to až keď budem zárobkovo činný :D
no dobre tak to zjednoduším. čo by mi spravilo s gitarou Dunlop Zakk Wylde Overdrive ? dalo by jej to ešte väčší šmrnc ?

Poslať 30 Nov 2011, 20:22
Ondskan Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

MirkoU píše:
ondskan - to až keď budem zárobkovo činný :D
no dobre tak to zjednoduším. čo by mi spravilo s gitarou Dunlop Zakk Wylde Overdrive ? dalo by jej to ešte väčší šmrnc ?

S gitarou nič :D, ale so zvukom aparátu je to už iné. Šmrnc, ťažko definovať, ale zvuk bude trochu viac skomprimovaný, možná menšia strata dynamiky, ale to záleží od nastavenia a bude to mať viac gainu. Tu sa ťažko radí, musíš vyskúšať, je to blosť kupovať na slepo. Bež do obchodu Boss OD-1 majú skoro všade a je lacný. Každopádne ak očakávaš, že ti to spraví zvuk ala BLS tak kašli na to a šetri peniaze, lebo taký zvuk z VK nepôjde.
Guitarist level - 16
Experience/Next level: 64292000/5532600
Gear:
Godin Progression w/ RM Pickups Magic Rails
Schecter C1 w/ SD TB4 + SH2
Laney TT50H
Checha 1x12" open back - Celestion GT12-75
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper
http://bandzone.cz/guitarelectrification

Poslať 30 Nov 2011, 21:02
MirkoU Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

okej ... už mám v tom jasno. Diki ti. ale ešte jedna otázka na VOX Bulldog. i presto že tam je lektrónka tak by to kazilo ako si vravel zvuk lampového komba ? čo som čumel na youtube tak tiež to malo zvuk svetu hodný. thx

Poslať 30 Nov 2011, 22:46
stály inventár
stály inventár

MirkoU píše:
okej ... už mám v tom jasno. Diki ti. ale ešte jedna otázka na VOX Bulldog. i presto že tam je lektrónka tak by to kazilo ako si vravel zvuk lampového komba ? čo som čumel na youtube tak tiež to malo zvuk svetu hodný. thx

EE youtubu never. Vyskúšaj. Osobne by som si to nekúpil. Kúp si k tomu VK keď tak neaký overdrive napr ten Zakk Wylde a pohraj sa s korekciami a volume a gain. Osobne na VK sa mi osvedčilo menej gain a pridať volume. Korekcie tak na 13, 14h. Potom z toho liezol fajn zvuk a musel človek do toho viac mrdať ak potreboval hutný zvuk, ale to je na lampe fajn, dynamika.

INak zvuk BLS je hlavne v podladenej gitare, silných snímačoch + veľa vrstiev gitarovej stopy. Nezúfaj, VK fajn aparát za dopré peniaze, stačí sa s tým pohrať.
Guitarist level - 16
Gear:
Laney TT50H
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack

Poslať 01 Dec 2011, 14:09
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Ondskan píše:
MirkoU píše:

EE youtubu never. Vyskúšaj. Osobne by som si to nekúpil. Kúp si k tomu VK keď tak neaký overdrive napr ten Zakk Wylde a pohraj sa s korekciami a volume a gain. Osobne na VK sa mi osvedčilo menej gain a pridať volume. Korekcie tak na 13, 14h. Potom z toho liezol fajn zvuk a musel človek do toho viac mrdať ak potreboval hutný zvuk, ale to je na lampe fajn, dynamika.

INak zvuk BLS je hlavne v podladenej gitare, silných snímačoch + veľa vrstiev gitarovej stopy. Nezúfaj, VK fajn aparát za dopré peniaze, stačí sa s tým pohrať.

S tymto mozem v podstate skoro uplne suhlasit... :wink:

Poslať 02 Dec 2011, 14:13
MirkoU Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

Poslať 21 Dec 2011, 22:23
MirkoU Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

ešte otázočka na Vox Satchurator... vedľa v príspevku si písal že ho predávaš a že s VK je to ppči :D ale v podstate to je distortion nie overdrive ...hrá to dobre ? dá sa z toho aj riadna zverina vypiceť ?
Som pokročilý začiatočník, tak sa možno budem pýtať aj nezmysli.
Som vlastník:
Schecter C1 Blackjack EX FR
Peavey VK 112
Orange Crush 20L
Dunlop ZW Overdrive
Ernie Ball Coated 010-046

Poslať 22 Dec 2011, 09:00
stály inventár
stály inventár

MirkoU píše:
ešte otázočka na Vox Satchurator... vedľa v príspevku si písal že ho predávaš a že s VK je to ppči :D ale v podstate to je distortion nie overdrive ...hrá to dobre ? dá sa z toho aj riadna zverina vypiceť ?

Je to distortion, hej skúšal som ho pár krát s kamošovým valvekingom a sa mi to páčilo rozhodnie viac než na mojej zostave. Ako určite z toho ide dostať poriadny hi gain. Mne sa to páčilo ale bolo treba sa s tým trošku viac pohrať, bright tam robil docela neplechu. Ja by som si ho rád vyskúšal s neakou 7, to by bola docela sranda. Neviem ako sa to správa s 12" doma, ale na 8" sa na to nedalo hrať, bolo to trošku viac osoliť aby zosilnilo i spodol, lebo takto to bol len bzučák. Potom som to riešil cez simuláciu reproboxu.
Guitarist level - 16
Gear:
Laney TT50H
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack

Poslať 22 Dec 2011, 10:37
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Ondskan píše:
MirkoU píše:

Je to distortion, hej skúšal som ho pár krát s kamošovým valvekingom a sa mi to páčilo rozhodnie viac než na mojej zostave. Ako určite z toho ide dostať poriadny hi gain. Mne sa to páčilo ale bolo treba sa s tým trošku viac pohrať, bright tam robil docela neplechu. Ja by som si ho rád vyskúšal s neakou 7, to by bola docela sranda. Neviem ako sa to správa s 12" doma, ale na 8" sa na to nedalo hrať, bolo to trošku viac osoliť aby zosilnilo i spodol, lebo takto to bol len bzučák. Potom som to riešil cez simuláciu reproboxu.

No, ja naopak doma na mensich aparatoch s 8" reprakom cvicim tak, ze hram relativne čo najtichšie, lebo vtedy aj ten malý reprák dokáže vykryť aj tie basy a zvuk je taký najvyváženejší.
Potom, ked sa hlasitosť pridava, basy ustuipujú a už to len škrieka, silná hlasitosť na takýchto kombách je číry nezmysel... :arrow:

Poslať 23 Dec 2011, 14:50
stály inventár
stály inventár

marianguitar píše:
Ondskan píše:
MirkoU píše:

No, ja naopak doma na mensich aparatoch s 8" reprakom cvicim tak, ze hram relativne čo najtichšie, lebo vtedy aj ten malý reprák dokáže vykryť aj tie basy a zvuk je taký najvyváženejší.
Potom, ked sa hlasitosť pridava, basy ustuipujú a už to len škrieka, silná hlasitosť na takýchto kombách je číry nezmysel... :arrow:

Marián, ale musíme si povedať že hlasitosť je subjektívna záležitosť. Podľa mňa sa nedalo hrať Satchurator + Royal 8 normálne okolo 19 20 hodiny. Tak aby som si užil zvuk už to bolo moc hlase a keď som posťahoval, tak to bol len včelín, to nebolo hrateľné. Ako potom som skúšal i stiahnuť output a pridať viac na kombe, ale zlepšenie bolo tak len 5%. Ten satchurator je moc surový, a ten 8 reprák mu podľa mňa nesvedčil. Doma ale s 12 som ho neskúšal, len skušobni a tam to hralo super.
Guitarist level - 16
Gear:
Laney TT50H
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack

Poslať 19 Feb 2012, 18:20
ITIetalista Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

Boss DS-1 alebo DS-2 sú naj efekty s tých lacnejších efektov.
:twisted: :evil:
Nastavenia pre Vypyr komba nájdete na: http://www.vypyrsettings.fr/?choice=select
Amplifiers:
Peavey Vypyr 15 head + homemade reprobox

Poslať 09 Apr 2012, 12:23
takthik nováčik
nováčik

môžete mi niekto polopate vysvetliť aký je rozdiel medzi dis. a overdrive ? dakujem

Poslať 09 Apr 2012, 12:29
stály inventár
stály inventár

takthik píše:
môžete mi niekto polopate vysvetliť aký je rozdiel medzi dis. a overdrive ? dakujem

V sile skreslenia. Overdrive sa používa aj na nakopnutie lampového aparátu.
Guitarist level - 16
Gear:
Laney TT50H
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack